A tým | FIBA EuroCup - 15.10.2003

Dynamo Moskva Dynamo MoskvaDomácí
90
70

Porážkou vstoupili jsme vstoupili do nového ročníku Ligy FIBA. Na palubovce favorizovaného Dynama Moskva jsme podlehli 70:90. Ještě před zápasem naznačil trenér Chomicious, že naše hra bude založena na Jiřím Zídkovi, kterého zná z působení v Litvě a v NBA. Přestože měl k dispozice dvě videokazety s utkáními Nymburka až od rána dne utkání.
Vicemistr české ligy sehrál v Rusku poměrně vyrovnané utkání, ale Moskvané si na počátku vytvořili mírný náskok. Do utkání postavil trenér Chomicious základní pětku ve složení: Mrsic, Jefferson, Domani, Ekonomou, Muezinovic, tedy sestavu, která je lepší v útoku něž v obraně. V první čtvrtině domácí vedli o osm bodů a v dresu Nymburk nezahrál  Zídek podle přestav trenéra domácích. S nástupem Trnky jsme v útoku hráli daleko agresivněji, a tak kouč domácích změnil složení pětice na palubovce. Ve druhé čtvrtině se obraz hry příliš nezměnil a do šaten šli v poločase domácí s devítibodovým náskokem.
Třetí čtvrtina celé utkání definitivně zlomila ve prospěch ruského favorita. Dynamo jí vyhrálo o jedenáct bodů a v závěrečné vyrovnané čtvrtině svůj náskok jen pohlídalo. V ruském týmu zazářil Domani, autor 26 bodů. Oporou Nymburka byl pivot Jiří Zídek, který k 17 bodům přidal i 14 doskoků, pochvalu od domácí kouče sklidil i Denic Mujagič.
"Ve třetí části jsme nezachytili protiútoky Dynama a sami jsme měli problém se zakončením pod košem," řekl trenér Michal Ježdík.
Skvělý výkon podal za 33 minut na hřišti pivot Zídek. Stal se nejlepším střelcem hostů se 17 body, k nimž přidal 14 doskoků. "Byl jedním z mála našich konkurenceschopných hráčů."
Zídkův kolega na pivotu Trnka za 19 minut stihl šest bodů. Z dalších opor přidali Mujagič 12 a Whitfield při horší střelbě z pole 14 bodů, z toho 10 z trestných hodů.
Nymburk velmi postrádal zraněného Nečase. Bez něho se, jak zdůraznil kouč, týmu rozpadá obrana při průnicích soupeře do vymezeného území ke koši.
V dresu Dynama, jehož koučem je Litevec Valdemaras Chomičius a šéfem Jevgenij Gomelskij, exceloval zkušený ruský reprezentant Domani, podle Ježdíka navíc nejlepší obránce ruské ligy. Nastřílel 26 bodů a doskočil osm míčů.
Američan Jefferson přihodil 18 a Bosňan Mršič deset bodů. Letošní posila, známé řecké křídlo a bývalý hráč Barcelony Ekonomu zaznamenal sedm bodů.
Nejvíce bodů: Domani 26, Jefferson 18, Mršič 10 - Zídek 17, Whitfield 14, Mujagič 12. Rozhodčí: Koromilas (Řec.), Čebyšev (Ukr.). Fauly: 22:28. Trestné hody: 22/28 - 22/26. Trojky: 8:4. Diváci: 1500