PRO MILOVNÍKY ÚTOKU

Byl to zápas pro milovníky střeleckých dostihů, hráči si s obranou velkou hlavu nedělali.

Utkání proti Chomutovu potvrdilo, proč mají Levharti v tabulce jako jediní více než 1000 nastřílených bodů, ale také skoro 1100 bodů inkasovaných. Už v poločase bylo skóre až skoro neuvěřitelných 68:45. Je pro srovnání v 11 kole byl konečný výsledek zápasu Plzeň – Svitavy 67:52, tedy za 40 minut padlo 119 bodů, v Nymburce za 20 minut 113 bodů. Lví podíl na tak výrazném skóre v prvním poločase měli dva hráči na straně Nymburka Pumprla a Naymick, na straně Chomutova Löwery a Štěpánek. Podívejme se nejprve na dva naše hráče. Pampi pobyl na palubovce 7 minut a 3 vteřiny a za tu dobu stihl 17 bodů, 4 zisky a 5 získaných faulů – celková valorizace 23. Drew Naymick, který nastoupil po svém zranění ruky, na svých 17 bodů potřeboval dvojnásobný čas, ale stihl k tomu ještě 7 doskoků a tři bloky. Oba dva naši hráči měli střelbu z pole vyšší že 80%. Na straně Chomutova byl nejlepším střelcem Löwery se 13 body, který však mnohdy bral odpovědnost až příliš na sebe. Svoje body poskládal z pěti trestných hodů, z pole jeho úspěšnost byla spíše slabá (4/11-36%). Druhý dvojciferný střelec Štěpánek naopak měl střelbu stoprocentní, dal tři trojky a dvojku, což mu v součtu přineslo 11 bodů.

Ve druhém poločase přidal Pampi za 4 minuty už jen dva body, Naymick za 15 minut „jen“ osm. Přesto se Drewova užitečnost vyšplhala na 41! Drew k 25 bodům přidal 17 doskoků, čtyři bloky a 6 získaných faulů. Kdyby se mu vedly lépe trestné hody (8/3), mohl ve valorizaci přeskočit Nicholsona, který si svých 42 valorizačních bodů připsal právě v zápase s Chomutovem. Na straně Chomutova se stal nejlepším střelcem podle očekávání Robert Löwery s 23 body, který oproti prvním poločasu nic neubral ani nepřidal na úspěšnosti střelby. Z pole zůstal na 35%, a z čáry trestných hodů neminul ani jeden z deseti pokusů.