A tým | FIBA Europe League - 07.12.2004

Hapoel Elyon Hapoel ElyonDomácí
90
80

Hráči Nymburka nedokázali v Izraeli navázat na předchozí zápas v Evropské lize a posledním kole první poloviny základní části podlehli družstvu Elyonu.

Na prohře družstva se podílelo několik faktorů. V prvé řadě trenér Ježdík měl pro takhle těžký zápas málo hráčů do rotace. Whitfield musel odehrát ve třetím zápase po sobě 40 minut, neboť Beneš není stále zdráv. Problém je i na pozici křídla, kde se bolavým kolenem laboruje Mujagič a nehraje Novotný ani Englický. Hostům se nevedlo ani při střelbě z dálky, čtyřiadvacetiprocentní úspěšnost je na Nymburk slabá. „Hráči měli dobré pozice, ale ani vyhlášení střelci Votroubek, Sokolovský nebo Hess se netrefovali,“ litoval kouč Nymburka. Vliv na výsledek zápasu mělo pochopitelně i 15 ztrát míče Nymburka. „Rozbor, proč se naši hráči dopustili tolika chyb, uděláme až po shlédnutí videa,“ nechtěl spekulovat Ježdík. Na misku vah zápasu přidal závaží i skvělým výkonem domácí pivot Ellyahu, který sehrál životní zápas a zatížil konto Nymburka 30 body. Téměř neomylný byl ve střelbě za dva body (13/16). „Soupeř měl jednoho skórera, o kterého se mohl opřít. Naši hráči se hledali, kdo bude lídrem,“ našel rozdíl Michal Ježdík.

V zápase jsme se hosté po úvodním vedení sami připravili o možnost tahat za delší konec provazu, když několika nevynucenými chybami dali prostor soupeři a neustále hleděli na koncová světla domácích. „Nebyli jsme schopni se dnes před našeho soupeře dostat. Pokud by se to povedlo, dostalo by utkání jiný náboj,“ mrzelo trenéra Ježdíka. Klíčovým momentem zápasu byla 36.minuta, kdy se Nymburk dostal na rozdíl tří bodů. Další dva střelecké pokusy však neproměnil a soupeř se opět vzdálil.

Do dalších bojů je důležité, že porážka na palubovce Elyonu byla poměrně přijatelná. Ve vyrovnané skupině mohou rozhodovat maličkosti včetně rozdílu ve skóre. „S Izraelci budeme hrát poslední zápas základní části a desetibodový rozdíl jsme schopni v Nymburce překonat,“ našel pozitivum trenér Ježdík.

Body: Ellyahu 30, Dalmu 17, Kurtz 16, Mizrahi 8, Gordon 7, Ben Chimol 6, Kazarnosvki 4, Lovric 2 – Whitfield 16, Nečas 13, Hess 11, Mujagič 9, Sokolovský, Trnka a Votroubek 8, Zídek 7; fauly 25:19, TH 20/14:31/26, střelba za 2 body: 42/26 : 28/15 ; střelba za 3 body: 24/8 : 34/8, doskoky 33:41, čtvrtiny: 21-13, 25-26, 23-20, 21-21