A tým | Mattoni NBL - 27.03.2002

Mlékárna Kunín Mlékárna KunínDomácí
88
74

Prořídlé řady kunínských hráčů dokázali v odvetě oplatit BKGA svou porážku ze soboty.
Nymburk přijel do Kunína jen bez zraněného Daniloviče a nemocného Špičky. Naproti tomu soupeř dokázal na soupisku zapsat pouze osm hráčů, z nichž dokonce dva nenastoupili. Více jak 33 minut odehráli Whitfield, Šebek, Navrátil, Popovič a Kovář, necelých dvacet minut některého z nich alternoval mladík Krba. Uzoučký kádr domácích s sebou nese i nutnost opatrné hry v obraně, jinak by si musel některý klíčový hráč jít sednou pro pět osobních chyb na lavičku příliš brzy. I toto zvládli Kunínští dobře, byť čtyři hráči dohrávali se 4 osobními chybami, ale ani jeden se nevyfauloval. Kunín udělil Nymburku lekci ve hře pod košem. „Mizerná práce všech podkošových hráčů a nedisciplinovanost některých hráčů nás připravila o lepší výsledek“, zhodnotil hru dlouhých Vratislav Šístek. V domácí šestici střídajících se hráčů se dařilo Kovářovi, který z 12 střel za dva body proměnil jedenáct, přitom celý druhý poločas měl na svém kontě čtyři osobní chyby. V týmu BKGA byl nejnebezpečnějším hráčem Josef Jelínek a splnil to, co se od něho očekávalo. Za svůj téměř čtyřicetiminutový pobyt na palubovce nastřílel 25 bodů a dokázal na sebe přitáhnout devět nedovolených zákroků. Bohužel zůstal osamocen. Druhý nejlepší střelec BKGA Vorlíček, dal 12 bodů. Na něm byla vidět jeho delší zápasová absence.
Jen jedinkrát Nymburk vedl, a to proto, že první koš padl do kunínského koše. Dál zapracovali Navrátil a Whitfield a dvěma trojkami vymezili další průběh zápasu. Netrvalo dlouho a Kunín vedl o šest. Dvě minuty před koncem, potvrdil  Jelínek svou pověst nejlepšího střelce a také dvěma trojkami se dostal domácím na dotřel, ale ti v samotném závěru čtvrtiny vrátili do svých řad klid.
Hned po minutě další čtvrtiny zvýšil Kunín svoje vedení na 11 bodů. Následující část zápasu se vyvedla Kubálkovi  (2 trojky) a Sirovinovi a Nymburk stáhl na 36:31. Další dvě a půl minuty vyšly všechny útoky BKGA naprázdno,  kdežto Kunín zaznamenal jedenáct bodů a vytvořil si tak poměrně výrazný náskok, který udržel až do konce prvního poločasu.
Bodově chudá třetí čtvrtina vyšla lépe Nymburku. Nejprve domácí využili nepřesnou střelby nymburských hráčů a odskočili až na nejvyšší rozdíl v utkání (19 bodů). Pak ovšem hosté přidali na přesnosti střelby a výsledkem byla postupně se snižující ztráta. Devítibodové manko před závěrečnou čtvrtinou dávalo určitou naději. Kunín však nehodlal pustit dobře se vyvíjející zápas. Čtyři minuty před koncem utkání se po koši Vorlíčka přiblížil Nymburk dokonce na šest bodů, ale více se už nepodařilo. Protože se neustále zkracoval čas do konce utkání, musel Nymburk střílet z nepřipravených akcí, ale takovým pokusům pochopitelně chyběla přesnost.

„Kunín nás mohl porazit jen svou bojovností. Bylo až s podivem, co si dovolili pod košem, i když se na postu dlouhých vystřídali všichni naši hráči, nedokázali jsme je přeskákat.“, trpce poznamenal V.Šístek a dodal: „Možná jsme podvědomě zápas podcenili a po sobotním zápase jsme si mysleli, že vítězství přijde samo.“
„Porazilo nás pět hráčů plus Krba, to je skvělý výkon. Něco takového jsme nečekali“, přiznal na tiskovce trenér Benáček.
Jeho protějšek Štefan Garba po zápase zářil štěstím a nešetřil slovy chvály na svůj tým: „Jsem nadšen mobilizací týmu, jsem neskučně pyšný na svůj tým, který se dokázal vyrovnat s tak výrazným oslabením. Už po zápase v Nymburce jsem řekl, že jednou prohrou a ztrátou Bobba pro nás nekončí sezona. Nymburk nás možná trochu podcenil, zvlášť když viděl, že v civilu je i zraněný Pelikán. Našich šest mohykánů je však dokázalo bez problému přehrát. Rád bych vzkázal té hrstce vulgárních nymburských diváků, že naše družstvo se ani bez pěti klíčových hráčů nestává outsiderem ligy.“

Body: Kovář 24, Popovič 20, Whitfield 19, Navrátil 12, Šebek 10, Krba 3 – Jelínek 25, Vorlíček 12, Kubálek a Damjanovič 9, Sirovina 8, Novotný 6, Hrubý 3, Palatinus 2, fauly 21:17, trestné hody 18/15 : 11/4, trojky 17/5 : 26/8, čtvrtiny 29:23, 29:20, 12:18, 18:13, rozhodčí Bruna, Paulík, diváků 1000