A tým | Mattoni NBL - 15.12.2001

81
BVV Brno BVV Brno Hosté
77

Podruhé během jednoho týdne slavila zónová obrana Nymburka úspěch proti suverénovi úvodu ligové soutěže celku BVV Brno. Brno přijelo do Nymburka poučeno z chyb na domácí palubovce, a tak utkání bylo pro vítěze náročnější než před týdnem. Celý zápas měl vyrovnaný průběh, Nymburk vedl nejvíce o 10 bodů na konci šesté minuty třetí čtvrtiny, Brno získalo největší náskok 6 bodů několik vteřin po zahájení druhého poločasu. Stejně tak jako v Brně se dařilo pod nymburskými koši na rozehrávce Danilovičovi a stejně tak byl i nejlepším střelcem domácích. Tentokrát zatížil konto Brňanů 21 body. Ukazoval divákům, že patří k nejlepším rozehrávačům, které lze na českých palubovkách vidět. Mnozí odborníci jej staví k vážným favoritům o rozehrávačský trůn ligy. “V republice není rozehrávač jemu rovný, má skvělé periferní vidění a určitě nám k vítězství hodně pomohl”, řekl uznale na jeho adresu Jirka Novotný. Několikrát za zápas předvedl krásnou nahrávku zadovkou a pak zcela volnému křídlu nezbývalo nic jiného než zakončit. Dobré utkání zahrál Pavel Kubálek, se svými 18 body byl druhým střelcem Nymburka. Nedařilo se dnes Josefu Jelínkovi, který v utkání, poprvé v tomto ročníku ligy, nedal ani bod. “Jelínkovi se nedaří proti žádnému soupeři z Brna. Minulý týden proti BVV i na úvod ligy proti Houserům dal jen po dvou bodech. Dnes byl navíc indisponován nějakými problémy v rodině”, řekl na tiskové konferenci Predrag Benáček. Na straně soupeřů odvedl maximum 204 cm vysoký pivot Jan Svoboda, který za 37 minut svého působení na hřišti zatížil konto Nymburka 32 body. Druhou silnou zbraní Brna byla hra Jiřího Černoška. Toto dvoumetrové křídlo odehrálo celých 40 minut a nastřílelo 17 bodů.
Do utkání lépe vkročili hosté. V úvodních vteřinách byl koš Brna pro BKGA jako zakletý. Ujala se až pátá střela, kterou vyslal z pole Vorlíček. Naopak hosté po dvou střelách na nymburský koš vedli o 4 body a mírný náskok si udržovali ještě další 4 minuty. Když v čase 4:15 vrátil Sirovina odražený míč Jelínkovy střely do koše, BKGA poprvé vedlo. Do konce první desetiminutovky nezískalo ani jedno z družstev výraznější náskok. V úvodu druhého hracího období se více dařilo domácím. Po nádherné přihrávce Daniloviče Špička zarazil míč do koše a Nymburk vedl ve třetí minutě již o 8 bodů. Pak se trochu vytratila lehkost, Brno zabralo a výsledkem toho byl vyrovnaný stav. Černošek ještě několik vteřin před koncem šťastnou trojkou, po nedorozumění v nymburské obraně, upravil skóre prvního poločasu na 38:42. V úvodu třetí čtvrtiny Nymburk jen pomaličku ukrajoval z náskoku hostů. Úspěch slavilo přeskupení zónové obrany domácích. V této části se nejvíce prosadili trojkaři obou týmů. Mezi pátou a devátou minutou padly dvě třetiny z 9 trojek utkání. Do listiny trojkařů se zapsali dvakrát Kubálek a Černošek a jednou Danilovič a Svoboda. Protože Nymburk vyhrál tuto desetiminutovku o 4 body, nastupovaly týmy do poslední čtvrtiny se smírným skóre 64:64. V první polovině závěrečné části se hostů zcela vytratila přesnost střelby. Ujala se devátá střela střídajícího Pelikána na konci šesté minuty, kdy trojkou snižoval desetibodový náskok Nymburka. I když se Brno v závěru snažilo zvrátit výsledek, BKGA se nabídnuté šance pokořit podruhé v řadě BVV, nevzdalo a zvítězilo o čtyři body.

Body: Danilovič 21, Kubálek 18, Sirovina 16, Damjanovič 14, Špička 6, Vorlíček 4, Novotný 2 – Svoboda 32, Černošek 17, Kočvara 12, Hájek 8, Pavlík 4, Pelikán 3, Němec 1, fauly 20:23, trestné hody 22/14 : 19/13, trojky 3:6, čtvrtiny 22:20, 16:22, 26:22, 17:13, rozhodčí Zachara, Dolinek, komisař Franke, diváků 410.