DRUHÉ FINÁLE V OHLASECH

Zbyněk Choleva

Gratuluji Nymburku k vítězství. Dnes není moc, co hodnotit. Nymburk byl jasně lepší a my jsme v sobě nenašli zapálení a sílu dnes vzdorovat. První minuty byly dobré, pak jsme minuli čtyři trestné hody, soupeř dal trojku a vytvořil se náskok, který stačil domácím k pohodě a zvýšení tlaku. My jsme se jenom trápili, prohrávali jsme souboje jeden na jednoho, prohrávali jsme pod košem a pod tlakem jsme dělali chyby. Nenabízeli jsme se dostatečně rychle pro přihrávky. Z toho vznikaly ztráty a Nymburk se dostával lehce do zakončení. Trochu jsme se zvedli ve třetí čtvrtině, ale byl to bohužel jen momentální výkřik, který domácí rychle zchladili.

Ronen Ginzburg

Souhlasím s trenérem Cholevou, že jsme hráli po většinu zápasu poměrně dobře především v defenzívě. Prostějov má kvalitní tým, ví, jak mají hrát, ale my jsme je zastavili hned od prvních minut. Uvědomme si, že stav série je pouze 2:0 a nic víc. Teď zamíříme do Prostějova a tam to nic jednoduchého nebude. Potěšila mě také atmosféra v hale, byla vynikající.

Jaromír Bohačík

Rozhodl začátek, kdy nám Nymburk utekl hned na startu zápasu. V poločase jsme prohrávali o více než dvacet bodů a na to se už špatně odpovídá, zvlášť když máte v nohách pětizápasovou sérii s Děčínem a přijedete do Nymburka na dva špíly. Opory byly unavené. Uvidíme doma, to bude úplně jiný zápas.

Co chybělo v začátku?

Nemyslím, že by to byla únava, Nymburk na nás vlítnul s velkou energií a na to jsme nebyli nějak připravení. Ztráceli jsme balóny, neproměňovali jsme volné střely a domácí všechno trestali.

Jak vás potápěly neproměněné šestky v první čtvrtině?

Když se nemáte jak prosadit, snažíte se alespoň vnikat do vnitřního prostoru a chodit si pro faul. Pokud ale máte šestky 5/1, je to ještě větší frustrace… V pátek to bude na naše koše jiný zápas.

Máte koše nějak speciálně připravené?
To nejsou, ale máme speciálně nastříleno.

Zdálo se, že jste se ve druhém poločase báli střílet.

Je to tak. Když minete jako já pět střel v řadě, potom se šestá zvedá už hodně těžko.

Co musíte zlepšit do příštího zápasu?

Musíme se především vyrovnat s tlakem, který na každého soupeře Nymburk vyvíjí. Nesmíme lehce ztrácet balóny, protože oni jdou smrtelně rychle dopředu.

Michal Křemen

Co sis dneska dal k obědu, že ti to tak pěkně šlo?

K obědu jsem si dal rybu se salátem a ještě jsem ženě vynadal, že toho bylo málo (smích).

Čím se oba zápasy odlišovaly?

Lišily se našim přístupem. Včera jsme začali naší play-offovou klasikou prvního zápasu, kdy hrajeme, jako bychom neviděli rok balón. Dneska jsme na ně vyrukovali hned od začátku.

Myslíš, že to bylo tím, že jsme už byli v zápasovém rytmu?

Asi to tak je. Dneska nám zápas sedl, bránili jsme od začátku dobře a dávali jsme lehké koše.

Je to dobrý odrazový můstek do dalších dvou zápasů?

Je, ale to jsme vloni měli taky. Prostějov má jiný tým. Pokud na ně vyrukujeme hned v prvním zápase u nich s vervou, měli vyhrát. V dalším by se nám už hrálo uvolněněji.

Jste schopni ještě něco do pátku zlepšit?

Zlepšovat se můžeme vždycky, ale budeme-li dodržovat všechny pokyny, neměli bychom mít velké problémy. Tyhle zápasy už o taktice v přípravě tolik nejsou, tyto zápasy jsou o odhodlání, bojovnosti a vůli po vítězství.

Jamar Smith

V utkání jsme měli moc ztrát, nevedlo se nám skórovat z jednoduchých pozic. To byl největší rozdíl od Nymburka.

Máš raději pozici jedna nebo dvě?

Preferuji hrát na dvojce, protože já jsem hlavně střelec a pozice dvě toto nabízí. Při hře na pozici rozehrávače jsem mnohem více unavený, protože soupeř na mě vyvíjí větší tlak ve snaze získat míč. Doufám, že se Matej do příštího zápasu vrátí.

Je lepší, když je společně s tebou na hřišti Pavel Slezák?

Je to pro mě lepší, ale Pavel také není hráč na pozici jedna. My jsme stejné typy hráčů a oba dva chceme skórovat.

Jak důležitý je třetí zápas?

Je to velmi důležité utkání. V případě vítězství uvidíme, že bychom mohli vyhrát i čtvrtý a sérii ještě zdramatizovat.

Kamil Švrdlík

Nymburk nám utekl už na začátku a po první čtvrtině to bylo už o deset. Místo toho, abychom se ve druhé části zápasu pokusili rozdíl snižovat, průběh byl opačný. Prohrávat v Nymburce dvouciferným rozdílem je skoro likvidační.

Co považujete za vaše největší chyby?

Jednoznačně ztráty. Víme, že Nymburk chce hrát rychle a právě ztracené míče jim tu rychlost dodávají.

Jakou šanci si dáváte ve třetím zápasu?

Pokud budeme hrát tak jako v první čtvrtině prvního zápasu a nepřijdou chyby, můžeme pomýšlet na úspěch. Doma budeme hrát lépe. V případě vyrovnaného zápasu budeme mít výhodu domácího prostředí.

Dá se celá série odehrát v devíti lidech?

Nic jiného nezbývá. Myslím, že fyzicky na tom tak špatně nejsme.

Petr Benda

Dnes jsme oproti prvnímu zápasu začali velice dobře jak v obraně tak v útoku. Byla to ta naše hra s rychlými útoky, agresivní obranou a soupeř se námi nevydržel běhat déle než deset minut. Náskok tím pádem narůstá v náš prospěch. Takhle bychom měli hrát všechna utkání a doufám, že si to zapíšeme do hlavy a budeme tak hrát i v Prostějově.

Když pomineme začátek zápasu, byly oba finálové zápasy stejné?

Tentokrát jsme nepolevili ani v závěru a nenechali jsme soupeře lehko bodovat ani v poslední minutě.

Kdo byl podle tebe nejnebezpečnější hráč soupeře?

V dnešním utkání si na nikoho nevzpomínám. Našim cílem je pokrýt jejich nejlepšího střelce Smitha a to se nám podařilo v obou zápasech. Pokud musí hrát na rozehrávce, odchází v průběhu zápasu i fyzicky a ve druhé půlce nemá sílu, aby mužstvo ještě zvedl.

Je potřeba ještě před venkovními dvojzápasy něco zlepšit?

Pokud budeme hrát jako dneska, tak nic měnit nemusíme a měli bychom oba zápasy vyhrát.

vloženo: 22.05.2012 10:23 / aktualizováno: 22.05.2012 13:21 / přečteno: 9422x