POSTUP JE NÁŠ

Jen pár desítek vteřin po skončení zápasu si vedení klubu společně s trenéry užívalo radost z postupu (viz fotografie).

Po utkání s Rigou si můžeme v našem plánu odškrtnout první splněnou položku - postup mezi LAST16 Eurocupu. Vítězství nad Rigou nás posunulo do dalších bojů bez ohledu na výsledek druhého zápasu ve skupině. Díky tomu, že Sevilla možná trochu neočekávaně, vysoko porazila Hapoel Jeruzalém, postupujeme z prvního místa a našimi dalšími soupeři se stanou: Galatasatay Istanbul (Rado Rančík), Estudiantes (Jiří Welsch) a Pepsi Caserta.
V utkání proti lotyšskému týmu jsme museli v první čtvrtině překousnout pomalý vstup do utkání. Nedařilo se nám střelecky z čáry trestných hodů, když jsme zahodili sedm pokusů z dvanácti. I díky tomu jsme po prvních deseti minutách prohrávali o čtyři body. Ovšem ještě na konci první čtvrtiny odstartoval nestárnoucí kapitán Láďa Sokolovský stíhací jízdu, kterou jsme zastavili až za vedení o 12 bodů. Celkem jsme proměnili čtyři trojky v řadě a šňůrou 19:0 jsme dali vynikající základní do druhé části zápasu.
Ještě ve třetí čtvrtině před nám stál těžký úkol. Za stavu 48:44 se dlouho držel zápas vyrovnaný. Hosté se snažili zcela smazat svoje manko, ale díky naší obraně se jim to nepodařilo. Kdyby se vedení přehouplo na stranu Rigy, mohl se zápas vyvíjet úplně jinak. Na kdyby nedošlo, a protože jsme ve druhé polovině třetí čtvrtiny navýšili vedení opět do dvouciferné podoby, dokázali jsme si v poslední čtvrtině vítězství ohlídat.