Slavia Kroměříž Slavia KroměřížDomácí
85
80

(24:16, 37:35, 61:58)
body: Kneifl Tomáš 28, Smažák Patrik 18, Šušák Michal 14, Marek Otakar 11, Fimič Obrad 8, Šimáček Vladimír 3, Panáček David 3 - Novotný Jiří 24, Jelínek Josef 23, Forejt Karel 10, Smačko Ludovít 9, Gambiroža Mladen 7, Loula Marek 3, Bacík Pavel 2, Špička David 2, Palatinus Emil 0; střelba 3b.: 17/4:33/7; střelba 2b.: 48/25:34/20; TH: 39/23:25/19; doskoky: 48:27; chyby: 21:29; 5 chyb: 37. Marek Otakar - 40. Smačko Ludovít; rozhodčí: Volejník Pavel a Lukeš Libor; komisař: Procházka Zdeněk; 550 diváků
Marek Loula (hráč hostů č. 11): Musím říct, že zápas jsme si prohráli neschopností dát koše z dálky, zvlaště pak z tří bodové vzdálenosti. Zónová obrana domácích nás stále nutila nehrát z pod koše. Ani v naší obraně nebyl výkon vůbec dobrý, zvlaště jsme nedokázali ubránit doskok pod košových a křídelních hráčů domácích.
Vladimír Šimáček (kapitán domácích): Zejména těžké utkání po psychické stránce, protože jsme chtěli přerušit sérii utkání bez vítězství a zároveň se odpoutat od dna tabulky. Díky naší obraně, fyzické kondici a skvělého publika se nám zápas podařil dotáhnout do vítězného konce.
Šístek Jaroslav (asistent družstva hostů): Utkání dvou týmů ze dna tabulky bylo velice vyrovnané ve všech čtyřech čtvrtinách, domácí nám odskočili v poslední čtvrtině o 11 bodů, což se ukázalo jako rozhodující a taktickou hrou dovedli utkání k výtěznému konci.
Predrag Benaček (trenér domácích): I když tomu konečné skóre neodpovídá hráli jsme po většinu času konečně obranu podle mých představ, kluci se výborně vyrovnali s psychickým tlakem, který tento zápas logicky přinášel a bojovali jako lvi. I diváci pochopili mimořádnost tohoto utkání a díky nim jsme hráli prakticky v sedmi lidech.
Dominik Koukal (manager družstva domacích): Divácky velmi zajímavé utkání se šťastným koncem, mělo všechno co prvoligový basketbal může nabídnout. Na taková vítězství se vždycky rádo vzpomíná a je to nejlepší pozvánkou do dalších kol jak pro naše fanoušky, tak i pro sponzory.