Sparta Praha Sparta PrahaDomácí
97
123

Utkání s velkou úrodou bodů se muselo divákům líbit (asi kromě fanoušků Sparty)

Rekordní počet nastřílených bodů jednoho družstva mohli vidět diváci na Letné. Nymburk o 3 body překonal dosavadní rekord, který držela právě Sparta ze zápasu proti Prostějovu. Zápas měl od samotného úvodu jednoznačný průběh a Nymburk si od šesté minuty udržoval až do konce dvouciferný náskok. Sparta, která má svůj herní projev založený na střelbě z perimetru, od prvního hvizdu zasypávala koš hostů jednou střelou z dálky za druhou. Deset pokusů s pěti úspěchy, to byl konečný účet první čtvrtiny. Zato z kratší vzdálenosti se o ohrožení koše pokusil jen dvakrát Miloš a nikdo jiný. Ostatní buď pálili z dálky nebo byli nymburskou obranou zastaveni. Podobný obraz byl k vidění až do poslední minuty. Proto měl Nymburk na konci více než dvakrát větší počet pokusů za dva body než Sparta.  Hosté naopak plně využili vynikající a jistější střelby za dva body. Hned v první čtvrtině ze 17 pokusů bylo 12 úspěšných. Střelecké štěstí pak hosty provázelo po celý zápas. Nebývá častým jevem, že se úspěšnost střelby kolem 70% udrží po celých 40 minut. Stejně to bylo i se střelbou Nymburka za tři body. Byla sice méně četná než domácích, ale přinesla čtvrtinu bodů s vynikající úspěšností nad 60% a to opět po celé utkání.

Výrazný rozdíl mezi oběma družstvy byl i na doskoku. Na Spartu při přesné střelbě ČEZu moc příležitostí k obranným doskokům nezbývalo, ovšem ani svoje nepodařené pokusy domácí díky čtyřiadvaceti obranným doskokům Nymburka nemohli proměnit v body.

Klíčovým momentem pro souboje se Spartou bývá, jak se podaří ubránil Pavla Miloše, který je střelecky bezkonkurenční jedničkou. V tomto zápase ho měl na starosti v prvním poločase Whitfield a vzhledem k tomu, že svou práci vykonával dobře, měl Miloš na svém kontě pouze 8 bodů. Autor téměř stovky trojek v tomto ročníku Mattoni NBL si v tomto zápase polepšil o pouho pouhou jednu.

Ze strany Nymburka byla nejhorší třetí čtvrtina, která skončila smírně. Ve 26.minutě po jediné úspěšné Milošově trojce se Sparta dotáhla na osm bodů (70:78). Byl to však jediný úsek, kdy hosté trochu polevili, v ostatních částech zápasu hráli velice dobře a především naprosto uvolněně. I když hrál ČEZ více na útok, dokázal v okamžiku, kdy se Sparta přiblížila na rozdíl menší než deset bodů, zapnout v obraně, získat několik míčů a náskok vytáhnout do bezpečné vzdálenosti. Stejně to bylo i ve druhé polovině třetí čtvrtiny, kterou Nymburk vyhrál 15:6 a bylo jasné, že v poslední čtvrtině se bude hrát jedině o velikost skóre.

Body: Miloš 25, Douša 15, Hrubý a Dvořák 13, Novák 12, Bohunický 10, Marek 4, Velenský 3, Reinberger 2 - Hess 27, Nečas 22, Johnson 20, Beneš a Whitfield 13, Chán 11, Trnka 8, Novotný a Sokolovský 4, Englický 1; střelba 3b.: 32/16 : 16/10; střelba 2b.: 26/13 : 55/39;TH: 25/23 : 20/15; doskoky: 18 : 33; fauly: 15 : 22; 5 faulů: 36. Trnka; 1135 diváků; nejlepší hráč: Ashante Johnson, čtvrtiny: 24:36, 28:33, 24:24, 21:30