A tým | FIBA Europe League - 15.12.2004

CSKA Sofia CSKA SofiaDomácí
76
80

Vítězstvím v Sofii učinili nymburští basketbalisté velice důležitý krok k postupu ze základní skupiny.

V první čtvrtině jsme nezačali příliš dobře. Naše hra byla statická, neměla řádný náboj a nepodařilo se ubránit dva klíčové hráče domácích Radulova a Garnetta. Prvně jmenovaný zatížil za deset minut naše konto 14 body a Američan přidal 11 bodů. Přitom první dvě minuty byly vyrovnané. Pak jsme ale udělali dvě chyby v rozehrávce a CSKA toho využilo ke zisku čtyřbodového náskoku, který se po dalších dvou minutách proměnil již na dvouciferné číslo. Domácím to však ještě nestačilo a necelé dvě minuty před koncem jsme už ztráceli 16 bodů! V samotném konci první čtvrtiny se přeci jen zásluhou trojky a dvojky Votroubka náskok Sofie ztenčil.

První tři body druhé čtvrtiny jsme zaznamenali my, ale svůj sedmnáctý bod Radulova vrátil zápas do zajetých kolejí. V následujících dvou minutách se hodně  bojovalo. Nepadl ani jeden bod a v vidění byla spousta ztracených míčů. Neplodné období ukončil Mujagič trojkou a Garnett zpod koše stanovil desetibodový rozdíl. Ve 14.minutě si připsal Radulov třetí faul a odešel střídat. Další tři minuty se náš odstup udržoval na deseti bodech, pak ale Votroubek s Hessem pěti body náskok stáhli. Vrátil se Radulov, ale pobyt na střídačce mu neprospěl, protože další dva střelecké pokusy minul. Minutu před konce stanovil Whitfield poločasový výsledek. Nečas mohl ještě skóre zápasu zlepšit, ale ani jednu šestku nedal. „Ve druhé čtvrtině jsme zlepšili obranu, ale špatnou střelbou včetně trestných hodů jsme nedokázali soupeře bodově dostihnout,“ shrnul druhou část hry Rudolf Šimeček.

Lepší vstup do druhého poločasu než Zídkovou trojkou jsme si ani snad nemohli přát. Rázem jsme byli opět v zápase. Nikolov sice stejnou mincí rozlet přibrzdil, ale Mujagič opět z perimetru vytáhl další trumf a Whitfield ve 14.minutě vyrovnal (49:49). Radost byla předčasná. Radulov trojkou a specialista na trestné hody Vicentic dvěma šestkami znovu poslat domácí do vedení. Další téměř tři minuty se kromě ztracených míčů a nepřesné střelby na obou stranách nedělo nic, až tři a půl minuty před koncem třetího hracího období Mujagič další trojkou a po něm Hess desátým body vyrovnali. Ještě jednou a naposledy se dostalo CSKA do vedení. Beneš, který již mohl po nemoci nastoupit, ve 29.minutě vyrovnal a několik okamžiků před klaksonem Nečas nás poprvé dostal bodově před soupeře.

Poslední část hry byla v naší režii. Nejdříve Hess a potom Mujagič (znovu trojkou) nás poslali do sedmibodového trháku. Dečev sice trojkou rozlet našich hráčů přibrzdil, ale neodradil. Především díky Nečasovi jsme si neustále udržovali od soupeře odstup. Dvě a půl minuty před koncem zápasu Whitfield dvojkou natáhl náskok až na 11 bodů a pak už jsme zkušeně vedení nepustili z ruky. „Přestože se nám na úplném závěru nedařilo, taktickou hrou jsme vítězství uhájili,“ radoval se Šimeček.

Body: Radulov 24, Nikolov 14, Garnett a Vicentic 13, Dečev 11, Zarič 1 – Mujagič 17, Whitfield 13, Nečas a Hess 12, Votroubek 8, Zídek 6, Trnka, Beneš, Sokolovský 4, fauly 22:23, TH17/12:26/16, za 2 body: 30/17:30/20, za 3 body: 25/10:25/8, doskoky 36:33, ztráty 21:18,čtvrtiny: 32:21, 14:20, 10:17, 20:22