A tým | Mattoni NBL - 08.10.2008 18:00

BK Kondoři Liberec BK Kondoři LiberecDomácí
60
104

Do prvního zápasu Mattoni NBL jsme vstupovali jako favorité, ale to našemu soupeři evidentně nevadilo. Zápas začal lépe než my, bez bázně trestal naše díry v obraně i chyby v útoku a tak v úvodu utkání měl bodově navrch. Libereckým ale jejich tempo vydrželo jen prvních pět minut, než se naši hráči začali „rozehřívat“. V šesté minutě se skóre přehouplo na naší stranu po trojce Gorana Jagodnika a v sedmé minutě už byl bodový rozdíl 9 bodů. První čtvrtina končila 15:24 a domácí ještě na začátku druhé čtvrtiny dovedli snížit na rozdíl 4 bodů. Od té doby jsme ale začali potvrzovat naši roli favorita a tak musel pět minut před koncem poločasu zareagovat trenér Slowiak oddechovým časem. Ten ale pomohl spíše nám a tak jsme poslední pětiminutovku před přestávkou vyhrály 13:3, takže jsme do šaten odcházeli s dobrým náskokem čtyřiadvaceti bodů za stavu 29:53.

Hned v úvodních minutách jsme bodový rozdíl zvýšili na třicet bodů, do konce třetí desetiminutovky svítil na ukazateli rozdíl pětatřiceti bodů. V úvodu poslední hrací čtvrtiny na nás padla ofenzivní deka a během pěti minut jsme dali pouhých 6 bodů. To jsme si ale vynahradili v posledních třech minutách zápasu, kdy jsme do soupeřova koše nasázeli bodů patnáct. První zápas letošní sezóny Mattoni NBL pro nás skončil velmi dobrým, 44ti bodovým rozdílem - 60:104.

Liberec - Nymburk 60:104 (15:24, 29:53, 48:81)
Nejvíce bodů:
Blažek 16, Hampton 16, Šustek a Rigsby po 6 - Křemen 17, Schilb 14, Lee 11, Gray 10. Rozhodčí: Macela, Kučera, Kapl. Fauly: 26:25. Pět chyb: 33. Černošek, 38. Landa, 40. Blažek (všichni Liberec). Trestné hody: 25/17 - 19/13. Trojky: 3:9. Diváci: 720. Nejlepší hráč: Tomaszek (Nymburk).

Fotky ze zápasu Vám z technických důvodů přineseme během čtvrtka.