STOVKA ODOLALA JEN TĚSNĚ

V potenciálně nebezpečném utkání v Děčíně jsme dostali hru pod kontrolu definitivně ve druhé čtvrtině a po vyrovnané třetí čtvrtině jsme v poslední části opět nastříleli více než třicet bodů k vítězství 99:64.

Děčínští hráči, jmenovitě Ondřej Šiška, byli na domácí publikum milostiví. Hned z prvního útoku zaznamenali koš a tím si mohli fanoušci sednout a přestat tleskat. Mnohdy to v zápasech s Nymburkem trvá o mnoho déle než 19 sekund. Pak si hlavní slovo vzal Qiuncy Diggs, který nejprve zařídil prvních pět bodů, ale pak výborně nahrál Petru Bendovi zpod koše k pohodlnému zakončení (4:7). V prvních čtyřech minutách oba týmy zakončovaly poměrně snadno a skóre utěšeně narůstalo. V polovině první čtvrtiny, po hluché minutě, byl stav 8:12. Po koši s faulem Tomáše Vyorala a ubráněném útoku Děčína, šlápl nechtěně Lukáš Feštr na pravou nohu Pavla Pumprly, který pak po snaze ji vytáhnout spadl a musel být vystřídán. Do zápasu už pak nenastoupil.
Pampi noha
Po krátkém intermezzu s několika ztrátami Děčína, využil Vojta Hruban rychlé přenesení hry ke skórování a jeho bývalý spoluhráč Pavel Houška mu dal faulem ještě možnost přidat koš ze šestky. Bohužel neproměnil a dvě a půl minuty před koncem první čtvrtiny byl stav 10:17, aby první hrací období skončilo 15:21.

Druhá čtvrtina začala pěknou akcí podkošové dvojice Benda - Kříž, následovala ztráta Děčína a „and one“ Martina Kříže z rychlého protiútoku. Rozdíl ve skóre poprvé přeskočil do dvouciferných hodnot, které po chvíli potvrdil z dalšího rychlého protiútoku dvěma body Diggs a po dalším špatné střele Děčína se za dva body prosadil Lawrence (15:30). Při absenci Jakubů Houšky a Krakoviče jsme opanovali doskok i na útočné polovině a za přispění rychlých protiútoků jsme navýšili vedení na 20:37. Dva koše v řadě domácích donutily našeho trenéra k time outu, po kterém se zase naše hra zproduktivnila na útočné polovině a náskok se pomalu přiblížil ke dvacítce (25:44). Poslední úspěšný střelecký pokus prvního poločasu patřil Jaromíru Bohačíkovi, který upravil trojkou na 29:51. Děčín v prvním poločase zaostával o 17 v počtu střeleckých pokusů z pole (23:40), měl 13 ztrát oproti našim šesti. Výrazně v náš prospěch byly i body po ztrátě soupeře (19:2) a body z vymezeného území (24:4).

Druhý poločas začal tam, kde první skončil. My jsme se prosadili zpod koše po pěkné spolupráci, Děčín ztratil míč a to hned dvakrát za sebou. Jednou z pěkných akcí potěšil neukojené domácí fanoušky Robert Landa (31:55) a v dalším průběhu třetí čtvrtiny domácí dokonce stlačili ztrátu pod dvacet bodů, a když byl rozdíl 17 bodů, vzal si náš trenér oddechový čas. Nicméně naši hráči stále dobře kombinovali, rychlé přihrávky běhaly po perimetru a bylo jen otázkou času, kdy se bodový kulomet zase rozjede. Po dvou našich trojkách nasadil Děčín zónu, kterou hned prvním pokusem rozbil Tomáš Vyoral. Na 43:66 upravil po rychlém protiútoku nádhernou smečí Kendrick Ray. Po celou třetí čtvrtinu se rozdíl ve skóre pohyboval kolem dvaceti bodů a ani ve statickém porovnání nedošlo ve srovnání s poločasem k žádným výrazným posunům.

Poslední čtvrtinu začal trojkou Halada, kterou košem s faulem vymazal Vojta Hruban, a když přidal Vyoral další trojku, vzal si trenér Budínský oddechový čas. Pak jsme během jednoho útoku nasbírali tři fauly, ale děčínští hráči to ke skórování nevyužili. Naopak v dalších útocích jsme se prosazovali my a pět minut před koncem jsme vedli o 31 bodů. Čtyři minuty před koncem jsme z jednoho útoku vytěžili čtyři body, když byl při střelbě faulován Ray a faulující Feštr dostal technickou chybu za reakci na výrok rozhodčích. Dvě a půl minuty před koncem zápasu byl stav 57:88. Po nesportovním faulu Bažanta jsme dali 5 bodů a pomalu ještě směrovali zápas ke stovce. Nakonec po koši Martina Peterky, který si tím připsal své první body, utkání skončilo s 99 body v koši Děčína a 64 body v koši Nymburka.

Body:  Šiška 13, Halada 11, Pomikálek 9, P. Houška 9, Ježek 7, Kroutil 5, Bažant 4, Feštr, Landa a Grunt 2 - Vyoral 18 (3 trojky), Ray 16 (7 doskoků), Diggs 14 (dvě trojky), Bohačík 14 (2 trojky), Kříž 10 (7 doskoků), Hruban 9, Lawrence 7 (4 asistence), Barac 5, Benda 4, Peterka 2, Mickelson 0, Pumprla 0, střelba za 2 body: 17/38:28/41, trojky:  6/18:9/26, TH: 12/17:16/22, doskoky: 32:36 (útočné 8:9), asistence: 15:13, ztráty: 21:17, fauly: 24:24, čtvrtiny: 15:21, 14:30, 16:17, 19:31.

vloženo: 15.10.2017 04:25 / přečteno: 8126x