A tým | Mattoni NBL - 12.03.2003

BVV Brno BVV BrnoDomácí
94
93

Body: Černošek Jiří 31, Svoboda Jan 26, Klimek Aleš 15, Pavlík Jan 10, Benda Petr 6, Wimmer Karol 4, Gajdošík Daniel 2, Křemen Michal 0 - Johnson Ashante 34, Whitfield Maurice Lamar 28, Novotný Jiří 12, Kubálek Pavel 8, Grepl Tomáš 7, Řeřábek Kamil 2, Ides Martin 2, Vorlíček Tomáš 0, Špička David 0, Votroubek Stanislav 0; střelba 3b.:18/6:18/6; střelba 2b.: 45/28:57/31; TH: 23/20:19/13; doskoky: 38:30; chyby:20:23; 5 chyb: 30. Wimmer Karol; rozhodčí: Telúch Tomáš (2.000/3.500/1.800) a Výborný Rudolf (1.500/2.500/1.500); komisař: Strouhalová Jaroslava; 1150 diváků;nejlepší hráč: Černošek Jiří

Miroslav Pospíšil (trener domacich): Dvě třetiny zápasu jsme zvládli velmi dobře, potom jsme odpadli, hlavní roli sehrála únava. Nemohli jsme si dovolit to co soupeř, který dopřál Johnsovi oddech, a ten pak hrál podstatně lépe než předtím, když mu docházely síly. Z našich hráčů Svoboda a Klimek museli hrát bez střídání, naopak na Bendovi je vyčerpání z těžkého programu nejvíc patrné. Oba Američané zahráli skvěle také proto, že jsme si nevěděli rady s jejich bráněním. Výjimkou byl jen Wimmer, jenž Johnsona výrazně přibrzdil, ale jinak si Američané dělali v závěru na hřišti co chtěli a jen se štěstím jsme nakonec zachránili body. Myslím, že zápas diváky uspokojil a pro mladé hráče jsou zkušenosti z takové bitvy k nezapolacení. Opět nás hodně přibrzdily zbytečně ztracené míče. Hráči si nenechají poradit, aby toto riziko vymezili.

Jiří Růžička (trener hostu): Moc zápasů Mattoni NBL jsem v poslední době neviděl, ale jsem přesvědčen, že dnešní souboj měl vysoké tempo, skvělou úroveň a patřil k těm lepším. V první půli jsme nezachytili Černoškův nástup, domnívali jsme se, že když nehraje Hájek, bude naše úloha snazší, ale Černoškových dvacettři bodů za poločas nás zaskočilo. Po přestávce jsme se podstatně zlepšili, ale nakonec nám chyběla trpělivost a taktičtější zvládnutí rozhodujících fází. Když jsme o bod vedli, měli jsme situaci lépe zvládnout, šance na to byly. Soupeř zvládl koncovku hlavně díky zkušenému Svobodovi.