VŠECHNO JE TO V NAŠICH HLAVÁCH

VŠECHNO JE TO V NAŠICH HLAVÁCH

Dylan Page odehrál proti Le Mans další ze svých dobrých zápasů v dresu Nymburka. S 15 body byl druhým nejlepším střelcem týmu. Opět se výborně trefoval z dálky. Byl ale také na hřišti nejblíže Vaughnu Dugginsovi v momentě, kdy trefil vítězný hod. „Je to všechno o naší koncentraci,“ řekl po zápase.

Co bylo příčinou dnešní porážky, když pomineme tu poslední pro Nymburk nešťastnou střelu?

Nedokázali jsme být opět po celý zápas soustředění na maximum, neudrželi jsme konzistenci našeho výkonu. To se nám nestalo poprvé, je to tak trochu příběh téhle sezony. Pokud by se nám to povedlo, vyhráli bychom, tím jsem si jistý. Musíme najít způsob, jak tohle z naší hry odstranit. Všechno je to v hlavě. Musíme si uvědomit základy basketbalu: koncentrace po celý zápas, soustředění se na míč, kvalitní střelba a solidní obrana.


Opět bylo dost neproměněných střel z dobrých pozic…

Nedali jsme hodně otevřených střel stejně jako v Krasnodaru, ale to nám ublížilo jen částečně. To se dá pořád řešit rychlým návratem do obrany, agresivním bráněním, doskoky a trpělivostí. Nemůžeme ale v zápase relaxovat, jako jsme to předváděli ve druhé čtvrtině. Pak to sice dokážeme stáhnout, ale najednou jsme zase deset bodů mínus jako ve čtvrté čtvrtině. Je to všechno o naší koncentraci. V takto vyrovnaných zápasech můžeme ztrácet dva tři body, ale ne deset. To už je moc a je těžké to pořád dotahovat.


Po výhře v Záhřebu je teď asi znovu nálada dole. Jak z toho ven?

Teď máme hlavy dole, ale sezona nekončí. Už v pátek hrajeme domácí soutěž a v neděli tu máme další zápas VTB ligy, který potřebujeme vyhrát. Musíme udělat krok zpátky, podívat se na věci, které děláme špatně a jasně si říct, jak je řešit jako jednotlivci i tým.


Jak moc chyběl vyfaulovaný Vlado?

Samozřejmě, že jsme ho postrádali. Je to zkušený a chytrý hráč. Ale máme v týmu Thomase a také Jiřího, kteří ho mohou na rozehrávce nahradit. Oba odehráli výborné minuty. Že musel Vlado nuceně střídat, nám ublížilo, ale ne tolik, abychom kvůli tomu měli prohrát. Nemyslím si, že to byl ten hlavní problém.


Co se ti odehrávalo v hlavě po vyrovnávací trojce Rada Rančíka 17 vteřin před koncem?Že teď je čas jejich útok skvěle odbránit. Nedat jim volnou střelu, nepustit je ke snadnému koši a nefaulovat. Ale chybělo nám i trochu štěstí. Jejich hráč tam poslal poměrně těžkou střelu a spadla mu tam. Musíme to přijmout a doufat, že příště se to obrátí pro nás. Třeba proti Cantú.

 
vloženo: 05.12.2013 14:25 / přečteno: 5924x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.