A tým | Mattoni NBL - 07.04.2004

Sparta Praha Sparta PrahaDomácí
91
105

Nymburští basketbalisté se druhým vítězstvím nad Spartou přiblížili o další krůček k semifinále play-off Mattoni NBL.

Utkání by se dalo rozdělit na tři části. V první čtvrtině to byla relativně vyrovnaná partie (27:33), ve druhé a třetí byl jasným pánem na palubovce Nymburk (37:60) a poslední čtvrtina, kdy si hostující celek trochu pokazil dojem, když prohrál 27:12!

Utkání bylo hodně podobné tomu přecházejícímu v Nymburce. ECM přehrálo svého soupeře v úspěšnosti střelby za dva i tři body, i když tentokrát nebyla převaha tak výrazná. Opět však Nymburk  prohrál na doskoku a to zvlášť v útočném (14:8). Také poločasové skóre bylo na Spartě téměř totožné s nymburským, každé družstvo dalo ve středu o jeden bod více než v neděli. Jen o osudu utkání nerozhodla první ale druhé čtvrtina. Nymburk hrál od počátku výborně v obraně a extremně se mu dařila střelba z dlouhé vzdálenosti. Domácí zvláště ve druhé desetiminutovce nevěděli, co si počít. Základní pětka hostů výrazně přehrávala základní sestavu Sparty, přičemž se nymburští téměř nedopouštěli chyb v obraně. Domácí zkoušeli vytahovat obranu až za polovinu, zdvojovat klíčové hráče a pak se stáhnout do zónové obrany a odolávat ataku hostujících útočníků. Zpočátku to přinášelo ovoce, ale s postupem doby se Nymburk vymanil a přesnou střelbou zasypával koš domácích. Střelba z perimetru byla extrémně úspěšná. Na osm trojek spotřeboval Nymburk jen 11 pokusů. Střeleckými tahouny týmu byli Ashante Johnson autor dvaceti bodů a také Votroubek s deseti body. Své si odehráli i Nečas, který v celém zápase neminul ani jednou a Kubálek, který opět trestal z trojek. Na straně domácích se nepodařilo ani jednomu hráči dát více než sedm bodů.

Za zmínku z první čtvrtiny stojí trojková přestřelka, kdy během 45 vteřin přibylo na obou stranách po šesti bodech. Druhá čtvrtina byla ve znamení budování rozhodujícího náskoku Nymburka. Šestibodový rozdíl po prvních deseti minutách se do poločasu zvětšil čtyřikrát. Pražané stříleli z nepřipravených pozic, neboť obrana Nymburka jim nedala moc šancí. „Kdybychom využili všech výhod, které bychom obranným doskokem získali, byl by náš náskok ještě větší,“ mrzelo trochu Šimečka že se zase připomněla nymburská bolest.

Ještě třetí čtvrtina byla ve znamení nymburského nátlaku. Po čtyřech minutách se náskok hostů přiblížil třicítce, a to především po dvou trojkách Mujagiče a Johnsona. Jeden k nejlepších hráčů domácích Kraus však trojkou aktivity hostů přibrzdil, ale přesto se podařilo několik vteřin před koncem přehoupnout rozdíl přes třicet bodů. „Hráli jsme naši hru, a tak byl náskok po prvních třech čtvrtinách tak výrazný,“ zhodnotil Vratislav Šístek.

Do poslední části hry asi nastoupilo jiné hostující družstvo. Faktem bylo, že trenér Ježdík skutečně některé hráče vystřídal a dal prostor lavičce. „Hráči z lavičky nedokázali naskočit do rozjetého vlaku,“ komentoval trefně Šístek. Nymburk hrál bez nápadu v útoku, nedokázal sehrál ani nacvičené kombinace, ztrácel balóny a na hřišti vládl více chaos než řád. „Někteří hráči si možná uzavřeli cestu do dalších zápasů,“ předjímá rozhodnutí trenéra Ježdíka Šístek. Výjimkou byl kapitán Novotný, kterému se dařilo o něco lépe. I přes úděsnou poslední část hry Nymburk uhájil s přehledem vítězství v zápase a před televizními kamerami v neděli 11.dubna může sebrat poslední kamínek, který ho bude opravňovat sehrání semifinálových zápasů.

Body: Miloš 16, Marek 15, Douša Daniel 12, Kraus 12, Novák 11, Douša David 9, Dvořák 9, Bohunický 7- Johnson 27, Trnka 14, Nečas 13, Kubálek 12, Votroubek 11, Whitfield 10, Zídek 9, Mujagič 6, Novotný 2, Vorlíček 1; střelba 3b.: 28/11:27/13; střelba 2b.: 32/18:36/25; TH: 29/22:22/16; doskoky: 31:23; chyby: 22:24; 5 chyb: 35. Douša Daniel, 36. Miloš Pavel - 40. Trnka Jiří; rozhodčí: Macela Miroslav a Lukeš Libor; 864 diváků; nejlepší hráč: Johnson Ashante, čtvrtiny: 27:33, 12:29, 25:31, 27:12