A tým | Eurocup - 26.01.2010 18:00

60
Crvena Zvezda Beograd Crvena Zvezda Beograd Hosté
65

Zápasu dvou týmů, které vyhrály své skupiny v základní části, dominovaly obrany. Hráči obou týmů nedávali svému protivníku zbytečně ani milimetr palubovky a najít prostor pro volnou střelu bylo velice těžké. Žádný z týmů také v průběhu zápasu nevyskočil do nějakého výrazného vedení. Jen jednou v zápase mělo jedno družstvo k dobru dvouciferný počet bodů. Ke konci prvního poločasu jsem vedli 40:30, ale bohužel jsme ztratili jednak poslední dvě minuty druhé čtvrtiny a úvod druhého poločasu. Po sedmi minutách, které jsme prohráli 1:13, jsme se dostali do mírného manka, ze kterého jsme se ve druhém poločase dostali jen jednou na rozdíl jediného bodu. K naší škodě jsme ve druhém poločase hodně předržovali míč a soupeř nás výbornou obranou neustále držel daleko od desky, odkud žádné ohrožení koše našeho soupeře nehrozilo.

Utkání se rozjíždělo pomalu a v úvodní části jsme se dopracovali k mírnému vedení 8:5. Jenže hosté nejprve snížili na 8:7 a pak se trojkou Kešelja ujali vedení 10:8. Této trojce však předcházel zahozený jasný koš Michala Křemena, který chtěl zasmečovat míč do koše, ale míč se mu svezl a odrazil od obroučky. V polovině první čtvrtiny měli hosté kromě dvou bodů rozdílu o tři ztráty méně. O vyrovnání na 10:10 se postaral nejhezčí akcí první čtvrtiny Sokolovský, kterému výborně nahrál Benda z vrcholu trojkového oblouku. Vyrovnání strhlo první bouři potlesku. Podruhé hala zaburácela po první trojce Nymburka z rukou Lewise z pravého rohu hřiště, které předcházel rychlý pohyb míče a volná pozice střelce. To byl prostředek, jak eliminovat obranu hostů. Škoda, že ve druhém poločase se podobných akcí divák nedočkal. Do konce prvních deseti minut zápasu stáli hosté často na čáře trestných hodů. Ale protože nebyli tolik úspěšní (jen 50%) nepodařilo se jim více než vyrovnat. Smírně skončila i první čtvrtina. Ve druhé čtvrtině jsme se hned v prvních dvou minutách dostali do čtyřbodového vedení 23:19 a po několika minutách jsme dokonce ještě dva body přidali (27:21). Bohužel pro nás dal Taylor v poslední vteřině časového limitu pro postupný útok o desku trojku. Také naši hráči získali v následujícím útoku tři body. Sokol našel absolutně přesnou vysokou křižnou přihrávkou rozběhnutého Lenzlyho, který dokončil útok košem s faulem. Hosté se přiblížili na 30:28. Ale Slezák, který hrál opět výborný zápas, upravil už na 34:28, což byl stav dvě minuty před koncem poločasu. Pak si obrany vybraly náhradní volno a za sto dvacet vteřin padlo 14 bodů. Nejprve Slezákova chladnokrevná trojka dostala náš tým do nejvyššího vedení 40:30, ovšem pět bodů hostů v závěru čtvrtiny mám radost zkalilo.

Ve druhém poločase se náš výkon z poslední minuty překulil i do úvodu druhé půle. Ten jsme prohráli 2:11, když prvním košem byla trojka Kešelja a pak se hosté zastavili až na 46 bodech. Prohrávali jsme 43:46 a na obou stranách se hrála zónová obrana. Proti ní se ani jeden tým nedokázal výrazně prosadit, i když o trochu lepší byli hosté. Když jsme se přiblížili na rozdíl bodu, nedokázali jsme udělat ten poslední krok k převrácení skóre na svou stranu. Přestože možností, kdy hosté nedali bod z útoku bylo více. Do závěrečné čtvrtiny se šlo se ztrátou tří bodů (49:52). Opět se nám podařilo jen snížit a pak dal trojku Taylor. Na ní odpověděl Křemen stejnou mincí. Byla to jedna z mála akcí, při které nám soupeř nechal dostatek volného prostoru. Za stavu 51:55 jsme mohli jít čtyřikrát do vedení, ale ani jednou se nám to nepodařilo. Ke změně ve vedení v zápase došlo dvou Bendových koších. První byl střelou přes hlavu, druhý ze střední vzdálenosti. Uzemnil nás trojkou Taylor (byla to jeho třetí ze čtyř pokusů). Po tomto zásahu z perimetru se za dva body trefil další z bělehradských hráčů Štimac zpod koše (58:62). Arthur Lee dokončil jeden ze svých výletů ke koši dvěma body, ale více už jsme nezvládli. Poslední body padly z trestných hodů.

Body: Benda 14, Lewis 11, Slezák a Lenzly 7, Sokolovský a Lee 6, Nečas 4, Křemen 3, Ricci 2 – Taylor 19, Štimac 10, Stević 9, Bjelica 6, Videnov 4, Kikanović a Radivojević 3, střelba za 3 body 15/3 : 16/6, střelba za 2 body: 52/21 : 32/17, TH 11/9 : 22/13, doskoky 42:34, asistence 11:8, ztráty 14:19, fauly 22:19, čtvrtiny: 19:19, 22:17, 8:16, 11:13