JASNO BYLO PO DESETI MINUTÁCH

JASNO BYLO PO DESETI MINUTÁCH

Očekávaný vyrovnaný souboj prvního a druhého týmu ligové tabulky „pohřbil“ nymburský vynikající úvod. První čtvrtina, kdy dal Děčín jen čtvrtinu bodů co Nymburk, nastavila parametry celému zápasu. I když už pak bodový rozdíl nerostl tak rychle, stačil k pohodlnému vítězství 94:62.

Nymburská filharmonie zahájila svůj koncert ve složení Raivio, Hruban, Kříž, Houška a Burns a než dali domácí první bod, zahrál si krátké sólo každý člen nymburského kvintetu. Všechno začal trojkou z vrcholu oblouku dirigent Raivio. Jak je v Děčíně zvykem, skandovaný potlesk domácích fanoušků je kulisou zápasu až do prvních bodů jejich týmu. V pátek ale ruce diváků určitě hodně zčervenaly, dokonce time out domácího trenéra Budínského přišel dříve než první body. Celkem pět minut a 36 sekund museli domácí tifosi vydržet, to už na ukazateli svítilo 0:13.

 

Děčín měl především v začátku obrovské díry v obraně, nedokázal útočně doskočit a hrál jako v molitanových rukavičkách. Za první čtvrtinu, kterou prohrál 7:28, měl pouze tři fauly. Přesto jeden z nich pozdvihl mandle Garrettu Stutzovi. Těsně před koncem první čtvrtiny ho nesportovně fauloval Jakub Houška, když ho při doskoku razantně stáhl na zem. I tak obrovský kliďas Garrett se na svého kata zle díval, ale přes hradbu spoluhráčů se k vyřizování účtu nedostal. Vzrušení bylo jen chvilkové a Garrett odpověděl skvěle. Nejprve proměnil oba trestné hody a pak skvěle jednou rukou zasmečoval.


Ještě jedna akce stojí za zmínku. Už se zdálo, že poslední útok první čtvrtiny vede Děčín. Vyoral vystřelil 4 sekundy před koncem období. Nedal a odražený míč nakonec od ruky některého z děčínských hráčů doputoval za koncovou čáru. Zpod koše, 1,2 sekundy, před koncem čtvrtiny vyhazoval Nymburk. Když podával rozhodčí míč Luboši Bartoňovi, už se o míč hlásil Tre Simmons, kterého nechala obrana Děčína zcela bez povšimnutí kousek od půlky hřiště. Luboš si všiml a dlouhý výhoz letěl až k půlící čáře. Po jednom bouchnutí míče o zem se asi metr za půlkou do vzduchu Tre zavěsil a míč z jeho rukou za světla červeného orámování desky letěl splnit svou misi. Jen míč propadl obroučkou, zvedly se ruce nymburských hráčů v oslavná gesta. Ruce děčínských fanoušků zase spadly na vlastní hlavu a se současným točením hlavy ze strany na stranu nikdo nechápal, co se to dnes děje. 

 

Trenér Kemzura v první čtvrtině poslal na palubovku celkem deset hráčů z jedenácti, které měl k dispozici. Na druhou desetiminutovku pošetřil jen Petra Bendu. Do listiny střelců se zapsalo osm hráčů, přičemž se nejvíce prosadil Stutz šesti body a o jeden více a zároveň stejně jako celý domácí tým dal Hruban. Domácí měli jen dva střelce Lukáš Bažant 5 body a Jakub Houška 2 body. Nebetyčný nepoměr byl v úspěšnosti střelby z pole 19%:58%. Děčínští hráči posbírali 1 ratingový bod, Nymburk 38, poměr trojek byl 0:4, při střelbě 6:7.

 

O přestávce před druhou čtvrtinou asi dostali domácí jediný úkol, sundat rukavičky a nasadit boxerky. Už po dvou minutách měli tři fauly, čtyři po třech minutách. Nejviditelnější změnou bylo vytažení obrany hluboko na obrannou polovinu Nymburka a větší tlak domácích hráčů i na útočné polovině. Občasná okénka ve Lví obraně dovolila domácím alespoň vyrovnat hru. Děčínští se snažili zvýšit nátlak zdvojováním rozehrávače s míčem, čímž ale vznikaly na jiných místech volné pozice. I to byl důvod, proč body i na nymburské straně přibývaly poměrně rychle.

 

V jeden okamžik měli domácí trochu navrch. Zhruba v polovině druhé čtvrtiny po Pomikálkově trojce na 19:48, se domácí třikrát během minuty trefili na tři body, ale ani tato smršť je od prohry i ve druhé části zápasu nezachránila.

 

Celý druhý poločas už tak zajímavý nebyl, náskok Nymburka se pohyboval neustále mezi dvaceti a třiceti body. Ani jednou za celý poločas se nad dvacetibodovou hranici nedostal. Snížila se úspěšnost střelby z pole u obou týmů a nasazení obou týmů nebylo tak velké jako v první a druhé čtvrtině. Domácí si ve třetí čtvrtině pomohli dvěma slepenými trojkami, ale v obraně měli mentální výpadky. Například při koši Nymburka, kterým Jirka Welsch zvyšoval na 37:62, ho Jakub Houška nechal zcela bez obrany vystřelit za tři body. To se dá ještě trochu pochopit, Jirka není střelec zpoza perimetru. Když se ale míč po útočném doskoku během pěti sekund dostal k Jirkovi znovu, ale už dva kroky v hloubi dvoubodového území, stejně obrana Kouby neexistovala.

 

Poslední desetiminutovka byla čekáním na závěrečný hvizd. Děčín se pokoušel střílet z dálky s malou úspěšností. Nymburští někdy hráli příliš zbrkle, ale přesto brzy po zahájení čtvrté čtvrtiny dali devět bodů proti jedné šestce Děčína. Na konci se prezentovali dvěma smečovanými koši Pomikálek a Stutz, což byly jedny z mála krásných akcí ve čtvrté čtvrtině.

 

Nejvíce bodů: Tucker 14, Bažant a Landa po 10 - Stutz 14, Hruban 13, Simmons 12, Bartoň 10, fauly: 22:19. TH: 22/18 : 25/18. trojky: 6:8. doskoky: 30:41, čtvrtiny: 7:28, 28:30, 14:17, 13:19 

 
vloženo: 28.11.2014 19:58 / aktualizováno: 28.11.2014 21:33 / přečteno: 5975x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.