A tým | Mattoni NBL - 04.05.2003

85
BVV Brno BVV Brno Hosté
80

Nymburk napodobil ve svém druhém semifinále Mlékárnu Kunín a svého soupeře porazil, čímž srovnal stav série na 1:1.

Domácím hráčům patřily sudé čtvrtiny. Zatímco ve druhé čtvrtině zaseli k vítězství hlavně vynikající obranou a dobrou střelbou z perimetru, ve čtvrté sklízeli až po namáhavé práci v samotném závěru zápasu.
Domácí fanoušci, kterých se sešlo v hale pět stovek, vyvedl z rovnováhy hned v úvodu hostující Pavlík. Jeho první dva střelecké pokusy skončily v naší síťce. To se na časomíře ještě zdaleka nenaplnila první minuta a domácí prohrávali 0:5. Na straně Nymburka se první z překvapení probudil Whitfield a trojkou snížil náskok BVV. Pak přišly velké chvíle brněnského Petra Bendy. Tento více než dvoumetrový pivot těžil nejen ze svého umění, ale také z nezištných přihrávek svých spoluhráčů. Nejméně třikrát se ocitl sám pod košem Nymburka a nebyl problém dopravit míč tam, kde ho domácí určitě nechtěli vidět. Díl viny nese také nymburská obrana, která Bendu špatně pokryla. Jednou se v první čtvrtině prosadil Jan Svoboda, který byl jen stínem středečního hráče. Diváky potěšila perfektní nahrávka Novotného do výskoku na Johnsona, který pak míč nekompromisně zasmečoval do koše a dosáhl vyrovnání. Od třetí do osmé minuty se obě družstva rytmicky střídala v úspěšné střelbě, a tak skóre kmitalo mezi dvou a čtyřbodovým náskokem Brna. Zlom nastal až po jedné proměněné šestce Kubálka a následné trojce Johnsona, čímž se domácí poprvé dostali do vedení. Za poslední dvě minuty prolétly košem jen dva trestné hody, jejich autor Gajdošík srovnal skóre první čtvrtiny na 21:21.
Ve druhé čtvrtině začal Nymburk naplňovat očekávání domácích fanoušků a určitě i realizačního týmu a samotných hráčů. Za dvě a půl minuty dokázali domácí z nerozhodného stavu vybudovat třináctibodový náskok a to díky třem trojkám a dvěma dvoubodovým košům. Soupeř v téže době nedal díky zónové obraně domácích ani bod. Na konci šestnácté minuty vedl Nymburk jednoznačně 41:26. Za poslední čtyři minuty však nedal ze hry ani bod. Naopak Brno se otřepalo a ze slibného náskoku zůstala jen polovina.
Po poločasové pauze se lépe zkoncentrovali hosté. Na koš domácích odpovídali zpravidla dvěma úspěšnými střelami, a tak se náskok Nymburka postupně ztenčoval. Když dalo BVV sedm bodů v řadě, podařilo se mu vyrovnat a svůj tlak proměnili dokonce ve dvoubodové vedení minutu před konce třetí části hry. Poslední koš padl z trestného hodu, kterým Grepl potrestal technickou chybu Černoška.
V poslední čtvrtině se Brno, hlavně zásluhou Hájka, dostalo do tří a později až o pětibodového vedení. A kdyby se povedlo Svobodovi na začátku 34.minuty proměnit svůj pokus z perimetru, mohlo být možná domácím ouvej. Místo zvýraznění vedení hostů přišla osmibodová šňůra Nymburka, která znamenala, že jazýček vah se přiklonil na stranu domácích. Rovnovážného stavu dosáhl dvě a půl minuty před koncem zápasu trojkou Klimek. To byly poslední body utkání dosažené jinak než z trestných hodů. Závěrečný úsek se velmi prodlužoval. Hosté ve snaze získat míč se dopouštěli taktických faulů, které naštěstí domácí z trestných hodů trestali.

Body: Johnson 29, Whitfield 26, Kubálek 12, Votroubek 7, Novotný 6, Grepl 3, Panáček David 2 - Benda 25, Pavlík 12, Hájek 11, Svoboda 10, Klimek 10, Černošek 6, Gajdošík Daniel 4, Křemen Michal 2,; střelba 3b.: 18/6:22/4; střelba 2b.: 44/21:41/25; TH: 33/25:27/18; doskoky: 41:34; chyby: 21:29; 5 chyb: 33. Benda, 34. Hájek, 38. Pavlík; rozhodčí: Lukeš a Galajda; TCH: 30. Černošek Jiří; nejlepší hráč: Whitfield, čtvrtiny 21:21, 27:19, 18:23, 19:17.