A tým | FIBA EuroCup - 05.11.2003

98
MBC Odessa MBC Odessa Hosté
65

Tak jako se v poslední době stává tradicí, drtil Nymburk svého soupeře četnou střelbou z perimetru, a protože domácí k tomu přidali i vynikající obranu, vyhráli rozdílem třídy.

Hvězdná sestava domácích Whitfield, Mujagič, Johnson, Nečas, Zídek se proti Ukrajincům rozbíhala pomalu. Do listiny střelců se nejdříve zapsal Jiří Zídek a po chvíli dal o sobě vědět i z perimetru. Pěti body položil základ svého devětadvacetibodového konta v tomto zápase. Postupem doby se do mezi střelce zařadili všichni zbývající hráči na palubovce s výjimkou Johnsona. Ale hosté z východu zpočátku drželi krok. Dokázali využít nacvičených kombinací k uvolnění spoluhráčů pro střelbu, ke kterým obránci Nymburka nestačili dostatečně rychle doběhnout. Přeci jen času na úspěšné zakončení bylo málo, a tak jejich skóre nerostlo, jak by si sami přáli.  Domácím se podařilo ve čtvrté minutě třemi slepenými koši odskočit na rozdíl šesti bodů. Hosté se díky oddechovému času vzpamatovali a o dvě minuty později to bylo zase jen o bod. V dalším průběhu čtvrtiny oba dlouzí Zídek a Votroubek znovu získali sedmibodové vedení, které Whitfield do konce hracího období zaokrouhlil na deset bodů.

Druhá čtvrtiny byla nymburským koncertem. Nastoupila sestava z konce první čtvrtiny. Obranáři Novotný a Kubálek nedali ukrajinským střelcům dýchat. Za více než sedm minut hosté dali pouze jednu jedinou trojku, zatímco Nymburk si udělal předčasně Ježíška a naděloval Oděse jeden lepší koš za druhým. Zvlášť trojky Whitfielda, Mujagiče i Zídka vyvolávaly u domácích fanoušků bouře nadšení. Náskok domácích neustále šplhal, až dosáhl šestadvaceti bodů na konci prvního poločasu. Mezi střelce se zapsal posledním košem první půle také Johnson, který tak zaznamenal první úspěch na domácí palubovce. Hosté si ve druhé čtvrtině připsali na své konto jen devět bodů, přestože se trenér Vorodin snažil neustále míchat sestavou. Dvojnásobný počet bodů na straně Nymburka byl spravedlivým vyjádřením poměru sil na palubovce.

Po přestávce poslal trenér Ježdík na palubovku opět základní sestavu a skóre utěšeně narůstalo. Za dvě minuty Nymburk již vedl o třiatřicet bodů. Vedení si udržoval, i když Whitfielda vystřídal Vorlíček, Nečase Votroubek a Mujagiče Kubálek. Ten se hned uvedl trojkou, bohužel v tomto utkání jeho jedinou. Trenér Ježdík věren své zásadě i nadále často střídal, aby si hráči na sebe zvykli. Ukrajinci v této části hry opět zvedli hlavu, trenér posílal na hřiště stále čerstvé hráče, ale ti stačili jen stávající stav udržovat. Pomohlo jim k tomu i poměrně vysoké procento úspěšnosti trestných hodů, i když domácí jim k tomu mnoho příležitostí nedali.

V poslední čtvrtině vyrostl rozdíl až na třicet devět bodů. Domácí trenér nechal sbírat zkušenosti Formánka a Řeřábka a ti jeho důvěru nezklamali. Ať se Oděsané snažili jak chtěli, pod třiatřicetibodový rozdíl se nedostali. Je ale pravda, že diváci se žádané stovky nedočkali. Poslední dvě minuty domácí už nedali ani bod.

Body: Zídek 29, Whitfield 21, Mujagič 17, Johnson 15, Nečas 7, Kubálek 4, Votroubek 3, Formánek 2 – Ivanov 18, Juškin 11, Kuzněcov 9, Pudzyrej 8, Zubrickij 6, Drugačonok 5, Jurtajev 4, Beskov a Valeiko 2, fauly 16:26, TH 22/16:16/12, trojky 35/14 : 13/3, čtvrtiny 27:17, 25:9, 25:25, 21:14, rozhodčí: Castano (FRA), Staudenmayer (GER), diváků 850