A tým | Mattoni NBL - 08.06.2003

BK Opava 1 BK Opava 1Domácí
89
81

Úvod utkání odpovídal jeho významu - oba týmy začaly nervózně a střelci se jen pomalu dostávali do tempa. Nymburk se "rozběhl" dříve a díky Johnsonovi, Panáčkovi a Whitfieldovi utekl svému soupeři v 6.minutě po šňůře 0:6 na 7:13. Všech 7 bodů Opavy nastřílel Sokolovský a Slezané mu mohou děkovat za to, že jim utkání neuteklo hned v úvodu.

Trenéru Nikoličovi vyšlo střídání - na palubovku přišel Sucharda, uvedl se skvělým blokem na Idese a pak čtyřmi body dostal domácí zpět do hry. Jenže Nymburk byl rozjetý a krátce před koncem čtvrtiny zvýšil své vedení až na 8 bodů. Poslední slovo měl ale opět Sucharda, který trestnými hody snižoval na 18:24.

Druhou čtvrtinu začala lépe Opava, včetně Suchardových dvou bodů ze závěru první čtvrtiny předvedla šňůru 11:2 a Zdeněk ji ve 14.minutě dokonce poslal do vedení (27:26). To ale nemělo dlouhé trvání - Nymburk šel znovu do šestibodového vedení, které krátce před koncem poločasu snižoval Sokolovský na 39:40. Nejlepšími střelci domácích byli Sucharda s 11 a Czudek se Sokolovským s 9 body, za Nymburk nastřílel Johnson 11 bodů, Panáček přidal 10 a Whitfield 8.

Úvod druhé půle byl velmi vyrovnaný a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou - 3 minuty před koncem třetí čtvrtiny ale hosté předvedli další minišňůru (0:6) a získali čtyřbodové vedení, které si udrželi až do jejího konce (60:64). Nymburk mírně vedl až do 35.minuty (po Johnsonově koši 65:70), ale pak se šňůra 6:0 podařila Opavě a Sokolovský ji po útočném doskoku poslal do vedení (71:70), které udržela až do konce.

K výborně hrajícím Czudkovi a Sokolovskému se v pravou chvíli přidal i Stuchlý, který dal za poločas jen 2 body, ale v druhé půli jich přidal 11, a také Rajevac. Czudek se Stuchlým zvýšili v poslední minutě až na rozdíl 8 bodů, a i když Whitfield vykřesal naději pro Nymburk dvěma rychlými trojkami, domácí díky trestným hodům vedení udrželi a drama v posledních sekundách se nekonalo.

Nejlepší střelci :
Opava: Czudek 21, Sokolovský 18 bodů a 10 doskoků, Sucharda 14, Stuchlý 13, Beneš 8, Rajevac 6, T.Hrubý 5, Zdeněk 4
Nymburk: Johnson 25, Whitfield 19, Panáček 18, Kubálek a Grepl 6, J.Vorlíček a J.Formánek 3, Řeřábek 1
střelba za 3b.: 24/6:23/10
střelba za 2b.: 36/20:31/14
trestné hody: 37/31:31/23
doskoky: 42:26
osobní chyby: 29:32
5 osobních chyb: 31. Hrubý, 38. Sucharda - 40. Panáček, 40. Whitfield