PŘEDSTAVUJEME VIRTUS ROMA

PŘEDSTAVUJEME VIRTUS ROMA

Italský klub od svého založení v roce 1960 poměrně často měnil jména. Osm let v rozmezí 2003 až 2011 startoval pod nejznámějším jménem Lottomatika Řím.

Virtus se stal mistrem Itálie jednou v roce 1983, dvakrát si zahrál finále nejvyšší soutěže SerieA (2003 a 2013) a pětkrát bylo konečnou stanicí semifinále. Nejhůře v tomto byl klub v roce 2012, kdy i vinou finančních problémů skončil na 13.místě. V minulém roce skončil Virtus šestý, ale třetí Cantú ve čtvrtfinále porazil a nestačil pak na Montepaschi Siena v semifinále. V evropských klubových soutěžích hrál Virtus v tomto tisíciletí především Euroligu, v minulé sezoně Eurocup, ale z 5.místa v základní skupině nepostoupil dál.

 

Pro letošní sezonu poskládal trenér Luca Dalmonte „babylónskou“ soupisku, ve které jsou Italové v menšině. Pět Američanů, jednoho Belgičana, Kanaďana, Ukrajince a Chorvata doplňuje pět Italů, z nichž dva v Eurocupu ještě ani nenastoupili. O body se stará především Brandon Triche a Kyle Gibson. Dohromady doručili do koše soupeřů téměř polovinu bodů týmu a ne nadarmo se Triche stal v prvním a třetím kole MVP kola. Bodový příspěvek všech Italů je pouze 7,5%.

 
Klíčoví hráči

Brandon Triche (na titulním obrázku) je hráč, který toho za sebou ještě tolik nemá, před rokem a půl končil studia na universitě Syracuse a v minulé sezoně strávil v italské druhé lize v Trentu. Alpský klub jako nejlepší střelec týmu posunul pro letošní sezonu do nejvyšší soutěže. Brandon nastřílel vloni průměrně 17,5 bodů na zápas a byl desátým v celé druhé lize. Jen pro zajímavost, dnes je nejlepším střelcem v této soutěži ex-nymburský Ron Lewis s 27,5 bodů/zápas.

 

Kyle Gibson je v Evropě stejně jako Brandon, ale universitu skončil už v roce2010. V následujících dvou letech oblékal dres Canton Charge v D-league. V minulé sezoně hrál za klub Pistonia a tato sezona je pro něho stejně jako u Brandona premiérovou v Eurocupu.

 

Třetím dvouciferným střelcem v Eurocupu je Bobby Jones, který je na rozdíl od předchozích dvou hráčů Říma zkušenější. Krom věku má Bobby za sebou 91 startů v NBA v několika klubech – Philadelphia, Denver, Memphis, Houstom, Miami, San Antonio. Vyjma zápasů v NBA, pracoval na svém zlepšování v týmech D-league. V roce 2009 možná už nechtěl zkoušet různé kluby v America a vydal se za moře do Itálie. Prvním klubem byl Teramo Basket, po dalších dvou italských klubech zakotvil v roce 2011 na rok v Pistonii a od roku 2012 je členem kádru Virtusu. Ve výčtu svých úspěchů je asi nejvýše zlatá medaile z Univerziády v Izmíru v roce 2005.

 

Nejlepším Italem je Lorenzo D’ercole se 17 nastřílenými body. Neobvyklé je, že patnáct bodů přišlo po střelách z trojkové vzdálenosti a za dva body střílel pouze jednou jedinkrát za 51 minut, které strávil v letošní sezoně v dresu Virtusu na palubovce. Lorenzo má ve výčtu svých angažmá výhradně italské kluby: Siena, Livorno, Udine a Cremona.

 

Jak se daří Virtusu v letošní sezoně?

Letos Virtus Řím ve třech kolech EC ještě nezaváhal. Porazil Charleroi 88:59, Nancy 84:79 a Sevillu 84:82. V domácí lize ze čtyř zápasů dva vyhrál a dva prohrál, přičemž kumulované skóre je 280:290.

 
vloženo: 05.11.2014 01:00 / přečteno: 9651x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.