MISTR PRODLOUŽENÍ

Dnes zavítáme na palubovku mistra prodloužení v Kolíně, kde se v předposledním kole nadstavby utkáme se svěřenci trenéra Benáčka.

Kolín odehrál v nadstavbě zatím osm zápasů a čtyři z nich skončily po prodloužení, z toho tři vítězstvím Kolína. Dvakrát nestačilo 40 minut při utkání s USK, přičemž zápas hraný v Kolíně se rozhodl až po 50 minutách. Další overtime byl nutný při utkání proti Pardubicím a Děčínu.  Na toto téma bychom mohli hovořit i my, protože v říjnu 2009 jsme potřebovali také 50 minut, abychom utkání v Kolíně vyhráli 98:96. Hrdinou tohoto zápasu byl Láďa Sokolovský, autor 30 bodů.

Kolín je aktuálně na 5.místě nadstavbové tabulky, bod za třetím a čtvrtým týmem a dva body za druhým Prostějovem. Případné vítězství by Kolínu mohlo dopomoci k postupu výše v tabulce a při souhře několika okolností by mohl přeskočit i Prostějov.

Kolín zatím nad Nymburkem ještě nikdy nevyhrál a v letošním ročníku jsme také jediným týmem, který Kolín ještě neporazil. V základní části skončila obě utkání našim vítězstvím 100:72 (venku), 88:72 (doma) a v nadstavbě jsme doma porazili Polabany z Kolína, v této sezoně zatím nejtěsnějším rozdílem, 83:71. Na naší straně byl nejlepším střelcem Simmons s 24 body a v kolínském dresu dominoval Machač se 17 body.

„Nymburk je nejsilnější tým v lize. To předvedl v minulém kole vysokou výhrou nad Děčínem. Ale nikdo není neporazitelný. Naposledy to dokázal Prostějov. Jdeme do toho, chceme zvítězit,“ poznamenal pro kolínský web trenér Predrag Benáček.

Utkání začíná v hale Spojů v tradičním kolínském čase 17:45 hodin.

vloženo: 03.04.2012 09:47 / přečteno: 8818x