A tým | Mattoni NBL - 03.03.2005

93
Mlékárna Kunín Mlékárna Kunín Hosté
114

Možná se bude v novinách psát o senzaci, ale kdo viděl první čtvrtinu, konečný výsledek za senzaci považovat nemůže. Naši hráli bídně u útoku, kde často lovili míč pod nohama, o přesnosti přihrávek se mohlo jen zdát a dobrých střeleckých pokusů bylo jak šafránu. Ještě horší to bylo v obraně. Novojičínští si dělali, co chtěli. Nikdo nedokázal ubránit na perimetru Warricka, autora tří trojek v první čtvrtině a stejný počet trojek dal i Šoška a to pokaždé ze stejného místa. Nikdo nezabránil oběma hráčům, aby se třikrát neprosadili i zpod koše. Nebylo proto divu, že Warrick za deset minut stihnul 19 bodů a Šoška jen o dva méně! V rozdělování přesných přihrávek se činil Tomeljak, který měl na svém kontě 10 asistencí. Kunín vyhrál i v dalším statistickém ukazateli, a to v doskocích. Na kontě Nymburka se hromadily především ztráty míče, za první čtvrtinu sedm! a nejlepším střelcem byl se šesti body Zídek. Trenér Ježdík vystřídal na palubovce jedenáct hráčů, ale obraz hry se nijak moc neměnil. Když klakson poslal hráče k první přestávce mezi čtvrtinami, bylo na kontě Kunína 42 bodů a na kontě Nymburka o 27 méně! Z takového kartáče se nemohli vzpamatovat ani fanoušci, kteří dlouho hleděli na ukazatel skóre, jestli tam není nějaká chyba. Nebyla a podle dění na palubovce ani být nemohla. Tolik bodů za prvních deset minut nedostal Nymburk ani ve své první sezoně v nejvyšší soutěži. Už v páté minutě byla naše ztráta deset bodů, po dvou dalších minutách jsme ztráceli dvacet a do konce čtvrtiny to bylo skoro o třicet.

Úvodní půldruhé minuty další čtvrtiny bylo z naší strany sehráno dobře. Přesnou střelbou trestných hodů i z bezprostřední blízkosti koše, jsme ubrali z náskoku hostů deset bodů a vypadalo to, že se vývoj zápasu otáčí v náš prospěch. Pak ale hra sklouzla do původního stavu, dopustili jsme se dvou ztrát a Kunín nabral dech. Zase se nám nepodařilo zastavovat rychlé protiútoky soupeře a po promrhané první desetiminutovce jsme se nemohli chytit. Kunín vycítil příležitost, že Nymburk není ve své kůži a svoje vedení si udržoval stále na hranici dvou desítek bodů. Největší rozdíl byl neustále ve střelbě z perimetru. Za dvacet minut se nám podařilo z osmi pokusů uklidit do koše jen jeden, zatímco Kunínu sedm z třinácti pokusů.

Třetí čtvrtinu jsme stejně jako druhou vyhráli o pět bodů a to především v závěru, kdy jsme se pustili odvážněji do střelby z perimetru. Do té doby nic nenasvědčovalo, že bychom se mohli zvednout a ještě trochu chytře hrající Kunín potrápit. Věřit přestávali i fanoušci a jejich povzbuzování pomalu utichalo. Byl to prostě šok. Všichni ještě na začátku čtvrtiny doufali, že se Nymburk tak snadno nevzdá a že ještě Kunínu pořádně zatopí. Určité oživení v sále přinesla trojka Beneše na úvod poslední části hry. Rozdíl se scvrknul na třináct bodů a při možnostech moderního basketbalu bylo deset minut dostatečně dlouhou dobou na otočení průběhu zápasu. Obě družstva dala po jednom koši a pak Warrick nedal trojku. Při následném protiútoku stačilo dát trojku a rozdíl by byl deset bodů. Bohužel se tak nestalo a naopak jsme nedali ani nadvakrát šoupák zpod koše. Časomíra pádila ke konci zápasu a rozdíl se neustále udržoval těsně nad deseti body a to až do 34.minuty. Pak jsme nedali dva koše a ještě jsme se dopustili ztráty míče. Soupeř toho beze zbytku využil a upevnil svoje vedení. Po našem time outu se na palubovku vrátil Adam Hess a pěti body, společně s trojkou Whitfielda, stáhnul náskok znovu na 13 bodů. Šoška svým dalším košem docílil stovky. Poprvé v letošní prvoligové sezoně svítilo na ukazateli v kolonce hostů trojciferné číslo a to ještě nebyl konec. Vysunuli jsme obranu dál od koše, ale hosté dokázali téměř vždy najít rychlými přihrávkami volného hráče pod naším košem a docílit snadných bodů. Dílo zkázy bylo dokončeno a Kunín se mohl po téměř čtyřech letech opět radovat z vítězství v Nymburce.

Body: Johnson 22, Hess 20, Zídek 10, Beneš 9, Sokolovský, Nečas a Chán 8, Whitfield 5, Trnka 3 - Šoška 35, Warrick 30, Howard 19, Buzási 8 a Tomeljak 8, Hájek 7 a Štec 7;střelba 3b.: 22/7 : 25/10; střelba 2b.: 45/28 : 51/34; TH: 19/16 : 23/16; doskoky: 31 : 27;fauly: 21:18; 5 chyb: 39. Nečas; rozhodčí: Dolinek a Volejník; 500 diváků; nejlepší hráč:Ondrej Šoška, čtvrtiny: 15:42, 23:17, 30:25, 25:30