A tým | Mattoni NBL - 25.05.2005

112
Mlékárna Kunín Mlékárna Kunín Hosté
75

Ve třetím zápase finálové série se nám povedlo rozebrat našeho soupeře už ve druhé čtvrtině a díky tomu, že jsme pustili Kunín za celý zápas jen jedinkrát před sebe, jsme vyhráli tento zápas dosud nejvyšším bodovým rozdílem.

V dnešním zápase se nedalo našim hráčům nic podstatného vytknout ani v útoku ani v obraně. Do zápasu se zapojilo celkem 11 hráčů a většina z nich odehrála kolem 20 minut. Ať hrála na palubovce jakákoliv sestava, nedostal soupeř šanci pomýšlet na nějaký zvrat v zápase. K našim nejsilnějším stránkám patřil obranný a především útočný doskok. Dokázali jsme pod košem Kunína získat 20 míčů a to bylo v této sezoně naše maximum. Činil se především Adam Hess, který s osmi útočnými doskoky získal pouze o jeden méně než celé družstvo soupeře dohromady. K tomu ještě přidal čtyři obranné, 20 nastřílených bodů a dvě asistence. Suma sumárum získal Adam další double-double. Stal se nejlepším hráčem zápasu a to na hřišti strávil jen necelých 22 minut. Nejčastěji střílejícím hráčem byl Johnson, který si stejně jako Adam připsal 20 bodů. Efektivně se o 13 bodů postaral i Zídek, kterému stačilo necelých 12 minut, aby proměnil dvě trojky ze tří. Ve střelbě z perimetru se dařilo také Benešovi, který po dlouhé době dostal důvěru trenéra Ježdíka (tři trojky) a také Sokolovskému, který alternoval Hesse. Láďa měl na svém kontě tři trojky, přičemž ta z posledních vteřin třetí čtvrtiny hodně napovídala o jeho střelecké pohodě. Posledním dvouciferným střelcem byl Whitfield se 12 body. Ve statistikách vévodí také 13 doskoků Aleše Chána. Ten nahradil Jiřího Trku, který měl na svém kontě brzy po začátku tři osobní chyby. Aleš pomohl našemu výraznému otočení skóre ve druhé čtvrtině, když za toto hrací období získal pod vlastním košem 7 míčů. Do listiny střelců se nezapsal jedině Votroubek, toho však zdobí 4 získané míče.

Na straně Kunína se přes deset nastřílených bodů dostal jedině Howard a Warrick, přičemž prvně jmenovaný o dva a druhý o jeden bod. Třetím dvouciferným střelcem byl Pelikán, který na vlastní žádost nastoupil s boxerskou helmou, jež mu chránila zraněnou jařmovou kost. Přestože je Pelikán nejlepším doskakovačem v družstvu Kunína, v tomto zápase se mu povedlo získat pod košem míč pouze třikrát.

Tradiční základní pětka, kde v posledních zápasech Zídka nahrazuje Trnka, za 80 vteřin vedla 6:0, když proměnila dva rychlé protiútoky. Teprve potom se do listiny střelců zapsal Howard dvěma šestkami, na které odpověděl další dvojkou Nečas. Až na začátku třetí minuty dal Warrick první koš ze hry a to v hodnotě tří bodů. Nečas byl při střelecké chuti, a tak přidal ještě další čtyři body. Zdálo se, že jsme na nejlepší cestě k bezproblémovému vítězství. Vedli jsme po třech minutách 12:5. Potom střídal Kováře Pelikán a Ivanoviče Tomeljak. Posledně jmenovaný oživil hru našeho soupeře a společně se svými spoluhráči se přičinil o snížení našeho náskoku. V osmé minutě se Kunín dokonce po dvojce Warricka dostal do nejtěsnějšího vedení. Jen chviličku si mohli fanoušci v oranžových tričkách užít pocitu vedení. Po osmi vteřinách jim radost vzal Whitfield svou druhou trojkou. Do konce čtvrtiny přidala obě družstva po dvou bodech, za nás to byl Hess za asistence Beneše a u soupeře proměnil Howard bezchybně dva trestné hody.

Ve druhé čtvrtině dostali díky alternativnímu držení míč hosté. Svůj první útok zakončil Šoška zpod koše a bylo vyrovnáno. Pak Hess opět využil svou nejsilnější zbraň – útočný doskok. Získal odražený míč, při dopichování byl faulován a díky proměněnému trestnému hodu připsal na naše konto další tři body. Potom Warrick nepropašoval mezi Votroubkovýma rukama přihrávku, Standa přihrál Hessovi do rychlého protiútoku a ten se nemýlil. Další body připsal Beneš, který nahradil Whitfielda ještě v závěru první čtvrtiny. Pro zajímavost, na lavičce seděl také Johnson. Trenér Kunína si vzal za stavu 30:23 oddechový čas. Potom se sice prosadil Pelikán, ale Sokolovský z perimetru posunul náš tým zase o malinko dopředu. Zároveň tím odstartoval náš nejlépe sehraný úsek zápasu. Mezi 16. a 19.minutou jsme své vedení zdvojnásobili (z 38:28 na 49:29) a to jsme ještě neproměnili dvě šestky. Ve druhé desetiminutovce hostům odešla střelba a neproměňovali ani z nejjasnějších pozic. Zato my jsme využívali každou chybu ke skórování. Hosté dali za 9 minut druhé čtvrtiny pouze 8 bodů a svou střeleckou nemohoucnost prolomili až v poslední minutě, kdy Pelikán a Hovaňák trochu náš náskok snížili.

Druhý poločas zahájil přes hlavu Trnka a za chvíli si Howard připsal svůj třetí faul. Na Pelikánův koš jsme odpověděli čtyřmi body a náskok se přehoupl přes dvacítku. Pak sice Warrick dokázal ještě dříve než bránící Johnson stačil zvednout ruce proměnit pokus z perimetru. Po chvíli dal jeho krajan po rychlém protiútoku další koš a krátké nadechnutí soupeře dokončil druhou trojkou Warrick. Náš náskok se ztenčil na 13 bodů, ale potom jsme zase začali tahat za pilu my a náskok se opět dostal na dvacet bodů. Stačily nám k tomu tři minuty. Do konce čtvrtiny se rozdíl ve skóre v podstatě nezměnil. V poslední čtvrtině už hostům docházely síly, a tak nedokázali už nijak zabránit naší exhibici. Dařilo se nám střelecky ze všech pozic, dali jsme 5 trojek a vyslyšeli jsme přání diváků o překonání stovky. Tím šťastným byl Pavel Beneš. V polovině 39.minuty narostl náš náskok na největší rozdíl čtyřiceti bodů.

Body: Hess 20, Johnson 20, Sokolovský 17, Zídek 13, Whitfield 12, Beneš 11, Nečas 8, Trnka 5, Chán 4, Novotný 2, - Howard 12, Warrick 11, Pelikán 10, Kovář 9, Tomeljak 9, Šoška 8, Ivanovič 6, Buzási 5, Valčák 3, Hovaňák 2; střelba 3b.: 24/10 : 18/8; střelba 2b.: 56/32 : 40/18; TH: 25/18 : 25/15; doskoky: 46:29; chyby: 23:24; rozhodčí: Dolinek, Vyklický, Macela; 1000 diváků; nejlepší hráč: Adam Hess, čtvrtiny: 23:21, 26:12, 30:26, 33:16