NH Ostrava NH Ostrava Hosté
50

Názory po utkání

Muli Katzurintrenér Nymburka
Muli KatzurinHráči vzali dnešní zápas zodpovědně, hráli naplno. Všichni, kteří se zapojili do hry nasbírali body a nemůžu dnes nikomu vytknout nějaké větší chyby. Vyhráli jsme dnes dobrou obranou a hráli pohledný basketbal. Myslím, že dnešní utkání je takovou malou pozvánkou pro diváky na domácí ligové zápasy.
František Róntrenér Ostravy
František Rón

Nezačali jsme dobře a od začátku působili ustrašeným dojmem. Zápas byl 10:0 a na tým to dolehlo, nemohli se trefit ani z vyložených pozic z pod koše. Druhá a třetí čtvrtina snesou nějaké měřítko, v první a poslední jsme neměli žádný nárok.

Proč jste neopustil zónu, i když se Nymburk trefoval z dálky?
Vzhledem k tomu, že se trefovali jiní hráči, risknul jsem to. Někdy je nutné to risknout, i když padnou tři trojky za sebou.
Přijeli jste mikrobusem? Jak se cítí trenér, který má tak málo hráčů?
My jsme přijeli normálním autobusem. A jak se cítím? Já už jsem od začátku sezony zvyklý, protože jsme ještě ani jeden zápas neodehráli kompletní. Myslím, že na palubovku Nymburka bychom nepřijeli jako favorit i s kompletním počtem hráčů. I tak jsem nepředpokládal osmačtyřicetibodovou nadílku. Myslel jsem, že budeme odvážnější.
Co vám chybělo?
Dneska nehrál dobře rozehrávač Robinson. Nedirigoval svůj tým tak, jak by měl. Každý z hráčů si vybral slabou chvilku v obraně a takový tým jako Nymburk to dokáže trestat. Je třeba se poučit z chyb, kterých jsme se tady dopustili.

Aleš Chánhráč Nymburka
Aleš Chán

Podle výsledku nelze zápas hodnotit jinak než kladně. Pozitivem bylo, že se do zápasu dostali všichni hráči a každý dostal slušnou minutáž.
Je výsledek tohoto utkání dobrým odrazovým můstkem na Bilbao?
Určitě. Pro mě obzvlášť. Já chodím na hřiště jako back up a strávit tolik minut na palubovce je určitě plus a dodává to sebevědomí.
Jak se ti bojovalo s Kodriánem Korytkem?
Na straně Korytka je převaha kil a zkušeností a není jednoduché s ním bojovat. Někdy ale kila nemusí být plus pro hráče. Dneska jsem si dal dva, tři lehké koše, protože jsem byl na druhé straně hřiště rychleji než on.
Jak důležitý byl náskok 10:0 brzy po začátku zápasu?
To je určitě dobré. Trenérovi to dává klid, aby mohl posílat na palubovku všechny hráče. Pro mě, pro hráče, který chodí z lavičky není výrazný náskok tak výhodný.
Proč?
Pokud máme náskok 10, 15 bodů a já jdu na plac, dostaneme pár rychlých košů, je to pro mě konečná. Soupeř už je skoro na lopatkách a střídající hráči jsou ti, kteří by ho měli dorazit. To je těžší. Když přijdu do vyrovnaného stavu a něco se mi podaří, tak to je lehčí.

Pavel Slezákhráč Nymburka
Pavel Slezák

Ostrava měla málo hráčů a nastoupili hodně s respektem. Nikdo z Ostravy neukázal, co umí. My jsme hráli dobře jak v obraně tak v útoku. Myslím, že trenér byl také spokojený, v šatně byl klid :-)
Pomohlo ti, že jsi trefil hned první střelu na koš po nástupu na palubovku?
Já jsem o tom nepřemýšlel. Byl jsem volný, tak jsem vystřelil. V utkání proti Poděbradům jsem byl párkrát volný, nevystřelil jsem, trenér mi to vyčítal a už jsem si nezahrál. Proto jsem si řekl, že nemám, co ztratit.
Čekali jste tak jednoduchý zápas?
Nečekali, protože Ostrava každý rok dělala problémy, proto jsme se na zápas hodně připravili.

Marek Mužíkhráč Poděbrad
Marek Mužík

Chtěli jsme zápas hrát jinak, agresivněji v obraně. Nedařilo se nám hned od začátku zastavit rychlý protiútok domácích, kteří měli hodně volných střel zvenku. Prostě hráli jsme špatně v obraně. Nymburk hrál od první do poslední minuty naplno. My jsme měli hrát trpělivěji v obraně na delší časový úsek a ne zakončovat v 10. vteřině.
Co jste si řekli v prvním time za stavu 0:10?
Řekli jsme si, že musíme hrát lépe v obraně, koncentrovaně. V útoku se snažit si více půjčit balón, hráli jsme hodně individualisticky.
Co vám v zápase chybělo nejvíce?
Spolupráce a komunikace v obraně. To musíme do dalšího zápasu zlepšit. Doufám, že se nám to podaří.