A tým | FIBA EuroCup - 03.02.2004

Ironi Naharyia. Ironi Naharyia.Domácí
108
83

Nymburský hráčům se v izraelském letovisku Nahariya nedařilo a výrazně prohráli.

V průběhu celého zápasu, ale především ve druhé polovině byl vidět na palubovce odlišný přístup obou družstev. Zatímco Nahariya potřebovala pro udržení druhého místa vyhrát, nám bylo páté místo souzeno už před zápasem. V první čtvrtině se hostujícím hráčům nedařilo zachytávat raketové nájezdy domácích a ti už v šesté minutě měli na svém kontě 21 bodů. Osm stovek diváků dováděl k šílenství Eric Campbell, který svých 10 bodů první čtvrtiny docílil po smeči. My jsme se však nenechali zahanbit a především dobrým doskokem a přesnou střelbou drželi krok. Nepříjemné bylo, že Ashante Johnson měl na svém kontě od čtvrté minuty už tři osobní chyby. Ve druhé čtvrtině však náš výkon začínal chřadnout a přestávali jsme se soupeřem držet krok. Na vině byly poměrně lehce ztracené míče. Nahariya se prosazovala čím dál více a brzy se její náskok vyhoupl nad deset bodů.

Styl hry druhé čtvrtiny se u obou týmů přenesl i do druhého poločasu. Na naší straně se kupily obrovské chyby v obraně a domácí pokračovali ve vysokém procentu úspěšnosti střelby. Před začátkem poslední části hry jsme tak prohrával o dvacet bodů a v zásadě už byl bez naděje se do zápasu vrátit. Nepřesvědčivý výkon hostů v obraně pokračoval i závěrečné čtvrtině, a tak prohra o 25 bodů byla zasloužená. „Bez obrany a u některých hráčů i bez chuti hrát, se dá těžko proti takovému týmu uspět,“ komentoval v krátké textové zprávě Rudolf Šimeček. „Tentokrát nezahráli zahraniční opory ani svůj standard, a tak půl zápasu odehráli hráči z lavičky. Myslím si, že v takovém těžkém zápase uspěli,“ přidal Šístek.

Body: Campbell 32 (14 doskoků a TH 10/10), Marckovich 20, Ben David a Shason po 15, Peleg 11, Smith 8, Dadon 7 – Zídek 22, Whitfield 12, Nečas 11 (10 doskoků – double-double), Špička 11, Johnson 9, Vorlíček 8, Novotný 5, Kubálek 3, Mujagič 2, fauly 25:24, TH 31/21 : 27/22, za 2 body 53/34-64,2% : 40/20-50%, za 3 body 17/6-35,3% : 23/7-30,4%, doskoky 37:31, čtvrtiny 29:28, 26:18, 28:19, 25:18