A tým | Mattoni NBL - 07.02.2004

Triga-Eprin Brno Triga-Eprin BrnoDomácí
62
73

Osmý tým ligové tabulky Houseři Brno se museli obejít bez Vrubla a Nachtigalla, tedy dvou hráčů, kteří tvoří rozehrávku družstva. Se zdravotními problémy se před zápasem potýkal Hudeček a Kočvara, a tak pohled na domácí lavičku byl tristní. Nakonec Houseři odehráli celých 40 minut v sedmi, přičemž Skála a Machač z palubovky vůbec neslezli. Také trenér Ježdík musel oželet Jirku Trnku, který se šetří po bolestivém natažení svalu na noze. Na hře hostů byla patrná velká únava z náročného programu. „Dolehla na nás únava z dlouhé cesty z Izraele a také z náročnější přípravy posledních dnů, kdy jsme se věnovali doskoku,“ vysvětlil Vratislav Šístek. Přestože hlavní opory bojovaly s únavou, průběh utkání byl natolik vyrovnaný, že hráči z lavičky je nemohli na tak dlouho nahradit. Nakonec se vystřídali všichni, kteří byli v Brně připraveni nastoupit, ale hráči základní pětky odehráli kolem třiceti minut. „I když jsme nebyli v tak výrazném náskoku, o osud utkání jsme se nebál ani jednou,“ popsal Šístek atmosféru na lavičce.

Na začátku zápasu obě družstva zastřelovala koš, a tak první body přišly až po dvou minutách zápasu. Dal je Mujagič, když před tím jeho spoluhráči čtyřikrát minuli. Ještě hůř na tom byli domácí, jenž museli na svůj úspěch čekat ještě o minutu déle a to už po trojce Mujagičově prohrávali 5:0. Vybudovaný náskok si Nymburk držel až do začátku osmé minuty. Pak Machač s Kočvarou třemi koši v řadě strhli vedení na svou stranu. Když Skála přidal další koš, hosté prohrávali o tři body. Do druhé čtvrtiny nakonec nastupovaly oba týmy se stejným počtem bodů.Ve druhé čtvrtině šli nejdříve o 3 body do vedení hosté, pak stejným rozdílem vedli domácí, aby v 15.minutě bylo opět srovnáno. V té době se probudili Zídek a Mujagič, dvěma trojkami a košem urvali zatím nejvyšší, osmibodové, vedení svého týmu. To ve v podstatě drželo až do konce prvního poločasu.

Po změně stran to byli domácí, kteří zatápěli Nymburku. Dařilo se Machačovi (4 body) a především Slezákovi (8 b.), který nahradil oba nepřítomné rozehrávače. Ve 25.minutě domácí naposledy v zápase vedli (47:45). V následujících třech minutách každý z pětice nymburských hráčů našel svou střelou domácí koš a před time outem brněnské lavičky vedlo ECM o sedm bodů. Do konce třetí čtvrtiny se ještě Johnsonovi povedlo, po Kubálkově přihrávce, zasmečovat míč do domácího koše a před klaksonem korigoval Kočvara z trestného hodu. V poslední čtvrtině, ve které padlo jen 21 bodů, už unavení domácí nestačili tempu zápasu a Nymburk si v pohodě za 9 minut vypracoval až sedmnáctibodový náskok. Domácí za tu dobu dokázali vsítit pouze jednu trojku ve 34.minutě! Poslední minuta však hostům nevyšla a po zbytečných faulech, dali Trize možnost alespoň zkorigovat jejich porážku.

„Malý počet bodů nebyl způsoben kvalitní obranou, ale nepřesnou střelbou,“ charakterizoval průběh zápasu Šístek. „Škoda, že nám odešla střelba v druhém poločase, když v průběhu celého utkání jsme byli vyrovnaným soupeřem. Budeme-li podávat stejné výkony i v dalších zápasech, pevně věříme v postup do play-off,“ přidal na tiskovce kouč domácích Jiří Jandák. „Náš výkon byl dosti nevyrovnaný, na druhou stanu Triga podala velice dobrá výkon, který kdyby bývala zopakovala proti některým ze svých slabých soupeřů, mohla být výše,“ souhlasil trenér vítězů Michal Ježdík.

Body: Machač 19, Kočvara 15, Slezák 13, Skála 9, Koukal 3, Hudeček 2, Janda 1 – Mujagič a Zídek 16, Johnson 14, Whitfield 11, Nečas a Votroubek 4, Kubálek 3, Novotný a Vorlíček 2, Špička 1,; střelba 3b.: 24/5:22/5; střelba 2b.: 35/17:59/27; TH: 20/13:8/4; doskoky: 35:38; fauly: 12:21; čtvrtiny: 17:17, 18:24, 18:20, 9:12, rozhodčí: Lukeš a Nejezchleb; nejlepší hráč: Jiří Zídek