A tým | FIBA Challenge Cup - 04.12.2002

Asker Aliens Asker AliensDomácí
89
106

V první odvetě Evropského poháru FIBA - Challenge Cup proti norskému Askeru Aliens předvedl Nymburk opět velmi dobrou střelbu a také díky čtrnácti trojkám porazil domácí tým.

Po náročné cestě s přestupem v Kodani, přivítalo hlavní město Norského království Oslo nymburské hráče dvaceticentimetrovou sněhovou pokrývkou. Kvůli únavě z cesty zrušil trenér Benáček středeční dopolední trénink, a tak hráči neměli příliš šanci ozkoušet koše domácího týmu. Ovšem nikomu to nevadilo, neboť hned od prvních minut si askerské koše dobře zaměřili a za prvních deset minut zatížili konto domácích 31 body. Střelecké hody pokračovaly i v dalším průběhu zápasu, a tak konečný výsledek se na straně Nymburka přehoupl přes stovku. Obrana nebyla tak precizní jako v Nymburce, ale vše nahradil výborný útok. Ani Asker nebyl v obranné činnosti nijak úspěšný. Zdálo se, že jejich obrana pracující pod tlakem postrádala jistotu i snahu. Domácí zkoušeli těsný presing, přesto nedokázali zastavit nymburské střelecké opory, a tak po prvním poločase měl Nymburk na svém kontě o 18 bodů více.

Ve druhém poločasu dostala více šancí lavička. Nehrál jedině Kubálek, kterého trenér, s ohledem na jeho bolavá záda, šetřil pro náročný prosincový program. Na začátku druhého poločasu Nymburk poněkud polevil. Obrana poskytla trochu více prostoru domácím útočníkům, zejména na doskoku se rozehráli oba norští Američané, a tak Asker snížil svou ztrátu na 13 bodů. Po dobrém začátku se domácím přestalo dařil střelecky a Nymburk bez větších problémů do konce třetí čtvrtiny ještě zvětšil svůj odstup. V poslední čtvrtině již hráči Nymburka s vědomím jasného vedení, hlavně díky zhoršené obraně, dovolili soupeři několik laciných košů. "Celý zápas se nám dařilo v útoku. V závěru už jsme trochu vypustili obranu, ale dá se říct, že jsme se šetřili na další zápasy," řekl pro ČTK ředitel klubu Rudolf Šimeček.

Body: Sandstrom 25, Alagic a McQuay 15, Löfsted 14 – Johnson 29 (2 trojky), Whitfield 22 (3), Votroubek 17 (4), Panáček 10 (3), Ides 10, Novotný 10 (1), Grepl 4 (1), Vorlíček a Špička 2, fauly 19:28, trestné hody 37/27 : 25/18, trojky 13/2 : 32/14, čtvrtiny 17:31, 20:24, 23:28, 29:23