DALŠÍ VÍTĚZSTVÍ

V dohrávce 8.kola Ústí prohrálo o dvacet bodů, ale ještě ve 35.minutě byla jejich ztráta pouze jednociferná.

ČEZ Basketball Nymburk : SLUNETA Ústí n.L. 92:71

Ústí hrálo v Nymburce velice odvážně, ale naši hráči, ve svém těžkém programu, měli zápas po celou dobu pod kontrolou. Hosté byli ve vedení pouze minutu na začátku zápasu. Když Holanda proměnil trojkový pokus, byl stav 5:8.   V šesté minutě jsme už dosáhli dvouciferného vedení 20:10. V první čtvrtině naše body táhli opět podkošoví hráči (Nečas 9, Benda 8, Wilson 4) a místo odpočívajícího Abramse přidávat body Mike Lenzly (6). Na straně hostů byl lídrem Dollard s pěti body, ale také třemi fauly, kterého ho v dalším průběhu hodně limitovaly. Naši vytěžili z několika rychlých protiútoků šest bodů a ovládali podkošový prostor (doskoky 10:5). Ve druhé čtvrtině se hosté ještě více osmělili a toto hrací období vyhráli. Dáno to bylo především velkým poklesem naší úspěšnosti střelby. Jestliže jsme v prvním poločase měli procento úspěšnosti střelby z pole 75%, ve druhé čtvrtině to bylo jen 44%. Nedařila se nám trojková střelba (0/5). Naopak hosté byli ve druhé čtvrtině z pole úspěšní. Při stejném počtu šestnácti střel na koš docílili úspěšnosti 56%. Do druhého poločasu se šlo jen se sedmibodovým rozdílem.

Na začátku druhého poločasu náš očekávaný nápor nepřišel. Soupeř se po dvou šestkách McFaddena přiblížili na 5 bodů a až do poloviny třetí čtvrtiny se ztráta Ústí udržovala kolem deseti bodů. Pak se rozdíl vyšplhal na 16 bodů (67:51). Pak hosté využili našich pěti nepovedených střel v řadě (z toho čtyřikrát z perimetru) a šňůrou 8:0 snížili na 67:59. V prvních pěti minutách se hrálo koš za koš a pomalu narůstající skóre nijak neměnilo rozdíl. Pět a půl minuty před koncem ztrácelo Ústí 9 bodů (74:65). Poslední pětiminutovku prohráli hosté 6:16.

Body: Wilson 23 (14 doskoků, 5 získaných faulů), Benda 19 (4 získané fauly), Nečas 17 (9 získaných faulů, 6 doskoků), Lenzly 9 (6 doskoků), Křemen 7 (7 doskoků, 5 asistencí), Lawrence 5 (6 asistencí, 4 ztráty), Palyza 4, Sokolovský 4, Špralja 4 - Dollard 15 (6 doskoků), Holanda 15, McFadden 11 (6 asistencí, 6 získaných faulů, 4 zisky), Tyrna 7, Fohler 6, Hrubý 5, Bažant 4, Hejl 4, Pištěcký 2, Slunečko 2.

Střelba za 2 body: 56/33:57/26. trojky: 17/3:9/1. TH:24/17:17/16, fauly19:24. Doskoky: 42 (13 v útoku):28. Body zpod koše: 58:30. Čtvrtiny: 29-18, 19-23, 19-18, 25-12

vloženo: 09.12.2011 07:10 / přečteno: 10014x