DNES ZAČÍNÁ PRO NYMBURK PLAY-OFF

Dnes od 18 hodin nastoupí náš tým k prvním čtvrtfinálovém utkání proti USK. Družstvo, se kterým máme dlouhodobě aktivní bilanci, bylo našim čtvrtfinálovým soupeřem už v roce 2002.

Názory před utkáním najdete zde

Aktualizovaná vizitka týmu (včetně hodnocení Petra Tremla) zde

Včera začalo play-off zápasy Děčína s Ostravou a Prostějova s Libercem.  Oba zápasy dopadly podle předpokladů. Děčín se celý první poločas nemohl chytit, po přestávce však šňůrou 16:0 utkání rozhodl. Domácí získali jistotu, utkání strhlo bíle oděné fanoušky a utkání dostalo jednoznačný rámec. Také prostějovští se dostávali do zápasu pomaleji, ale na rozdíl od Děčína vedli už po prvním poločase. Zatímco na severu Čech se do střelecké listiny zapsalo dvojciferně více hráčů, na Hané hrál první housle Beechum (38 bodů), kterému sekundoval Miller (21 bodů) a třetím a posledním dvouciferným střelecem byl Prášil.

Výsledky a statistiky (zdroj web cbf.cz)

265. BK Děčín - NH Ostrava 101:84
(27:23, 46:49, 69:59); 21.04.2009 18:00;

body: Miloš Pavel 17, Alič Admir 16, Williams Tarvis 13, Houška Jakub 13, Houška Pavel 12, Holanda Jiří 11, Hatcher Wiliam 9, Soukup Miroslav 6, Prach Pavel 2, Balík Marek 2 - Mitchell Mike 21, Arnold Marcus 18, Mužík Marek 12, Mielczarek Artur Piotr 10, Bohačík Petr 8, Stehlík Jan 8, Robinson Shawan 6, Palát Michal 1, Korytek Kordián 0, Uhlíř Rostislav 0; střelba 3b.: 20/10:28/14; střelba 2b.: 39/26:33/16; TH: 24/19:14/10; doskoky: 35:18; chyby: 22:26; 5 chyb: 38. Mielczarek Artur Piotr; rozhodčí: Lukeš Václav, Galajda Václav, Hošek Jan; komisař: Schödlbauer Jan; 1010 diváků; nejlepší hráč: Holanda Jiří

PeaDr. František Rón (trenér Ostravy): Gratuluji domácím, ale určitě vyhráli po poločasové bouři v kabině. Do druhé půlky, totiž vstoupil úplně jiný Děčín. Hrál mnohem agresivněji v obraně i v útoku, kde si vytvářel dobré pozice. Naši hráči naopak nebyly už v druhé půlce tak agresivní a domácí toho využili, zejména Pavel Miloš, který dopomohl k tomu, že domácí šli do vedení a to dodalo seběvědomí i ostatním. O tom svědčí 6 dvouciferných střelců v domácím týmu, zatímco my jsme měli pouze 2.

Mgr. Pavel Budínský (trenér Děčína): Jsme spokojený, že jsme zvládli první krok do série. Je to vždy o něco těžší, když jste považováni za mírného favorita. Ale jsem dnes spokojen i s předvedeným výkonem. Celkově to bylo dnes výborné utkání, kdy hosté předváděli v první půlce výborný výkon a to zejména v útoku. Zejména Mitchell nás zlobil a i ostatní hráli s velkou energií. My jsme s ní hráli také, ale bylo vidět, že spoléháme na týmový výkon a to se nám hlavně v druhé půly povedlo. Chtěl bych všem hráčům poděkovat, zvláště pak Jirkovi Holandovi, který skvěle zastoupili Hatchera, který měl potíže s fauly. Pod košem hrál dobře Jakub Houška a k těmto se postupem času přidali i ostatní. Jinak myslím, že definitivně rozhodla třetí čtvrtina, kterou jsme vyhráli 23:10.

Jakub Houška (kapitán domácích): Trenéři řekli to co si myslím i já. V první půlce to byl nádherný útočný zápas, který se musel divákům líbit. Ve druhé jsme začali lépe bránit, Ostrava přestala proměňovat a my jsme toho využili k rychlým protiútokům. Pavel Miloš trefoval těžké trojky a výborní fanoušci nás dovedli k vítězství.

266. BK Prostějov - BK Kondoři Liberec 109:78
(31:22, 53:43, 90:62); 21.04.2009 18:00;

body: Beechum III Hurl Luther 38, Miller Jason Scott 21, Prášil Jaroslav 12, Novák Pavel 9, Hanavan Ian Joel 8, Dokoupil Petr 7, Villepigue Dustin 6, Skibniewski Robert Józef 4, Staněk Pavel 4, Krakovič Jakub 0, Mikulec Jakub 0 - Meno Boris 21, Hampton Maurice 20, Tóth Ladislav 10, Pomikálek Tomáš 10, Landa Robert 5, Tóth Tomáš 4, Černošek Jiří 4, Gajdošík Daniel 4, Šustek Tomáš 0; střelba 3b.: 22/14:27/7; střelba 2b.: 47/25:46/24; TH: 20/17:14/9; doskoky: 40:33; chyby: 16:19; TCH: 16. Hanavan Ian Joel; vyloučení: 16. Hanavan Ian Joel; rozhodčí: Dolinek Ivo, Paulík Robert, Znamínko Petr; komisař: Slezák Jan; 1200 diváků; nejlepší hráč: Beechum III Hurl Luther

J. Slowiak (trenér Liberce): O utkání rozhodla naše špatná obrana. Do začátku obou poločasů jsme domácím dovolili dát 4 - 5 lehkých trojek. To poznamenalo náš výkon. Po první trojkové sérii jsme se domácím přiblížili. Potom ale přišla druhá trojková smršť, kterou zařídil především Beechum. Dával i velmi obtížné střely. On v utkání zařídil pro domácí zásadní náskok a potom se přidali i další. V odvetě budeme chtít být důstojným soupeřem. Dnešní utkání nic nerozhodlo, příští bude klíčové. Je jedno jestli v play off prohrajete o 30 nebo o bod.

P. Bálint (trenér Prostějova): Musím dnes pogratulovat hráčům. Asi poprvé v sezóně předvedli koncentrovaný výkon. Vstoupili jsme velmi dobře do zápasu, trochu ještě skřípala obrana. Soupeři se podařilo snížit náš náskok. V druhém poločase jsme nastoupili koncentrovaně, dostali jsme soupeře pod tlak a konec jsme již jen dohrávali. Hraje se ale na tři vítězná utkání. Musíme hrát další utkáníse stejnou koncentrací, protože venku to bude težší.

vloženo: 22.04.2009 00:00 / přečteno: 12501x