A tým | Eurocup - 24.11.2009

Pallacanestro Lauretana Biella Pallacanestro Lauretana BiellaDomácí
78
77

V týmu domácích chyběli tři hráči, ale ani našemu týmu se nevyhnula smůla. Artur Lee, tvůrce naší hry, byl před zápasem indisponován, přesto do zápasu nastoupil a se sebezapřením odehrál 30 minut. Bohužel Lenzly ho nedokázal dobře nahradit a utkání nevyšlo ani Lewisovi, který strávil na palubovce jen 8 minut. Naopak držiteli praporu byli čeští hráči, kteří nastříleli dohromady 48 bodů.
V prvních minutách bylo utkání vyrovnané až do stavu 10:10 se družstva střídala v proměňování svých střeleckých příležitostí. Pak ale hráči Bielly dali dvě trojky v řadě a poprvé odskočili do výraznějšího vedení 16:10. Domácí začali praktikovat zónu 2-3 a naši hráči měli zpočátku problémy jí překonat. Pod košem jsme se neprosadili a z dálky to nepadalo. Na začátku druhé čtvrtiny se domácí dostali do desetibodového vedení 25:15. Potom však Ricci přibrzdil domácího pivota Pacsa a po první trojce Slezáka jsme snížili na 31:27. Na to reagoval trenér domácích oddechovým časem. Po něm ještě naši udrželi ztrátu pod pěti body až do stavu 34:31. Domácí devíti body v řadě navýšili svoje vedení na 43:31, pěti body se prezentoval Chessa. V posledních třech minutách jsme nedali několik protiútoků proti zóně, ztratili jsme dvakrát míč a domácí stoprocentně využili každou příležitost ve ke skórování. „Naši hráči ztráceli hlavně pod oběma koši především v první polovině zápasu. Domácí mohutní pivoti si dokázali zjednat pořádek pod vlastním košem a nedali nám šanci se podruhé prosadit,“ potvrdil Vratislav Šístek.
Ještě po změně stran jsme chvíli pokračovali v trendu prvního poločasu, ale když domácí zvýšili na 47:31, začal se zápas vyvíjet jiným směrem. Petr Benda třikrát za sebou skóroval za dva body, body přidali Lee a Křemen. Naši hráči se šňůrou 13:0 dostali do zápasu. V polovině čtvrtiny byl stav 47:44. Do konce třetí čtvrtiny se rozdíl ve skóre příliš neměnil. V poslední části zápasu jsme nejprve po trojce Sokolovského vyrovnali na 58:58, ale domácí opět utekli na pětibodový rozdíl. Nicméně naši se už nehodlali vzdát naděje na možný úspěch a po dvou šestkách Hanavana snížili na 66:65. Trojka Emba dostala domácí do vedení o čtyři body a po dvou bodech na každé straně byl stav 71:67. Minutu a půl před koncem byl po čtyřech bodech Pumply stav 74:71. Osmnáct vteřin před koncem čtvrtiny upravil Aradoni na 78:74. V posledním našem útoku dal Sokolovský trojku, ale na vyrovnání nebo další akci už nezbyl čas.
Body (v závorce odehraný čas): Arradori 18 (34:36), Smith 16 (29:21), Pasco 10 (29:34), Chessa 10 (28:04), Achala 9 (20:37), Embo 8 (23:35), Garri 7 (21:52) – Křemen 11 (23:37), Benda 11 (21:26), Hanavan 11 (24:10), Pumprla 10 (25:44), Sokolovský 10 (25:17), Lee 6 (31:08),  Ricci 4 (13:22), Nečas 4 (10:40),  Lewis 4 (8:11), Lenzly 3 (9:08), Slezák 3 (7:17), střelba za 2 body: 34/17 : 40/21; střelba za 3 body: 22/10:20/7; TH: 16/14:17/14; doskoky 33:24; ztráty 14:9; čtvrtiny: 21:14, 22:17, 12:19, 23:27