ČTVRTFINÁLOVÁ LIKVIDACE KOLÍNA

V prvním čtvrtfinálovém zápasu dostali Medvědi z Kolína tolik naloženo, i že přes krátkou vzdálenost Nymburk - Kolín se hodně pronesli. ČEZ Basketball Nymburk : BC Geosan Kolín 122:68.

Podívejme se na první čtvrtfinálový zápas nejprve řečí čísel.

Sto dvacet dva bodů je třetím nejvyšším nástřelem jednoho týmu ve čtvrtfinále NBL od roku 2000. Přičemž dva vyšší jsou už hodně vousaté. Oba přišly v roce 2006. Prostějov porazil Ústí 128:70 a Nymburk Spartu 123:70. Na sto nastřílených bodů jsme potřebovali 32 minut, ve zbytku zápasu jsme přidali ještě 22.

Trojciferných výsledků bylo ve čtvrtfinále celkem 49 z 247 zápasů, které se v této části play-off celkem (od sezony 2000/01) odehrály. Nad sto deset už jich bylo jen 10 a nad 120 už jen tři.

Sto dvacet dva bodů je čtvrtým nejvyšším nástřelem letošní sezony. Vede 130 bodů Ostravě a dvakrát 124 Olomoucku a Kolínu. Také rating 163 patří k těm vyšším, je pátým letos a 24. od roku 1998.

Vysoký je také rozdíl. Více než o 54 skončily ve čtvrtfinále celkem další čtyři zápasy. V roce 2006 utkání Prostějov - Ústí (128:70), v roce 2008 Nymburk - A plus Brno (116:58), v roce 2013 to byl zápas USK - Nymburk (47:108) a 2016 v zápase Svitavy -Nymburk (57:113).

Další zajímavé hodnoty vykazuje počet trojek. Na svém kontě máme 18 proměněných trojek, rozdělených do čtvrtin docela pravidelně 5-5-3-5. Zajímavé je, že trojku dalo všech 11 hráčů, kteří strávili nějaký čas na palubovce a 18 celkově za zápas je vyrovnání rekordu této sezony.

Utkání bylo vyrovnané jen pár úvodních minut, kdy se za Kolín dvakrát trefil Lee Skinner. Vyšší stupeň obrany na Skinnera donutil kolínského hráče ke dvěma ztrátám, a tak se uvolněného postu klíčového střelce zhostil David Machač. Trojkou poslal svůj tým do vedení 9:8. Jenže na naší straně se během 90 sekund třikrát trefil Vojta Hruban, přidal sedm bodů a svůj tým dostal do prvního trháku na 13:9. O možnost vyrovnání připravil Kolín Bakič, který za faul na trojce proměnil jen jednu šestku. V polovině první čtvrtiny za stavu 16:14 bylo naposledy utkání na dostřel jednoho koše z pole, pak se už plně rozvinul náš útočný potenciál. Vojta a Pampi přidali po trojce, Mičego další dva dvoubodové koše a náš ofenzivní vlak zrychlil nad rámec kolínských možností. V posledních třech minutách jsme utekli ze stavu 24-18 až na 31-18. Od té doby už na palubovce vládl jen jeden tým.

Ve druhé čtvrtině přibývaly body na naší straně dvounásobnou rychlostí. Kolín zkoušel přejít na zónu, ale naše rozjeté chlapce už nebyl schopen zastavit. Nedokázali zastavit naše přenesení hry na útočnou polovinu ani nás překvapit rychlým protiútokem. Získali jsme převahu na útočném doskoku, který nám za první polovinu zápasu přines 14 bodů oproti dvěma hostů. Po šňůře 14 bodů z 48:33 na 62:33 se zrodilo průběžné nejvyšší vedení zápasu o třicet bodů. Naše střelba z pole byla více než 60%, z toho za tři body skoro 48%. Pětašedesát bodů za poločas je druhým nejvyšším počtem nastřílených bodů od roku 2000 (dvakrát to bylo 66). Kdybychom vzali všech 4.500 zápasů tak domácí byli produktivnější jen 19krát.

„Je to hrozný, jak oni běhaj,“ utrousil během cesty do šatny k poločasové přestávce jeden z kolínských hráčů. Během ní se snažil trenér Beneš svoje hráče probudit a trochu se mu to i povedlo. Ve třetí čtvrtině sehrál Kolín nejvyrovnanější part jako celek a pouze ve třetím hracím období nevzrostl náš náskok o více než deset bodů. Bylo to dílem zlepšené obrany Kolína, na kterou apeloval o přestávce trenér Beneš, dali jsme také jen tři trojky. V poslední čtvrtině jsme potřebovali jen necelé dvě minuty, abychom trojkou Gena překonali stovku, když před tím zaujal diváky dunk Martina Koláře. Na úplném konci dali trojku Boči a Krojc, čímž zaplnili ve statistikách trojkařů poslední dvě volná místa.

Body: Barać 19 (trojky 4/3), Hruban a Peterka 17 (oba po 3 trojkách), Pumprla 14, Vyoral 12, Kolář a Bohačík 10, Kříž 9, Davis 7 a Lawrence 7 (8 doskoků, 6 asistencí, 3 zisky) - Šafarčík 17, Skinner 14, Číž a Machač 9, Bakić 7, Vocetka 5, Horák 4, Dokoupil 3, střelba za 2 body: 40/28:44/23, trojky: 38/18:23/5, TH: 17/12:9/7, doskoky: 46:27, asistence: 22:16, ztráty: 10:16, zisky: 12:5, fauly: 15:19, čtvrtiny: 31:20, 34:18, 27:19, 30:11

vloženo: 10.04.2018 07:50 / přečteno: 6373x