VÍTĚZSTVÍ I V POSLEDNÍM LETOŠNÍM ZÁPASE

V posledním zápase letošního roku jsme porazili Kolín bezpečně 88:72, i když se především v prvním poločase soupeř držel.

Hosté v Nymburce potvrdili, že jsou týmem, kterého baví střílet. Při první příležitosti pálili na koš a bylo vidět, že v této činnosti mají od trenéra Benáčka velkou volnost. V průběhu první čtvrtiny minuli za dva body jen tři střely z jedenácti a trojkovou úspěšnost měli průměrných 33%.  Naopak my jsme se při střelbě z pole trápili. Úspěšnost za první čtvrtinu při střelbě z pole (za dva i tři body dohromady) byla 35% oproti Kolínu, který měl 59%. Přesto jsme byli bodově vpředu. Jak je to možné? Odpověď dá pohled do kolonky útočných doskoků. Na naší straně 9, Kolín jeden. V první čtvrtině se o body staraly osvědčené opory: Field, Barnes (po 6) a Zuzák s Jelínkem (po 5). Field měl sice na svém kontě tři fauly už v polovině prvního kvartálu. Naši, pokud zatáhli obranu až pod koš Kolína, dokázali působit hostům těžkosti a jmenovitě Lawrence dvakrát získal míč ještě než Kolín přešel polovinu. Už se zdálo, že utkání nabere očekávaný směr. Dvě minuty před koncem byl stav 24:15, ale po time outu trenéra Benáčka už skórovali jen hosté a dotáhli na 24:23. Na počátku druhé čtvrtiny hosté vyrovnali (28:28), ale do konce 15.minuty zase prohrávali o deset (40:30). Také závěr druhé čtvrtiny vyzněl lépe do hosty a ti se opět dotáhli na rozdíl jednoho bodu. V poločase se pomalu sbližovala úspěšnost střelby z pole (Nymburk 43%, Kolín 51%). Na naší straně byl nejlepším střelcem Petr Benda s 12 body, osm měl Wilson. Za hosty se prosazoval Barnes s 15 body a osm přiložil Zuzák. Field zůstal na šesti, protože celou druhou čtvrtinu nehrál.

O poločasové přestávce nabudil trenér Ginzburg své svěřence a ti do druhého poločasu vlétli šnůrou 15:4 a skóre se posunulo na 60:48. Kolín v prvních pěti minutách měl jen těžké střely, ztrácel míč a neproměňoval trestné hody. My jsme naopak chodili do rychlých protiútoků a efektním zakončením. Kolín v závěru třetí čtvrtiny poslal na palubovku tři nižší hráče: Ames, Barnes, Marko a dokázal snížit ztrátu na polovinu (67:61). V poslední čtvrtině jsme začali nás náskok trochu natahovat, ale hosté se stále drželi. Ještě 70 vteřin před konce prohrávali o devět bodů. Nakonec však padli o šestnáct.

vloženo: 23.12.2011 08:57 / přečteno: 8573x