57

Názory po utkání

Muli Katzurintrenér Nymburka
Muli Katzurin

Začali jsme velmi dobře, potom se soupeř částečně do zápasu vrátil. Ve třetí čtvrtině jsme hráli neuvěřitelnou obranu a to byl největší rozdíl v dnešním zápase. Dobrou obranu jsme hráli po většinu zápasu a to mě činí velice šťastným. Dokázali jsme vyhrát zápas Eurocupu díky naší obraně!!

Mluvili jste s hráči o důležitosti zápasu?
Mluvili jsme před začátkem utkání. Ve skupině o čtyřech týmech si nemůžeme dovolit dnešní utkání doma prohrát. Žádal jsem svoje hráče, aby byli v obraně agresivní. Nějaké chyby jsme pochopitelně udělali, ale soupeř toho nedokázal zcela využít. O obraně jsme hovořili i o poločasové přestávce. Ve třetí čtvrtině jsme hráli v obraně skutečně excelentně.
Agris Galvanoskistrenér Ventspilsu
Agris Galvanoskis

Svému týmu jsme před začátkem zápasu řekl, že potřebujeme spoustu trpělivosti a že nemůžeme běhat nahoru a dolu a hrát rychlý basketbal. V Baltické lize můžeme hrát rychlejší basketbal, protože tam je úroveň basketbalu úplně jinde. V první čtvrtině jsme měli šestiminutový úsek, ve kterém jsme neskórovali ani bod. V tomto úseku jsme stříleli snad ze šesti, osmi metrů. Chápu, že hráči jsou mladí, ale toto by se nám nemělo stávat. I zkušení hráči jako je Scott se takových chyb dopouštěli. Od Eurocupu očekávám, že získáme velkou zkušenost.

Jaké jsou vaše šance na postup do dalších bojů?

Šance je vždy, i když je aktuálně hodně malá. Zbývají čtyři zápasy. Abychom měli šanci, musíme se zlepšit ve hře pět na pět, musíme zlepšit i naši obranu, ale v kvalitě, jakou nám prezentuje Eurocup.

Můžete porovnat Nymburk a Bamberg?

Myslím, že jsou to podobné týmy. Bamberg i Nymburk mají ve svém týmu hodně cizinců. Zahraniční hráči přinášejí zkušenost.

Janis Strelniekshráč Ventspilsu
Janis Strelnieks
Nehráli jsme jako tým, hráli jsme hodně individuálně. Zkoušeli jsme střílet za tři body, ale to se nám nedařilo. Možná by pomohlo, kdybychom něco změnili v obraně, pak by naše hra také vypadala jinak. Nicméně to jsme neudělali. Celkově jsme nedělali dobrá rozhodnutí.
Co rozhodlo zápas?
Začátek zápasu Nymburka 9:0 byl jedním bodem. Druhým byl drtivý nástup v třetí čtvrtině, ze kterého jsme se již nevzpamatovali.
V obou zápasech jste prohráli přibližně stejně. Můžete srovnat Nymburk a Bamberg?
Myslím, že Nymburk je silnějším. To, že jsme v prvním zápase prohráli takovým rozdílem bylo způsobeno tím, že jsme absolutně nehráli svoji hru, Možná jsme byli v prvním zápase příliš nervózní. Celkově si myslím, že Nymburk hraje mnohem chytřejší basket než Bamberg.
Máte ještě šanci na postup ze skupiny?
Naděje umírá poslední. Musíme se snažit, abychom tu šanci měli. Jsou před námi i před ostatními týmy ze skupiny ještě čtyři zápasy.

Ronen Ginzburgasistent trenéra Nymburka
Ronen Ginzburg
Zápas jsme v začátku rozehráli docela dobře, bylo vidět, že jsme na soupeře byli připravení. Měli jsme trochu problémy s jejich pivotem, ale mám-li celkově zhodnotit zápas, tak myslím, že jsme hráli dobře.
Co myslíte, že bylo rozhodující pro naše vítězství?
Já bych řekl, že první čtvrtina. Je pravda, že ve třetí jsme hráli výborně, ale myslím si, že právě ta první určila tón zápasu, dařilo se nám v ní a dodala nám důvěru do dalších minut.
Vyhráli jsme nad Venstpils téměř stejně, jako nad nimi vyhrál minulý týden Bamberg. Znamená to, že jsme na stejné úrovni s Bambergem?
To se takto pochopitelně nedá měřit. Nezapomeňte, že každý zápas je jiný. Minulý zápas prohráli Venstpils doma, nyní venku. Ale proti jiným hráčům, v jiném prostředí…..
Kdo byl z týmu soupeře nejlepším hráčem?
Americký pivotman. Viděl jsem spoustu zápasů Venstpilsu a řekl bych, že jejich hlavní zbraní je jejich rozehrávač, nicméně dnes tomu tak nebylo. A asi to moji představu potvrzuje - když se jejich rozehrávači bude dařit, mají šanci uspět, pokud ne, tak to bude horší. Mohu ale říct jednu věc s jistotou. Na Venstpilsu je vidět, že se zápas od zápasu lepší a až my pojedeme do Lotyšska, tak to rozhodně nebude jednoduché utkání.

Philip Riccihráč Nymburka
Philip Ricci
Možná se to nezdálo, ale nebyl to jednoduchý zápas. Museli jsme ho vyhrát, byla to naše povinnost vůči našim fanouškům a také kvůli postupové matematice. A pod tlakem se pochopitelně hraje hůř, než když o nic nejde.
Jak se ti hrálo proti Pattwayovi?
Je to velmi atletický hráč, má více centimetrů než mám já a výborně skáče. Umí své přednosti používat. Nejsem spokojený, jak jsem proti němu hrál, trvalo mi dlouho, než jsem zjistil co a jak, ale příště už to bude lepší, teď už vím, jak na něj.
Co bylo rozhodující pro naše vítězství?
To, jak jsme vstoupili do druhé půlky. To soupeře rozdrtilo a nedalo mu šanci se vrátit zpět do zápasu.

Ron Lewishráč Nymburka
Ron Lewis
Byl to zcela jiný zápas než proti Bielle. Z mojí strany jsem do zápasu nastoupil mnohem agresivněji, stejně tak jako celý náš tým. Naše obrana byla dobrá, snažili jsme se soupeře nepouštět k lehkým košům.
Co bylo v zápase nejdůležitější? Která část zápasu byla rozhodující?
Těžko mluvit o konkrétní části zápasu. Nicméně jsme hráli dobře na začátku třetí čtvrtiny, soupeře jsme presovali a dovolili mu opravdu málo.
Čím byl soupeř nepříjemný?
Když hráli zónu. Ale myslím, že jsme se s tím vyrovnali, snažili jsme se dát míč co nejvíc do pohybu a najít hráče pro otevřenou střelu.
Jak se po zápase cítíš?
Výborně, je to můj druhý Eurocupový zápas, dnes se mi povedl a vyhráli jsme ho. Teď nás čekají další zápasy a vše začíná znova. Ale po vyhraném zápase se přeci jenom do toho dalšího hracího týdne vykračuje trochu lehčeji.

Arthur Leehráč Nymburka
Arthur Lee

Byl to důležitý zápas. Po prohře v Itálii jsme věděli, že tohle prostě musíme vyhrát, abychom měli šanci na postup. Jsem moc rád, že to vyšlo!
Co bylo v zápase nejdůležitější?
Byly to naše vstupy do první a třetí čtvrtiny. V první se rozhodovalo o tom, jaký bude tón zápasu. Ve třetí se potom rozhodovalo, jestli dáme Ventspilsu možnost vrátit se do hry, což jsme neudělali a naopak jim vystavili jasnou stopku. A za to jsem moc rád.
Neměli jsme problémy proti jejich zóně?
Ne, nemyslím. Zóna je k tomu, aby vás donutila střílet zvenku a nám se dařilo.
Co si myslíš o jejich rozehrávači? Je dost rychlý, že?
Ano, je to mladík a je opravdu rychlý a hbitý. To jsou ale všichni jejich hráči a na to jsme se připravovali. Věděli jsme, že nás budou chtít uběhat. My ale dobře bránili a to nás dovedlo k vítězství.
Jak se ti líbí, když musíš běhat neustále nahoru dolů...
Jde to, zvedne se hladina adrenalinu a výkon je lepší. Pochopitelně se po běhavém zápase člověk cítí více unavený, ale mě to nevadí, myslím, že mám aktuálně docela dobrou kondici.
Takže týden na regeneraci je pro tebe dostatek?
Absolutně, to je fůra času!!! Mě stačí den, možná někdy dva. Víc není potřeba.

Pavel Pumprlahráč Nymburka
Pavel Pumprla

Byl to tvůj první vyhraný zápas v evropském poháru. Jak se ti líbil?

Nechci hodnotit z pohledu diváka, ale když se vyhraje, zápas se musí líbit. Pro nás bylo důležité, že jsme vyhráli a je fajn, že to bylo o více než dvacet bodů, jak jsme doufali. Myslím, že cíl jsme splnili a navážeme na to v příští zápase.

Dvacet bodů rozdílu byl nějaký cíl, který jste si stanovili?

Nebylo to přesně vázáno na počet bodů, ale chtěli jsme Ventspils porazit co největším bodovým rozdílem a ukázat jim, že tady to patří nám a ne našemu soupeři.

Jaká část zápasu byla rozhodující – začátek, kdy jsme rychle utekli na deset bodů rozdílu nebo třetí čtvrtina, kdy soupeř nestíhal bodovat?

Já bych oba momenty dal na stejnou úroveň. Vždy je důležitý vstup do zápasu, ale stejnou důležitost má v stup do druhého poločasu. Oba dva vstupy se nám super podařily, hlavně v obraně. Vždy jsme odskočili na výrazný bodový rozdíl a pak se hraje lehčeji.

Šutys hovořil o hráčích Ventspilsu kvůli jejich Rychlému pohybu jako o motorkách. Máš stejný názor?

Americký rozehrávač měl rychlejší nohy než zbytek těla. U ostatních to nebylo tak hrozné, jak jsem se obávali.

Překvapila tě výše bodového rozdílu?

Hra soupeře byla podle našich představ. My jsme se soustředili na svou hru, jak dokážeme soupeře ubránit. Nebýt dvou, tří horších úseků, kdy nám hosté dali 6-8 bodů v řadě, mohlo utkání skončit ještě výraznějším bodovým rozdílem.

Poslali jste 22-ti bodovým vítězství jste poslali Bambergu dobrou vizitku…..

Myslím, že jsme jim ukázali, že jsme minimálně na stejné úrovni a že dokážeme odehrát utkání také s velkým bodovým rozdílem. Do Bambergu pošleme lepší vzkaz při zápasu příští týden.

Víš už něco o německém soupeři?

Zatím jsme se intenzivně připravovali na jiné soupeře, takže video záznamy jsme zatím neviděli. Zápas to bude určitě těžký. Doufám, že přijde ještě více lidí, i když ani dneska to nebylo špatný.

Ladislav Sokolovskýhráč Nymburka
Ladislav Sokolovský

Měli jsme velice dobrý začátek, kdy jsme si vybudovali jsme si solidní náskok. Jen v několika okamžicích to šlo na osm bodů, ale náskok jsme vždy odrazili. Lotyši se díky našemu výbornému začátku nedostali do tempa a neměli v průběhu zápasu nějakou dlouhou souvislou bodovou šňůru.

Čím byl úspěch vykoupen?

Hráli jsme výborně v obraně a dost času jsme strávili u videa, abychom odhalili jejich systémy.

Očekávali jste vyšší rozdíl ve skóre?

Něco takovém jsme čekali. Ventspils hrál hodně pick and rollu a snažil se hrát rychle. Mě osobně trochu překvapil jejich americký pivot, který hrál velice dobře. Ve druhé půlce jsme si s ním dokázali více poradit a pak neměl pod košem tolik prostoru.Byl to zápas bezprostředně po porážce v Itálii. Povinnost velí: „Všechny domácí zápasy vyhrát.“

Byli jste pod větším tlakem?

Teď po zápase se o tom mluví daleko lehčeji. Před zápasem jsme ale vnímali obavy jsme ho okrajově. Jakmile hráč vstoupí na palubovku, všechno z něj padne a soustředí se jen na vybrané akce apod. Stejně tomu bylo už dneska.