A tým | FIBA EuroCup - 18.11.2003

Vojvodina Novi Sad Vojvodina Novi SadDomácí
95
89

Našim hráčům ani druhá cesta na jih nepřinesla dva body za vítězství, přičemž k němu neměli nijak daleko.

Našemu týmu vypálil rybník především bezchybnou střelbou domácí Nenad Čanak, který ze sedmi pokusů z perimetru proměnil kromě jednoho všechny, k tomu přidal sedm doskoků a dalších devět bodů. Porážku neodvrátil ani solidní výkon Johnsona, jenž hrál s přehledem a v pohodě a  k osmadvaceti bodům přidal šest doskoků. Trenér Ježdík se musel obejít bez kapitána Novotného, kterého sklátila viróza. „Myslím, že nám Jirka chyběl především v zónové obraně,“ smutnil ředitel klubu Rudolf Šimeček.

Utkání se pro nás nezačalo špatně. Celou první polovinu jsme vedli, v sedmé minutě dokonce o 7 bodů (8:15).  Domácím se nedařilo příliš střelecky, často ztráceli míč a my jsme hráli dobře v obraně. Pětibodové vítězství po prvním hracím období bylo spravedlivým vyjádřením poměru sil na palubovce. Ve druhé čtvrtině jsme ještě trochu svoje vedení trochu zvýšili (20:29). Pak ale jsme dovolili domácím, aby se nadechli a umazali z rozdílu pár bodů. Do konce prvního poločasu ještě jednou náš náskok olizoval desítku (31:40), ale poslední slovo patřilo Novému Sadu, který druhou čtvrtinu o bod vyhrál.

Zlomovým okamžikem byl úvod druhého poločasu, kdo domácí v rozmezí minuty nasázeli našim překvapeným hráčům osm bodů (2 trojky). „Soupeř byl před poločasovou přestávkou už načatý, ale my jsme mu svou nekoncentrovaností dali ,čuchnout´,“ neskrýval zklamání Šimeček. Hosté při rotaci v obraně jsme nedokázali být důslední a domácí hráče několika lacinými koši posadili do sedla. Rozehrál se střídající pivot Šuput, který byl menší, podsaditý, ale velice pohyblivý. Společně se svými spoluhráči dokázal komplikovat život našim pivotům. Jirka Zídek i Trnka byli často zdvojováni, čímž se sice podařilo získat křídlům výhodnou pozici pro střelbu, ale ta nebyla tak přesná, jak by si sami hráči přáli. I když v polovině třetí čtvrtiny narostl náskok domácích na 8 bodů (54:46), stačila trojka Johnsona a Mujagiče a bylo po chvíli vyrovnáno (56:56). „Velká škoda, že jsme nedokázali ještě pár bodů přidat,“ litoval Šimeček. Naopak byli to domácí, kteří pěti body upravili na 68:63.

Po dvouminutové přestávce se časomíra nestačila posunout ani o minutu a najednou jsme po dvou trojkách prohrávali o jedenáct. „Při přechodu na zónu jsme nestačili dvakrát vykrýt rohy a domácí trestali,“ našel příčinu R.Šimeček. Až do 37.minuty náskok domácích osciloval kolem desítky a pak zamířil dolů. Vypjali jsme se k závěrečnému tlaku, který jsme 40 vteřin před koncem korunovali snížením na rozdíl tří bodů. Navíc získal po chvilce míč do držení. Whitfield však při souboji na hranici pravidel o něj přišel a domácí dali svému vítězství dvoubodovou pojistku. Diváci, kteří byli, i přes tradici basketbalu v Srbsku, velice nekulturní, mohli propuknout v jásot nad pátým vítězstvím svého klubu v letošním ročníku Evropské ligy.

Body: Čanak 27, Savanovič 23, Šuput 20, Gurovič 11, Nemeth 10, Vukas a Čeranič po 2 – Johnson 28, Whitfield 18, Zídek 13, Mujagič 12, Nečas 7, Trnka 6, Votroubek 3, Kubálek 2, fauly 22:28, TH 39/29 : 20/17, 2b. 29/15:37/24, 3b. 26/12 : 23/8, doskoky 28:25, čtvrtiny 17:22, 20:19, 31:22, 27:26