BVV Brno BVV BrnoDomácí
112
84

Na Moravě se Nymburákům nepodařilo složit reparát a po špatném výkonu podlehli BVV Brno.

Nad utkáním, které těsně následovalo po dramatickém a smolném zápasu s Opavou, se nesl stín nevydařené premiéry. „Mysleli jsme, že středeční prohra už bude alespoň pozapomenuta, ale mýlili jsme se“, smutně poznamenal V.Šístek. Ani jeden z tuctu hráčů se nedokázal pořádně vzpamatovat, zvlášť obrana byla Achillovou patou hry ECM. I když Nymburk střídal zónovou obranu s osobní obranou, nebylo to nic platné. Při osobce se dokázali mrštnější Brňané uvolnit a při zóně si hráči Nymburka málo vypomáhali. Výsledkem toho bylo, že se soupeřovi střelci dostávali snadno do dobrých střeleckých pozic. Zvlášť domácí rozehrávač Pavlík byl k neudržení. Dokázal osmkrát zavěsit trojku a to z pouhých deseti pokusů. S 28 body (hrál 30 minut) se stal nejen králem střelců, ale také nejlepším hráčem zápasu. Střelecky se dařilo ještě Svobodovi, který nastřílel jen o bod méně. Na straně Nymburka se výbornou střelbou prosadil jen Kubálek (21 bodů – dvojky 4/3, trojky 4/4, trestné hody 4/3). Za očekáváním zůstal Johnson, autor 14 bodů (dvojky 12/5, trojky 3/0). Pohledem na statistiky lze lehce odhalit i další příčinu porážky – doskoky. Nejlépe doskakujícími hráči v nymburském dresu byl Whitfield (11) a Johnson (6), zcela naprázdno vyšel pivot Vuksanič. Poměr doskoků pod soupeřovým košem hovoří také jasně ve prospěch vítězů 12:3. Díky tomu i díky většímu počtu získaných a menšímu počtu ztracených míčů, dokázali Brňané vystřelit ze hry na koš o 17 pokusů více než hosté. Při vyrovnané úspěšnosti dvoubodové střelby a výrazně vyšší tříbodové, dokázalo BVV vytvořit v průběhu utkání až třiatřicetibodový náskok a s přehledem podruhé letos zvítězit.

Průběh utkání byl zcela v režii Brna. Nymburk je jednou vedl, a to hned v samotném začátku zápasu 1:0. Pak se pětkrát za sebou netrefil do koše, a Brno všech svých pět protiútoků zakončilo úspěšně. Skóre 1:10 na začátku čtvrté minuty donutilo trenéra Benáčka k oddechovému času a dvojitému střídání. Hráči základní pětky, kteří na palubovce zůstali, se pak probudili a za tři minuty se dostali na dostřel Brna (13:12). Za poslední čtyři minuty však domácí zvýšili počet svých bodů o 15, kdyžto hosté jen o 3. Sečteno, podtrženo – po první části hry prohrával Nymburk o dvanáct bodů.

Úvod druhé čtvrtiny byl vyrovnaný, Nymburk dokonce ubral z náskoku Brna dva body a desetibodový náskok není v basketu nijak nepřekonatelný. Pak se na palubovku vrátil Pavlík a po chvíli třemi trojkami výrazně pomohl svým spoluhráčům k dosažení dvacetibodového náskoku, kterým také končil první poločas.

V první minutě druhého poločasu dvě trojky Pavlíka a koš Svobody uzemnily další snahy Nymburka o zvrat. Sice až do poloviny čtvrtiny ECM mírně stahovalo náskok soupeře, ale stačilo půldruhé minuty a zase měli Brňané na svém kontě o 25 bodů více. Záhy po začátku poslední části hry se náskok Brna vyšplhal na 30 bodů a na té úrovni zůstal až do konce zápasu.

body: Pavlík 28, Svoboda 27, Wimmer 14, Hájek 11, Černošek 9, Němec 7, Klimek 7, Gajdošík 5, Hilšer 4 - Kubálek 21, Whitfield 15, Johnson 14, Novotný 13, Grepl 10, Špička 7, Votroubek 4, trojky: 15/9:18/6; trestné hody: 27/21:29/22; chyby: 20:27; 5 chyb: 37. Černošek - 37. Kubálek