LETOS NAPOSLEDY

LETOS NAPOSLEDY

Poslední zápas letošního roku odehrají naši basketbalisté ve čtvrtek 22.prosince od 18 hodin a soupeřem nám bude polabský rival z Kolína. 

Největší překvapení této sezony BC Kolín se představí zítra ve Sportovním centru. Družina trenéra Benáčka je historicky nejvýše v tabulce. Po 17 zápasech (Kolínu chybí sehrát ještě utkání s Prostějovem ze 3.kola) má na svém kontě 13 vítězství. Sice za uplynulé 4 roky v Mattoni NBL má Kolín již 17 vítězství v základní části, to však bylo na konci základní části a hrálo se 44 kol. Vloni měl Kolín z dvaceti zápasů 9 výher. 
Letos prohrál Kolín zatím jen čtyři utkání - dvakrát s Pardubicemi, jednou s námi a jednou překvapivě na USK o deset bodů. Především poslední dvě prohry z minulých dvou zápasů možná vypovídají, že Kolínu dochází dech. 
Kolín je velice aktivní na útočné polovině. S průměrem 85,59 bodů na zápas je na třetím místě mezi 14 ligovými družstvy. Na obranné polovině našemu soupeři patří místo ve středu pořadí. S průměrem 78,24 bodů na zápas to stačí na sedmé místo. 

Řekli před utkáním:
Ronen Ginzburg

Jedná se o poslední zápas před Vánoci a já doufám, že hráči přijdou dostatečně soustředění. To je naše největší nebezpečí. Pokud budeme tempo zápasu diktovat my, hráči ukáží, co v nich je, měli bychom mít na konci utkání vyšší počet bodů než náš soupeř.

Postupem do dalších bojů Eurocupu jsme si cíl letošního kalendářního roku splnili. Pozor však, Kolín v průběhu celé dosavadní sezony ukazoval, že má dobrý tým. Rychlý sled prosincových zápasů se nezpomalil ani před tímto utkáním a to samozřejmě komplikuje přípravu.     

 
Láďa Sokolovský 

Doufám, že poslední předvánoční zápas bude mít vánoční náladu pro nás a ne pro Kolín. Nesmíme se nechat překvapit a ještě si nesoustředěnost nechat v šatně na dobu po zápase. Jakmile utkání skončí, už si můžeme představovat štědrovečerní tabuli a dárky pod stromečkem, dříve ne. Je potřeba se hned na začátku dostat do vedení a naší výbornou obranou je držet na nízkém skóre. Kolín má tým plný střelců, a pokud jim nedáme příležitost skórovat, nebudou to mít jednoduché.

Kolín v nedávné době překvapil hodně soupeřů, jsou historicky nejvýše v tabulce. Čím je to dáno?

Na začátku hráli přeci jen s lehčími soupeři, dostali se na vítěznou vlnu a do dobré pohody. Trenér Benáček jim dává docela volnost, především klíčovým americkým hráčům. Do pětice je letos výborně doplňuje především Standa Zuzák a David Machač.   
 
vloženo: 21.12.2011 10:57 / přečteno: 9953x
 
« Zpět

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.