A tým | Mattoni NBL - 05.02.2005

95
A plus Brno A plus Brno Hosté
73

Ani devatenácté kolo nepřineslo žádné překvapení na úkor Nymburka, který si v souboji s druhým týmem připsal další vítězství.

Zónová obrana, kterou se hosté snažili na nás vyzrát, nepřinesla kýžený úspěch. Nám se totiž dařila po delší době střelba z perimetru. Především v poslední části zápasu jsme mohli domácí z libovolné pozice. Přeborníkem v trojkové střelbě se stal Pavel Beneš, který si na svou pozici dokázal čtyřikrát počkat a ani jednou nechybil. Stejný počet trojek dal i Sokolovský, který společně s Nečasem na úvod druhého poločasu definitivně pohřbil naděje hostujícího týmu.

V tomto zápase se našemu týmu dařilo střelecky. Porazili jsme svého soupeře jak střelbou za tři tak za dva body. Jen v procentu úspěšnosti trestných hodů bylo Brno lepší. Střeleckou dominanci jsme ukázali už v první čtvrtině, kdy jsme minuli pouze dva pokusy z blízkosti koše, zatímco Brno si nevedlo dobře ze všech vzdáleností. Přitom jsme dokázali doskočit osm míčů v obraně, a to dalo soupeři jen malou šanci opravovat svoje pokusy.

O průběhu a konečném výsledku rozhodly dva úseky zápasu. První přišel hned v prvních minutách, kdy jsme svého soupeře dokonale zaskočili a během dvou minut jsme získali dvouciferné vedení. Osobní obrana Brna de facto nefungovala. Naopak naše zónová obrana působila značné potíže a hosté nedokázali nalézt vhodnou pozici ke střelbě. Teprve ve druhé čtvrtině vystrčilo Brno růžky, zónou stáhlo na pět bodů, ale to bylo vše.

Druhý úsek, který definitivně zmařil naděje hostů, byl úvod druhého poločasu. Tři a půl minuty nám stačilo k tomu, abychom svůj poločasový náskok zdvojnásobili. Dvacetibodový rozdíl se při naší síle už nedal zlikvidovat. Poslední čtvrtina se odehrála v přátelském duchu. Hráči se ohleduplně vyhýbali vzájemným střetům, a tak rozhodčí zápasu mohli odpískat jen 3 nedovolené zákroky za celých deset minut. Poslední část utkání nám také posloužila k tomu, abychom si před nejdůležitějším zápasem této sezony proti izraelskému Elyonu, nacvičili střelbu z perimetru.

Zápas, jako už mnohokrát, otevřel Radek Nečas průnikem pod koš, když utekl Svobodovi a P.Benda jej nedokázal zastavit. O půl minuty později si Zídek zaběhl do levého kouta, za chvíli ho našla přihrávka a bylo to 5:0. Na druhé straně se prosadil Svoboda, ale Johnson dalšími pěti body umocnil mohutný nástup našich hráčů. Poslední kapkou před time outem Brna byl náš rychlý protiútok, který zakončil smečí Nečas. Poté se o naše body staral Sokolovský, který se dral pod koš a byl často při pokusu o střelbu faulován. Ve čtvrté minutě poslal trenér Pospíšil na palubovku Petara Maleše, na rozehrávku Gajdošíka a oba přinesli oživení do hry hostů. Prvně jmenovaný se staral o střelbu a v zásadě díky němu se Brno nepropadlo do výrazně větší bodové ztráty. O naše body se dělilo více hráčů, ale nejvíce jich na svém kontě měli Johnson se Sokolovským. Převahu na hřišti ještě podtrhl Whitfield s Johnsonem. Maurice nabídl Ashantemu míč nad obroučku k efektní smeči. Za zmínku stojí ještě trojka Beneše, který nahradil Sokolovského.

Druhou čtvrtinu načal opět Zídek trojkou, ale bodový příděl se na obou stranách oproti první čtvrtině výrazně zpomalil. Ani my ani Brno nedokázalo úspěšně dobývat koš svého soupeře. V 15.minutě se třetí trojkou prezentoval Maleš a po Bendově úspěchu zpod koše se Brno přiblížilo na pět bodů. Naše hra se tolik nevedla, a tak si trenér Ježdík vyžádal oddechový čas. Jeho svěřenci zabrali a po Novotného trojce (v čase 18:39) se náskok vyšplhal na 13 bodů. Do poločasu se hostům podařilo dvěma koši vrátit na devítibodový rozdíl.

Ve třetí čtvrtině jsme osmi body (dvě trojky – Nečas a Sokolovský a jediný koš Whitfielda) zvýraznili svoje vedení. Další dvě minuty se úspěšné útoky střídaly na obou stranách. Jen ve 26.minutě se povedlo brněnskému P.Bendovi třikrát za sebou zapsat do listiny střelců. Potom zase rytmus – koš na jedné, koš na druhé straně – pokračoval až do konce čtvrtiny.

Do poloviny poslední části hry jsme se vůbec netlačili pod koš a spoléhali jsme na střelbu z dálky. Třikrát byl úspěšný Sokolovský. Po něm přišel na hřiště Beneš a převzal od Sokola úlohu hlavního střelce. I on byl třikrát úspěšný. Mezi tím se urodilo pár dvojek, a tak se naše konečné vítězství vyšplhalo až na rozdíl 22 bodů.

Body: Sokolovský 22, Johnson 18, Nečas 16, Beneš 14, Zídek 12, Novotný 5, Votroubek 4, Whitfield 2, Chán 2 - Maleš 25, Benda 18, Svoboda 10, Klimek 8, Prachař 6, Gajdošík 4, Kovačevič 2,; střelba 3b.: 25/12 : 19/6; střelba 2b.: 35/23 : 40/22; TH: 15/13 : 12/11;doskoky: 28 : 23; fauly: 14 : 15; rozhodčí: Dolinek a Šedivý; nejlepší hráč: Johnson,čtvrtiny: 32:23, 17:17, 22:16, 24:17