Gran Canaria 2014 Gran Canaria 2014Domácí
54

Názory po utkání

Muli Katzurintrenér Nymburka
Muli Katzurin

Měli jsme velice špatný úvod zápasu. Nechali jsme jejich hlavní střelce rozstřílet a dát jednoduché body. Ve druhém poločase jsem udělali několik změn, dostali jsme se až na rozdíl čtyř bodů. Měli jsme možnost toto utkání vyhrát, ale bohužel jsme udělali zbytečné chyby a nedali jsme některé střely. Canaria hrála agresivně až do konce. Myslím si, že hodně hráčů si zaslouží pochvalu. Potom, kdy jsme prohrávali na hřišti soupeře o více než dvacet bodů, tak jsme se nevzdali. Především tady na Canarii je těžké se vrátit do zápasu, protože je to velmi silný tým, který hraje dobře doma. Musíme se z tohoto zápasu poučit a připravit se na další kolo Eurocupu v Pardubicích proti stejnému soupeři.

Ronen Ginzburgasistent trenéra Nymburka
Ronen Ginzburg

Zápas jsme začali velmi špatně a tím jsme dodali domácím velkou sebedůvěru k tomu, aby odskočili na dvanáct bodů. Neřekl bych, že by nás zaskočili, protože jsme přesně věděli, co budou dělat. Nejen v první čtvrtině ale také ve druhé polovině se nám podařilo vrátit do zápasu. Hráči ukázali svůj charakter, když se jim podařilo snížit rozdíl ve skóre. Tři minuty před koncem jsme byli na dostřel čtyř bodů, na jejich týmu bylo vidět, že jsou pod velkým tlakem. My jsme toho bohužel nevyužili, udělali jsme dvě nebo tři zbytečné ztráty. Pokud se mě zeptáte na výsledek, nemohu říct, že jsem nespokojen. Dostali jsme 69 bodů na horké španělské půdě a to není zlý výsledek. Vyhořeli jsme v ofenzivě, protože jsme soupeři dali pouhých 54 bodů. Velké problémy nám dělal útočný doskok, myslím, že jsou to jedni z nejlepších hráčů na útočném doskoku, které jsem v Eurocupu v poslední době viděl. Podle průběhu zápasu je vidět, že můžeme v Pardubicích vyhrát klidně i o více než 15 bodů.

Jiří Zídektiskový mluvčí
Jiří Zídek

Ve druhém poločase jsme udělali změny, o kterých trenér o poločasové přestávce mluvil. Riskovali jsme s nižší sestavou. Sice jsme prohrávali na doskoku, což byla trochu nevýhoda, ale prosazovali jsme se lépe v útoku. Na konci nám možná chyběla jedna pozice, jedna střela, kterou bychom proměnili a mohli jsme vyhrát. Také bych hráče pochválil za přístup k zápasu. Závěr zápasu jsme takticky nezvládli a dostali jsme se do patnáctibodového manka. Ve finiši jsme stříleli z těžkých pozic a soupeř nás donutil k několika ztrátám. Jsou to chyby, kterými jsme promarnili těžce vydřené body. Opticky je výsledek špatný a vypadá na jednoznačné utkání pro Canarii, ale vůbec tomu tak nebylo. Kdybychom si před zápasem řekli, že ubráníme domácí na 69 bodech, tak bychom to brali všema deseti. Bohužel v několika případech jsme se nedokázali vypořádat s jejich nátlakovou obranou, zejména při cloně a seběhnutí, kdy hráli velmi agresivně na našeho středního rozehrávače. A pak jsme nedali několik otevřených trojek.

Je patnáct bodů pro odvetu hratelný výsledek?

Proti týmu ze španělské ligy nemůžete plánovat nějaký konkrétní rozdíl ve skóre. Musíme v příštím kole hrát na vítězství jakýmkoliv rozdílem. Přemýšlet o vítězství o nějaký počet bodů není takticky dobře.

Vratislav Šísteksportovní manažer a vedoucí týmu Nymburka
Vratislav Šístek

Nechytli jsme začátek zápasu, kdy nám domácí utekli na 12:0 a stálo nás moc sil náskok stáhnout. Přesto jsme to dokázali, ale ve druhé čtvrtině jsme udělali nějakou chybu, kterou musíme do příště odstranit. Myslím že tento úsek hry rozhodl o výsledku zápasu.

Co se stalo v posledních čtyřech minutách?

Závěr jsme sehráli pod velkým tlakem. Měli jsme dvě nepřipravené střely, dvě ztráty.

Nepodlehli jsme také tlaku domácího prostředí?

Nám nevole domácích fanoušků hrála do karet. V poslední čtvrtině byli hodně nespokojení s výroky rozhodčích, byli hluční, ale právě v této době jsme dokázali snížit naše vedení na čtyři body.

Philip Riccihráč Nymburka
Philip Ricci

Byl to velmi těžký zápas. Soupeř začal hodně tvrdě a to nás trochu sejmulo. Ve druhé polovině jsem se probrali a posunuli se dopředu. Z konečného výsledku jsme zklamáni, ale věřím, že jsme schopni se poučit a do příště náš projev zlepšit.

Co může tento výsledek napovědět o příštím zápase za 14 dní doma?

Na naší palubovce bude zápas o něčem jiném, protože budeme mít za zády naše fanoušky. Budeme mít větší sebedůvěru a věřím, že uhrajeme mnohem lepší výsledek.

Ladislav Sokolovskýhráč Nymburka
Ladislav Sokolovský

Je škoda, že jsme utkání nedohráli s menším rozdílem do deseti bodů, když se po divokém průběhu utkání šance naskytla. Potkali jsme družstvo, které hraje velmi rychle s velice slušnou obranou. V útoku na pivotech i křídlech mají výborné hráče a je těžké je nějak zastavit.

Pár minut před koncem jsme byli na dostřel. Co se pak stalo?

Takhle po zápase se o tom těžko hovoří. Já osobně jsem měl na ruce dvě trojky. Kdybych je dal, nabralo by utkání určitě jiný směr. V poslední minutě jsme si nedůslednou obranou nechali dát dva zbytečné koše. Gran Canaria je zkušené družstvo, žádní mlaďoši, a tak dokázali soustředit svoje síly na konec utkání. Možná využili naši touhy rychle otočit utkání v náš prospěch, asi jsme měli být opatrnější, mohli jsme zvolit nějakou jinou akci. To se ale po zápase říká už snadno.

O čem zápas napověděl do odvety 23.února? Dává nám takový výsledek naději dostat se do bodové výhody?

Nesmíme hledět na bodový rozdíl. Pro nás je velký úspěch postup mezi posledních 16 týmů. Měli bychom si zápasy doma užít. Doufám, že přijde hodně lidí. Pokud se nám povede doma vyhrát bez ohledu na velikost rozdílu, bude to výborný výsledek.

Radek Nečashráč Nymburka
Radek Nečas

Do zápasu jsme nevstoupili tak, jak jsme chtěli. Věděli jsme v čem je síla domácích. Pokud se chytnou hned na začátku, požene je hala dopředu. V prvním poločase jsme si nechali vnutit tempo hry a nebyli jsme schopni nic nabídnout. V době, kdy jsme nebyli schopni dát koš, jsme málo pohybovali míčem. Soupeř nás měl dobře přečtené, vypomáhal při pink and roll a hnal nás blíž k půlící čáře. To nám nevyhovovalo, nedařilo se nacházet volné hráče. Přechodem na zónu jsme si nakonec pomohli. Nemohli tolik využívat zbraň první poloviny – pick and roll. Dostávali se do těžkých pozic a ty neproměňovali. Chytli jsme se několika střelami a dokázali jsme se soupeři přiblížit. Konečný bodový rozdíl je po první polovině zasloužený, ve druhém poločase jsme hráli lépe. Škoda, že jsme rozdíl nesrazili, respektive neudrželi, pod deseti body.

O čem napovídá tento výsledek o zápase za 14 dní?

Nebudeme myslet na výsledek tohoto jednoho zápasu. Samozřejmě ve skupině čtyř týmů bude hrát roli každý koš. My ale předně musíme myslet na vítězství. Abychom tento tým porazili, musíme zlepšit obranu, aby střelci soupeřte nedostávali tolik prostoru, musíme lépe ucpat podkošový prostor proti útočně doskakujícím hráčům soupeře.

Chcete zlepšit obranu, ale myslím, že problém dnešního zápasu byl v útoku….

Útok vychází z dobré obrany. Pokud budeme hrát dobrou obranu a dostaneme se do rychlých protiútoků, dáme snadné koše. Dneska jsme měli snad jen jeden rychlý protiútok, jinak jsme hráli do postavené obrany a tu měli dobrou.