A tým | Český pohár - 02.03.2003

Sparta Praha Sparta PrahaDomácí
94
102

Už od jedenácti hodin dopoledne se sehrál zápas o bronzovou příčku v Českém poháru. Proti jedenáctičlenné Spartě vzdorovalo vlastně sedm hráčů Nymburka. První čtvrtina se musela líbit těm, kteří holdují střelbě z perimetru. Celkem tucet trojek padlo za prvních 10 minut, z toho sedm jich bylo do koše Nymburka. Bylo to nejen tím, že Sparta je družstvo, které zasypává své soupeře střelbou za hranicí 6,25 metru, ale také tím, že obě družstva se poučila ze svého sobotního zápasu, že příliš těsnou obranu tři rozhodčí více trestají. První koš za dva body padl z rukou Pavla Frány až na začátku osmé minuty. Divoká jízda skončila první krátkou přestávkou mezi čtvrtinami. Po ní Nymburk zvýšil svoje vedení až na 12 bodů, ale pražský příděl trojek částečně pokračoval – třikrát Burda a dvakrát Velenský. Díky tomu se do konce prvního poločasu se vedení Nymburka snížilo na sedm bodů. Stejně tak jako předcházející dvě desetiminutovky vyhrál třetí čtvrtinu Nymburk, ale opět se nepodařilo pokrýt dostatečně těsně dalekonosné střelce Sparty. Tentokrát však nebyl pod většinou podepsán Pavel Burda, ale každou ze čtyř dal jiný hráč. Naplnila se tak slova Karla Forejta, že vy Spartě je schopen dát trojku kdokoliv. Na nymburské straně se o růst skóre staral ve druhé polovině čtvrtiny jen jedejn hráč. Nejdříve to byl Pavel Kubálek, po něm štafetový kolík přebral Maurice Whitfield a do cíle ho dovezl Tomáš Grepl. Před poslední čtvrtinou byl náskok deset bodů. Ani v poslední čtvrtině se nic pozoruhodného nedělo,  Nymburk zvládl takticky závěr zápasu velmi dobře. Ani na okamžik nedal soupeři šanci, že by mohl přemýšlet o úspěchu. Populární stovku dal po zásluze nejlepší střelec zápasu T.Grepl.

Body: Grepl 33 (5 trojek), Whitfield 19, Kubálek 16 (1), Řeřábek 15 (1), Vorlíček J. 11 (3), Votroubek 8 (1) – Burda 30 (8), Frána 16, Velenský 16 (4), Douša David 15 (2), Dvořák 6, Bohunický 6 (2), Novák 3 (1), fauly 27:23, trestné hody 30/21 : 21/15, trojky 26/11 : 31/17, čtvrtiny 30:27, 28:24, 24:21, 20:22