DO VÍTĚZSTVÍ CHYBĚLY TŘI BODY

Jedenatřicet minut jsme byli lepším týmem a v závěru se štěstí rozhodlo, že si opět sedne na druhou stranu.

Naši hráči se rozloučili s domácími zápasy Eurocupu důstojně. Proti nejlepšímu celku naší skupiny LAST 16 odehráli nadmíru vyrovnaný zápas, který jsme prohráli jen díky drobným chybám v samotném závěru utkání. Vyrovnané bylo celé utkání, možná lépe řečeno, v první půli jsme měli mírně navrch a to nejen bodově, ale i herně. Na rozdíl od minulého zápasu Eurocupu proti Galatasaray byla naše hra vyvážená. Dokázali jsme hrát jak ve větší vzdálenosti od koše tak jsme byli velice nebezpeční i v prostoru pod košem. Významnou roli sehráli dva hráči, kteří přišli na palubovku se střídáním: Pavel Slezák a Vlado Štimac. Oba byli motory našeho týmu. Pavel v prvním poločase vystřelil třikrát z trojky na koš a třikrát svou střelu proměnil. Vlado dokázal nejen nastřílet dvaadvacet bodů, ale také doskočil sedm míčů z toho čtyři v útoku.

Utkání jsme začali výborně vedením 8:0. Domácí sice za nedlouho snížili, ale my jsme si těsně před koncem první čtvrtiny vytvořili jedenáctibodové vedení. I když Esetudiantes do konce čtvrtiny náš náskok snížilo, ve druhé se opět akcie posunuli do černých čísel. V ofenzívní druhé čtvrtině jsme vedli až o dvanáct bodů. Do poločasu dokázali hosté ubrat jen tři body. Po změně stran se nejprve domácí přiblížili na čtyři body, ale i tento atak jsme ustáli. Rozdíl ve skóre se opět dotkl desítky. Začátek poslední čtvrtiny jsme prohráli 0:10 a na koni byli hosté. I když se nám  ve druhém poločase nedařilo tolik střelecky, dokázali jsme několikabodové manko ještě zlikvidovat. Až do posledního útoku byl závěr velice vyrovnaný.