A tým | Mattoni NBL - 07.01.2004

94
BK Chomutov BK Chomutov Hosté
70

Souboj prvního a posledního týmu připomínal ligové utkání jen mezi pátou a pětadvacátou minutou.

Začátek zápasu zastihl obě družstva jakoby v povánočním spánku, a tak před poměrně malou návštěvou padl první bod ze hry až v polovině třetí minuty. Jeho autorem byl dnes nechybující střelec Trnka. To hosté našli cestu do nymburského koše až v polovině páté minuty. Za dvě se trefil nymburským divákům stále sympatický Josef Jelínek, který při úvodním představování sklidil podobný aplaus jako domácí hráči. Stav utkání byl 11:7 a nic nenasvědčovalo, že hraje první tým ligy s posledním.

Potom se přeci jen zvýšila útočná aktivita domácích a především zásluhou těsné obrany získal Nymburk několik míčů a protiútoky dovedl využít ke získání snadných bodů. Díky tomu se za dvě minuty rozdíl ve skóre více než čtyřikrát zvýšil. Prim hráli oba Američané, kteří se na čtrnáctibodovém trháku podíleli deseti body. Hlavní úderná síla Chomutova Jelínek dostal svůj stín v nepříjemném Mujagičovi, a tak mu spoluhráči jen ztěží propašovali míč a pokud se tak stalo, neměl Pepa dostatek času ke své střelbě. Jako zkušený hráč, který spoléhá na slušnou střelbu trestných hodů, si proto došel dvakrát pro faul a šestky v první čtvrtině proměňoval. Za stavu 25:7 trenér Ježdík stáhl oba zámořské hráče a studení hráči ze střídačky dovolili Houškovi a Doksanskému zkorigovat průběžný stav.

Do druhé čtvrtiny nastoupila opět základní pětka. Ta brzy zvýšila náskok domácích na dvacet bodů a poté jej udržovala. V polovině druhé desetiminutovky skončil každý útok obou družstev úspěšně. Zatímco Chomutov střílel napoprvé, Nymburk dvakrát minul, ale vždy byl ve správný čas na správném místě Trnka a míč dopravil tam, kde ho domácí chtěli mít. V posledních třech minutách prvního poločasu se začala ECM dařit střelba z perimetru a výsledkem toho bylo vytvoření třicetibodového  náskoku. Značnou měrou se o to zasloužil Johnson, který v poslední minutě zatížil konto Chomutova osmi body.

Poločasová přestávka přišla více vhod hostujícím hráčům. Ti nechali obavy ze silného soupeře v šatně a v první polovině ustrašení hosté ve druhém poločase dokázali vystrčit drápky. Nymburk ještě do 24.minuty dokázal zvýšil na 35 bodů a pak jakoby ztratil koncentraci. Možná se taky přihlásila únava z kondiční přípravy, kterou hráči absolvovali po Vánocích. V každém případě se od této chvíle jejich náskok jen ztenčoval. Domácí přestali být aktivní v obraně, nepřesně stříleli a nechávali se i přeskákat pod vlastním košem. Ve čtvrté čtvrtině také umožnili hostům jmenovitě Krýslovi a Doksanskému vystřelil úspěšně za tři body. Díky tomu se náskok Nymburka tři minuty před koncem ztenčil až na patnáct bodů. Pak si přeci jen domácí uvědomili, že postavení v tabulce vyžaduje vyšší vítězství. Zpřesnili střelbu a poslali Chomutov domů se čtyřiadvacetibodovým mankem.

Body: Whitfield Maurice Lamar 24, Johnson Ashante 24, Nečas Radek 19, Trnka Jiří 10, Kubálek Pavel 6, Mujagič Denis 5, Řeřábek Kamil 3, Votroubek Stanislav 3, Novotný Jiří 0, Vorlíček Jiří 0 - Jelínek Josef 14, Houška Jakub 14, Doksanský Milan 13, Hejl Vladimír 9, Schmida Petr 6, Krýsl Vladimír 6, Zdeněk David 3, Malý Pavel 2, Ivič Mário 2, Výborný Rudolf 1; střelba 3b.: 26/10:19/7; střelba 2b.: 35/22:35/14; TH: 26/20:30/21; doskoky: 33:28; chyby: 24:21; 5 chyb: 34. Trnka Jiří; rozhodčí: Volejník Pavel a Kapl Antonín; komisař: Strouhalová Jaroslava; 350 diváků; nejlepší hráč: Whitfield Maurice Lamar