A tým | FIBA Europe League - 24.11.2004

Rabotnički Skopje Rabotnički SkopjeDomácí
102
86

Mistr Makedonie ze Skopje byl v dalším pokračováním Evropské FIBA ligy nad síly českého mistra.

V utkání byl Nymburk drtivou část zápasu o krůček za svým soupeřem a nakonec domácí vyhráli především díky druhé polovině třetí čtvrtiny. Hlavní oporou vítězů byl Kendric Johnson. Tento Američan, který se od roku 2000 pohybuje v týmech na jihu Evropy (Řecko, Kypr, Turecko), zatížil konto hostů 38 body! „Johnson sehrál svůj životní zápas, nedokázali jsme ho zastavit žádným obranným systémem,“ vyjádřil bezmocnost trenér Michal Ježdík. Především tři trojky Johnsona ve třetí čtvrtině, když Nymburk dotáhl manko na tři body, byly pro náš tým demotivující.

Již od začátku se hostující hráči v chladné hale nemohli rozehřát a výsledkem byla pětibodová prohra prvního hracího období. I ve druhé čtvrtině dokázala domácí agresivní obrana odzbrojit náš útok a vzhledem k tomu, že naše defenzíva nepracovala tak, jak jsme na ní zvyklí, bylo jedenáctibodové manko na světě.I když se nám podařilo po poločase propad snížit, dokázali domácí poodskočit až na 21 bodů po třiceti minutách hry. V poslední části hry už nebylo o vítězi pochyb, a tak se méně bránilo. Do bojů o čtyři postupová místa se tak vrátili i hráči ze Skopje a ve vyrovnané skupině A, zatím není všem dnům konec.

Body: Johnson 38, Simik 20, Tasovski 16, Samardziev a Vukas 11, Veselinovski a Stojanovski 3 – Hess 15, Whitfield a Nečas 10, Mujagič a Votroubek 9, Zídek 8, Beneš 7, Sucharda a Trnka  3, fauly 31:34, TH 39/30 : 34/23, za 2 body 27/15 : 29/12, za 3 body: 29/14 : 38/13,doskoky 37:27, čtvrtiny 24:19, 23:17, 24:14, 31:36.