VÝHRA S NÁVRATEM PETRA BENDY

VÝHRA S NÁVRATEM PETRA BENDY

ČEZ Basketball Nymburk zaznamenal v Mattoni NBL další vítězství a nadále si bez porážky drží první místo v tabulce domácí soutěže. Při výhře nad USK 69:50 nechal trenér Kestutis Kemzura odpočívat trojici Jiří Welsch, Vojtěch Hruban a Dylan Page. Po zranění se naopak poprvé v sezoně ukázal na palubovce Petr Benda.

Od kouče dostal na „rozehřátí“ herní čas 10:12, během něhož stihl nasbírat a 4 body a 3 doskoky. Na druhé straně nastoupili za USK i bývalí hráči Nymburka Stanislav Votroubek (8 bodů) a Aleš Chán (6).


Prvních pět bodů zápasu dal sám Vlado Ilievski. Stanislav Votroubek za chvíli srovnal trojkou na 7:7. Hráči USK v první čtvrtině nadále drželi střelecky krok a Jan Křívánek po pohledné individuální akci opět srovnal střelou z otočky na 14:14. Nymburk ale zabral a první čtvrtinu vyhrál o šest bodů.


Vybudovaný náskok se téměř rozplynul ve druhé čtvrtině, když USK snížilo na jediný bod a Kestutis Kemzura si vzal oddechový čas, aby své hráče opět nabudil. Ti se probrali a trojkou s klaksonem zvyšoval Pavel Houška po poločase už na 40:29. Na hřišti se kromě Martina Kříže ukázali během první půle všichni hráči a ani jeden z nich nevyšel bodově na prázdno.


Ve třetí čtvrtině Nymburk rychle prolomil dvacetibodový rozdíl ve skóre a bylo jasné, že tentokrát se žádné trápení v domácí soutěži konat nebude. Což byla před nedělním těžkým zápasem s Kazaní ve VTB lize dobrá zpráva. Ta horší byla, že Martin Rančík dostal pod košem po nešťastné srážce ránu do hlavy a se zakrváceným a jak se posléze ukázalo i zlomeným nosem odstoupil ze zápasu. Místo něj se poprvé na palubovce ukázal Martin Kříž a také on se za chvíli jako poslední zbývající hráč Nymburka zapsal mezi střelce.


Obě družstva předváděla kolektivní výkon. Důkazem budiž zajímavý fakt, že do konce zápasu nepoznaly statistiky dvouciferného střelce. Hodně nesobecky se zachoval čtyři minuty před koncem Rašid Mahalbašič, když vypíchl míč a místo aby sám zakončil, věnoval ho za sebou běžícímu Thomasi Massambovi. Nymburk si nakonec poklidně dokráčel k vítězství, i když během poslední čtvrtiny už svůj náskok nenavýšil. Chyběla přesnější střelba a nepomáhaly ani zbytečné ztráty. USK nutno přiznat i velký kredit v obraně.


Body: Kříž a Palyza 9, M. Rančík, R. Rančík, Simmons a Houška 8, Massamba 6, Ilievski 5, Benda 4, Mahalbašič a Pomikálek 2.


Doskoky: Mahalbašič a Palyza 9, Pomikálek 6, Houška a M. Rančík 5, R. Rančík a Simmons, Ilievski 4.


Asistence: Ilievski 6, Mahalbašič 3, R. Rančík 2, Pomikálek a Massamba 1.

 
vloženo: 06.12.2013 20:05 / přečteno: 8231x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.