V J. HRADCI ZÁŘIL GARRETT STUTZ

Basketbalisté Nymburka další zaváhání v domácí Kooperativa NBL nepřipustili, když vyhráli v Jindřichově Hradci 105:88.

Nejlepší zápas v novém dresu sehrál centr Garrett Stutz, který dosáhl na double double. Už po třech čtvrtinách měl na kontě 27 bodů a 14 doskoků, z toho 6 útočných. Domácí obránci s ním měli velké problémy. Jeho spoluhráči ho často hledali ve vymezeném území, kde kraloval a těžil také z faulů. Všech 7 trestných hodů proměnil.

Podstatně lepší zápas než v Charleroi sehrál Tre Simmons, který v prvním poločase neminul jedinou střelu z pole a nakonec se zastavil na 13 bodech. Při vší úctě k obráncům Hradce měl ale po palubovce mnohem volnější pohyb.

Kouč Kestutis Kemzura přijel do Jížních Čech opět s osekanou „ligovou“ sestavou. Doma nechal Jiřího Welsche, Dariuse Washingtona, Petra Bendu a samozřejmě zraněného Rada Rančíka. S týmem ještě nepřijeli Luboš Bartoň a Chris Burns, kteří se teprve zapojují do plného tréninku.

Do zápasu zasáhla kompletní lavička včetně juniorů Matěje Svobody a Theodora Dlugoše. Přes 22 minut odehrál Jakub Kudláček, který nastřílel velice slušných 15 bodů a ukázal přesnou ruku z perimetru, když trefil tři trojky ze čtyř pokusů. Trojky se dnes vůbec dařili. Při 8 proměněných pokusech měl Nymburk úspěšnost 42%.

Další zápas sehraje Nymburk už v neděli. V rámci VTB ligy přivítá doma od 16.00 euroligový tým UNICS Kazaň.

Body: Stutz 27 (14 reb, ú6, o8, TH 7/7), Kříž 17, Kudláček 15 (3pt 4/3), Simmons 13 (3pt 5/3), Hruban 11, Houška a Pomikálek 8, Raivio 6 - Robinson 19, Autrey 17, Zuzák 15, White 13, Vošlajer 10.

vloženo: 31.10.2014 21:34 / přečteno: 9090x