Sparta Praha Sparta PrahaDomácí
88
97

Ani v utkání s nebezpečnou Spartou zatím bezkonkurenční Nymburk neklopýtl.

V pohledném utkání, ve kterém nemusel Nymburk sáhnout na dno svých sil, upoutal svým způsobem střídání Michal Ježdík. Jakmile na časomíře uplynula polovina hracího období, zvedla se z nymburské lavičky celá pětice hráčů a zaplavila prostor pro střídající hráče. Tak to šlo až poslední čtvrtiny, kterou odehráli většinou hráči obvyklé základní pětky posledních zápasů. Jedinou nepravidelností bylo střídání Chána, který jako 11.hráč se dostával na hřiště místo rekonvalescenta Trnky nebo Zídka. Trenér Ježdík nemohl využít ani Englického, který se v dopoledním tréninku nešťastně srazil s Chánem a odnesl to slabým otřesem mozku. Bez následků nevyvázl ani Aleš, jehož obočí zdobí pět stehů. Do hry se v obnovené premiéře zapojil také Adam Hess a střídal výborné okamžiky s průměrnými. Bylo však vidět, že nic ze své dravosti nezapomněl.

Sparta se v obraně opírala hodně o agresivitu svých hráčů především „v bedně“, kde to neměli útočníci Nymburka vůbec jednoduché. V útoku se domácí po celé tři čtvrtiny opírali o střelbu především Miloše a obou Doušů. Všichni tři byli také jedinými exekutory trestných hodů, přičemž Miloš byl faulován celkem osmkrát a házel 16 šestek. Ostatní spoluhráči se na střelecky produktivní trojici dívali z bezpečné vzdálenosti. To body na nymburské listině střelců byly rozděleny výrazně rovnoměrněji. Pochopitelně to souviselo i se způsobem střídání.

V defenzívě obě družstva využívala více osobní obranu, i když Nymburk čas od času přeci jen na zónu přešel. Nejvíce pozornosti si zasloužili Pavel Miloš, kterému dělal společnost Sokolovský s Nečasem a Vašek Hrubý, který se nejčastěji potkával s nymburskými rozehrávači. První pětka často vytahovala obranu až na polovinu soupeře.

Souboj nymburské menšiny v hledišti, ve kterém seděla podle oficiálního zápisu tisícovka diváků, dopadl pro čtyřicítku polabských fans vítězně.

Skóre první čtvrtiny začal měnit Sokolovský, který proměnil obě šestky za faul Hrubého. Na druhé straně dostal stejnou příležitost Miloš, ale využil jí jen na 50%. Při následném protiútoku dopravil Zídkovu minelu do koše Nečas. David Douša ve třetí minutě trojkou srovnal. V dalším průběhu zápasu se dostal Nymburk do šestibodového vedení. Sparta z něho v průběhu tří minut ubrala pět bodů a v sedmé minutě Miloš svou druhou trojkou skóre obrátil. Do konce první čtvrtiny zase tahali hosté za kratší provaz, aby se k první přestávce obě družstva rozběhla při rovnosti bodů. Do první poloviny druhého hracího období nastoupila zase základní pětka s Benešem, Johnsonem, Zídkem, Nečasem a Sokolovským. Za jejího působení se nejdříve dostali do vedení hosté, potom na chvíli domácí. Druhá pětice ve složení Whitfield, Hess, Novotný, Votroubek a Trnka, si do poločasu vytvořila především bezchybnou střelbou až devítibodový náskok. Nic nepomohl ani time out trenéra Geršla. Jeho výsledkem bylo jen tříbodové snížení ztráty jeho družstva.

Ve druhém poločase nahradil Beneše v zahajovací pětici Whitfield a obvyklá základní koule posledních zápasů, vypracovala dvouciferné vedení Nymburka. Hra se poté opět vyrovnala a hosté hráli s takovým nasazením, že se náskok ani nezvyšoval ani nesnižoval. Na začátku poslední části hry se sice Spartě povedlo snížit vedení Nymburka na šest bodů, blíž jí ale hosté nepustili. Ve 35.minutě Zídek trojkou vrátil hostům jedenáctibodový náskok a po korekci Hrubého předvedli Johnson s Whitfieldem nahození na koš s následnou smečí. Čtyři minuty před koncem se podobně jako v předchozím zápase proti USK prezentoval z rohu dvěma trojkami Sokolovský a dal Nymburku definitivní pojistku zisku svou bodů.

Body: Miloš 25, Douša Daniel 18, Douša David 14, Hrubý 10, Dvořák 7, Reinberger 6, Bohunický 6, Marek 2, - Johnson 17, Whitfield 16, Zídek 16, Hess 13, Nečas 11, Sokolovský 8, Trnka 8, Novotný 4, Chán 2, Votroubek 2; střelba 3b.: 31/11 : 19/8; střelba 2b.: 27/17 : 50/28;TH: 25/21 : 23/17; doskoky: 26:35; fauly: 22:21; 5 chyb: 34. Douša; rozhodčí: Macela a Vondráček; 1040 diváků; nejlepší hráč: Radek Nečas , čtvrtiny 21:21, 21:27, 17:23, 29:26