A tým | Mattoni NBL - 08.12.2001

BVV Brno BVV BrnoDomácí
85
92

Druhé vítězství nad silným moravským soupeřem upevnilo Nymburku druhé místo v ligové tabulce.
Oba týmy pokračovaly ve výkonech z minulého kola, kdy BVV Brno prohrálo v městském derby a Nymburk porazil favorita BK Opavu. Domácí nastoupili již v kompletní podkošové sestavě v čele se Svobodou a Kočvarou i rozehrávačem Pavlíkem. Trenér Benáček nominoval do základní pětky rozehrávače Vorlíčka, na křídlo reprezentanty Kubálka a Jelínka a pod koš Damjanoviče a Sirovinu. Domácí, vědomi si důležitosti utkání pro jejich psychiku a postavení v tabulce, se rozehráli rychleji. Prosazovali se hlavně podkošoví hráči a v prvních čtyřech minutách získali 6 bodový náskok. Damjanovič a Vorlíček sice snížili na dva body, ale po trojce Pavlíka BVV opět odskočilo. Potom se oba aktéři střídali v úspěšných protiútocích. V sedmé minutě provedl Benáček dvě korekce sestavy. Místo Palatinuse nastoupil Špička a místo Jelínka Danilovič. Na konci osmé minuty prohrávalo BKGA největším rozdílem sedmi bodů. Za tohoto stavu zavelel Špička trojkou k útoku. Během jeden a půl minuty se Nymburk dostal do dvoubodového vedení. To se nelíbilo brněnskému Kočvarovi a trojkou v posledních vteřinách prvního hracího období vrátil Brnu nejtěsnější vedení.

Ve druhé čtvrtině až do čtvrté minuty se ani jednomu družstvu nepodařilo utéct soupeři o více než tři body. Od páté do osmé minuty přišel nástup Nymburka . Začal ho dvojkou Damjanovič, Vorlíček přidal dva trestné hody, Danilovič proměnil rychlý protiútok a dva úspěšné “šoupáky” Damjanoviče stanovily desetibodové vedení. Nápor BKGA vyvrcholil minutu před koncem úspěšnou trojkou Daniloviče, který tím určil nejvyšší bodový odstup od Brňanů. Na poločasových 10 bodů korigoval také trojkou Pelikán.

Po poločase BVV stáhlo náskok na 6 bodů. Stačilo půldruhé minuty, aby Sirovina a Danilovič vrátili dvanáctibodový náskok. Za domácí se snažil snižovat náskok především Černošek a Pavlík, leč na rozjetý Nymburk to nestačilo. Do poslední části utkání vstupovalo BVV s dvanáctibodovým mankem, které se udrželo až do konce druhé minuty. Pak však bránící hráči Nymburka zapomněli na brněnské trojkaře Hájka a Pavlíka a rázem se náskok ztenčil na polovinu. Další trojkové pokusy BVV skončili na obroučce, naopak protiútoky byly Danilovičem, Špičkou a Sirovinou úspěšně zakončeny. Ještě jednou se Brno vzchopilo a pěti body Hájka vykřesalo naději. Do patřičných mezí je vrátil Danilovič a Kubálek z trestných hodů. Závěrečný nástup BVV skončil půl minuty před koncem dvěma proměněnými trestnými hody a na ukazateli skóre svítilo 85:89. Vzhledem k tomu, že další pokusy Brňanů ztéci z trojkové vzdálenosti koš soupeře vyšly naprázdno a taktické fauly trestal Danilovič, mohl se ze čtvrtého vítězství v řadě radovat Nymburk.

Body: Kočvara 23, Hájek 14, Pavlík 13, Černošek 12, Svoboda 10, Gajdošík 6, Pelikán 5, Němec 2 – Danilovič 24, Damjanovič 20, Špička 11, Kubálek 10, Vorlíček 9, Sirovina 8, Novotný a Palatinus 4, Jelínek 2, fauly 18:18, trestné hody 24/21 : 16/12, trojky 5:7, rozhodčí Dolinek, Zouhar, čtvrtiny: 22:21, 21:32, 17:19, 25:20

“Naše družstvo podalo velmi bojovný výkon”, zhodnotil utkání vedoucí týmu Vratislav Šístek. “Na rozehrávce výborně zahrál Danilovič, který kromě přesné střelby připravoval i střelecké pozice pro své spoluhráče. V dobré formě zahrál také David Špička a pod košem Damjanovič.”