A tým | Mattoni NBL - 30.10.2001

93
Mlékárna Kunín Mlékárna Kunín Hosté
101

Boj o třetí příčku tabulky Mattoni NBL vyzněl lépe pro hostující Mlékárnu Kunín. O výsledku rozhodla lepší střelba Moravanů a Nymburkem nezvládnutý závěr první čtvrtiny, který se přes veškerou snahu v posledním dějství nepodařilo smazat.
Zcela zaplněná hala viděla zajímavý, útočný basketbal. Až do poloviny první čtvrtiny se oba týmy přetahovaly o vedení. V páté minutě zavelel černý Whitfield dvěma trojkami k nástupu Kunína, Nymburk se ještě dokázal v osmé minutě dotáhnout na rozdíl dvou bodů (21:23). Pak si ale domácí hráči vybrali velmi slabou chvilku. Za poslední tři minuty dvakrát neúspěšně vystřelili a čtyřikrát ztratili míč. Soupeř tohoto zaváhání nemilosrdně využil a nastřílel 12 bodů. Úvod druhé čtvrtiny vyšel dokonale domácím. Za prvních čtyři a půl minuty dal Kunín jen dva body, a tak se BKGA dotáhlo na odstup 3 bodů. Whitfied, Magnusek a Bobb třemi trojkami a v závěru čtvrtiny střídající Šebek dalšími dvěma trojkami vzali opět domácím naději. Mimochodem úspěšnost střelby za tři body byla u družstva Kunína obdivuhodná. V prvním poločase dokázali z deseti pokusů trefit devětkrát, což je úspěšnost neuvěřitelných 90%!

V třetí čtvrtině si Kunín neustále udržoval zhruba dvacetibodový náskok. Vzhledem k tomu, že se házelo celkem 19krát ze značky trestných hodů a úspěšnost Kunína byla 80% a Nymburka 50%, narostlo manko BKGA na 18 bodů. Poslední čtvrtina zvedla ze sedadel všechny diváky. Nesmírnou bojovností a přesnou střelbou Josefa Jelínka a Mladena Gambiroži snížili domácí až na rozdíl 4 bodů. Dvě minuty před koncem po úspěšné trojce Jelínka svítilo na ukazateli skóre 90:94, navíc Whitfield neproměnil trojkový pokus. Při doskoku byl hostující Navrátil faulován a bohužel obě šestky proměnil. Gambirožovu ztrátu míče navíc potrestal z rychlého protiútoku Kovář dvěma body. Do konce utkání už potom skóroval jen třikrát Whitfield z trestných hodů a Novotný trojkou.

I když BKGA prohrálo, potvrdilo vzestup formy, ale na kunínské střelce to nestačilo . Ti v Nymburce opět potvrdili vysoký střelecký průměr přes 100 bodů na zápas. Největší zásluhu na tom mají oba černí Američané, kteří strávili na palubovce téměř celý zápas a nastříleli dohromady polovinu jeho bodů. V nymburském týmu se střelecky dařilo Jelínkovi a Gambirožovi. Pod košem dominoval Aco Damjanovič, který k osmi doskokům (nejvíce ze všech) přidal i dobrou střelbu (úspěšnost střelby 71%).

Body: Jelínek 28, Gambiroža 25, Damjanovič 21, Novotný 7, Sirovina a Vorlíček 5, Panáček 2 – Bobb 34 (5 trojek z 5), Whitfield 18, Kovář 16, Šebek 10, Popovič a Navrátil 7, Magnusek 3, Nečas, Krba a Pelikán 2, fauly 23:24, trestné hody: 22/14 – 63,6% : 27/20 – 74,1%, trojky 21/9 : 18/11, rozhodčí: Lukeš V. a Lukeš L., čtvrtiny: 21:35, 23:24, 23:26, 26:16