72

Názory po utkání

Muli Katzurintrenér Nymburka
Muli Katzurin
Dnes to nebylo dobré utkání pro oba týmy, protože místy hra nebyla úplně dobrá. Pro nás je důležitá výhra, ale musíme se poučit do budoucna, protože náš výkon nebyl z daleka podle představ.
Pavel Budínskýtrenér Děčína
Pavel Budínský

Pro nás to bylo dnes nejlepší utkání proti soupeři v této sezóně. Byly jsme ve hře po celou dobu. Bohužel i dnes jsme dělali tradiční chyby, kdy jsme někdy špatně četli hru a v některých soubojích byly fyzicky slabší. Bohužel jsme v obraně třeba pro Sokolovského nechali příliš otevřené střely. Jinak to ale bylo na pohled pěkné utkání, chyběla nám bohužel k Mulliganovi ještě nějaká osobnost.

Ladislav Sokolovskýhráč Nymburka
Ladislav Sokolovský

I když jsme dnes dostali od jednoho hráče hodně bodů (Mulligan - pozn.), nebylo to v obraně tak hrozné. Spíše jsme v prvním poločase nedávali koše z otevřených pozic a tím jsme se dostali do vyrovnaného zápasu. Ve druhém poločase jsme lépe bránili Mulligana, ale není jednoduché bránit všechny hráče soupeře. Dneska jsme třeba dobře zastavili Hatchera.

Nemůžeme mít určité obavy ze zápasů v Děčíně? Těch, kteří tu před rokem a čtvrt prohráli v týmu ještě pár je. Napadne vás to při zápase?

Možná si někdo vzpomene, ale byl to zápas jako každý jiný. Nymburk prohrává občas i na jiných palubovkách a to nás nemůže nijak ovlivňovat do dalších zápasů na stejné palubovce. V Děčíně je těžké hrát, podívejme se na Nový Jičín, který tady vedl o 14 bodů a odešel ze zápasu poražený. Teď se musíme podívat, jak zlepšit náš výkon v útoku. V prvním poločase jsme měli 6-7 volných trojkových pozic, ze kterých bychom normálně dali 3-4 trojky, dneska nic. Díky tomu jsme mohli mít o 9-12 bodů v poločase víc a zápas mohl dostat úplně jiný směr.

Za dva dny nás čeká utkání Českého poháru. Jak se připravíte během jednoho dne na náročný turnaj?

Takový program budou mít ve finále oba dva týmy a pokud se nám podaří projít až do sobotního finále, mohli bychom v něm mít výhodu tím, že se u nás dají minuty dobře rozdělit mezi jedenáct hráčů. Kondičně jsou na tom všichni dobře, možná nejvíce únavy cítí Arthur, který hraje velké porce minut. Co se týče taktické přípravy, tak budeme hrát s týmy, které z ligy dobře známe a nebude třeba se nějak speciálně připravovat.

Michal Křemenhráč Nymburka
Michal Křemen

Myslím, že je na nás trochu patrná únava z náročnějšího programu. I když nám Děčín dal občas nějaké jednoduché koše, v obraně jsme nehráli tak špatně. V útoku jsme se dneska trochu trápili.

Měli jste strach o výsledek, speciálně v posledních dvou minutách?

Obavy byly na místě, ale stále jsme věřili, že musíme zúročit naše zkušenosti z těžkých zápasů.

Nevrací se v hlavách ten jediný prohraný zápas z minulé sezony?

Trochu ano, ale dneska to byl jiný zápas. Neprohrávali jsme tak výrazně jako v tom zmiňovaném zápase. V Děčíně se obecně hraje špatně a na domácí palubovce je tento tým schopen porazit kohokoliv.

Za dva dny nastoupíme v Českém poháru. Co napovědělo toto utkání o příštím zápase?

Nic. Je to úplně jiný formát soutěže. Liga je dlouhá, kdežto v poháru není při případné porážce cesta zpátky. Prohra = konec. Na každé předchozí pohárové klání jsme přijeli s velkou motivací a odvedli jsme tam dobrou práci, proto doufám, že letošní ročník, byť v jiném hávu, nebude jiný.

Nemůže zasáhnout do průběhu Poháru naše únava?

Pokud to bude možné a trenér rozdělí minuty na více hráčů, aby opory nebyly tak unavené, měli bychom to zvládnout s přehledem. Na poháru se nemůžeme šetřit, tady se musí hrát do mrtva.