A tým | Mattoni NBL - 12.01.2002

NH Ostrava NH OstravaDomácí
95
tymy/nymburk_n.jpg ČEZ Basketball Nymburk Hosté
90

Komentář k zápasu

Vítěznou sérii Nymburk poněkud nečekaně utnuli hráči HN Ostrava a potvrdili tak slova trenéra Benáčka, že žádný soupeř není lehký a že liga je velmi vyrovnaná.
Toho, co zdobilo nymburský tým – bojovnost a velké nasazení, bylo v sobotu více na straně domácích. Ostravští hráči, kteří potřebují každé vítězství jako sůl, nastoupili do utkání s odhodláním ukončit Nymburku sedmizápasovou šňůru neporazitelnosti. Než se v hledišti usadili poslední diváci, prohrávalo BKGA 5:0. V dalších minutách sice vyrovnalo hru i skóre, ale trojky Gavláka a Sitaře vrátily klid do ostravských řad a na ukazatel skóre vedení o šest bodů. Domácí měli v tomto čase i velkou převahu pod nymburským košem a několikrát doskočili svou nepřesnou střelbu. Proti čtyřem útočným doskokům Hutníků mohlo Granagro nabídnout jen jeden. Navíc Nymburku pokulhávala i střelba z větší vzdálenosti, ujal se až čtvrtý pokus v samém závěru čtvrtiny. Nebylo proto překvapením, když minutu před konce prohrával o jedenáct bodů. V samém závěru čtvrtiny dokázal střídající Panáček trojkou jen korigovat stav utkání.

Druhá čtvrtina začala lépe pro Nymburk, který se díky Jelínkovi přiblížil na tři body, leč domácí zásluhou Sitařovy trojky opět odskočili. V polovině čtvrtiny se na hřiště vrátil Pavel Kubálek a svou razancí na ostravské hráče platil. Ti ho při střelbě faulovali a protože Kubálkova úspěšnost trestných hodů byla stoprocentní, dokázal se Nymburk přiblížit až na rozdíl jednoho bodu. Další dvě minuty se bodový rozdíl udržoval mezi jedním a třemi body. Potom však Danilovičovu ztrátu míče potrestal Pohanka trojkou, a tak šel Nymburk do šatny s šestibodovou ztrátou.

Hned v úvodu třetí čtvrtiny si Ostrava pojistila svoje vedení několika dobrými útoky, a tak na začátku páté minuty vedla o 12 bodů. Pak Jelínkovy trestné hody, Damjanovičův koš a Kubálkova trojka vrátily hostům naději. Vzhledem k tomu, že dalších 5 bodů ještě přidal Kubálek a Vorlíček, dokázalo GA do konce čtvrtiny vyrovnat. Stejně tak jako u předcházející čtvrtiny ani úvod do poslední hostům zcela nevyšel. Po dvou minutách prohrávali o sedm bodů. I když nejlepší hráč Nymburka Pavel Kubálek trojkou snížil, soupeř se dvěma slepenými koši opět výrazněji odpoutal. Další trojka Vorlíčka a následný trestný hod znamenal jen snížení ztráty. Bohužel soupeř nehodlal pustit nabídnutou šanci a opět utekl na sedm bodů. Minutu před koncem dává Danilovič konečně svou první trojku a schyluje se dramatu. Při následném postupném protiútoku ztrácí Sitař míč, po trojkovém pokusu Jelínka je doskakující Damjanovič faulován a jednou šestkou stahuje na dva body. Při vyhazování míče fauluje Danilovič Kudelu a postižený ze dvou pokusů z čáry trestných hodů trefuje jen jednou. Vzhledem k tomu, že rozdíl je jen tři body, zůstává reálná naděje na prodloužení. V tom by se Ostravanům nemuselo tolik dařit, přeci jen z deseti hráčů, kteří byli na soupisce, byli dva vyfaulování a další měli čtyři osobní chyby. Nelehkou úlohu finálního střelce na sebe vzal Danilovič, ale bohužel míč obroučkou nepropadl.

“Hosté nás předčili ve všech herních situacích”, smutně poznamenal vedoucí družstva Vratislav Šístek, a pokračoval: “Citelný byl výpadek cizinců a slabý výkon pod oběma koši, byly příčinou naší prohry. Vždy když už svitla naděje na zvrat v utkání, nedisciplinovaností některých hráčů jsme se o ní připravili. Soupeři patří po zásluze oba ligové body.”

Poprvé v dresu Nymburka nastoupil na pět minut Stanislav Votroubek a při své premiéře se rozhodně neztratil. Dokázal třikrát doskočit míč a jednou zblokovat střelu Kudely. Dvě třetiny utkání odehrál také Pavel Freiberg a s pěti doskoky a osmi body byl na palubovce vidět. Nejlepším hráčem Nymburka byl však jiný Pavel. Křídelník Pavel Kubálek, nastřílel soupeři 24 bodů a dokázal být ze sedmnácti střeleckých pokusů (včetně trestných hodů) úspěšný šestnáctkrát!

Body: Sitař 21, Pohanka 18, Pospíšil a Pršala po 12, Dostál 10, Gavlák 9, Kudela 8, Bučák 3, Prášil 2 – Kubálek 24, Jelínek 16, Damjanovič 15, Vorlíček 14, Freiberg 8, Danilovič a Sirovina po 5, Panáček 3, fauly 32:27, trestné hody 31/21 : 37/28, trojky 29/8 : 20/6, čtvrtiny 29:21, 22:24, 21:27, 23:18
Bonver arena Ostrava

Bonver arena Ostrava

Adresa:
Cingrova 1627/10
Moravská Ostrava a Přívoz 

GPS: 49° 50' 0.701"N, 18° 16' 50.947"E

Poslední zápas

ČEZ Basketball NymburkBK ARMEX Děčín
28.05.201989:60Více informací

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Basketball Nymburk YouTube Channel

SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.